Prijava
Korisničko ime:

Lozinka:

remember me

Zaboravili lozinku?

Registrirajte se!
Glavni menu
Potraga
Tko je online
12 korisnika je online (5 korisnika cita Diskusije)

članovi: 0
Gosti: 12

više...
HULK-Diskusije - Desktop - OOo problem s datumima u SXC-u
Chat WIKI Kontakt
HULK Forum Index
   Desktop
  OOo problem s datumima u SXC-u

Pregledavanje ovog Threada:   1 Anonimnih Korisnika

 

 Dno   Prethodna tema   Sljedeca tema
  •  Ocjena Threada
      Ocijenite ovaj Thread
      Izvrsno
      Dobro
      Prosjecno
      Loše
      Užasno
Pošiljatelj Thread
OOo problem s datumima u SXC-u
#1
Linuxaš wanna-be
Pridružen: 02.01.2005
Od rakitovica
Poruke: 36
Level : 4
HP : 0 / 94
MP : 12 / 5320
EXP : 76
Grupa:
Registered Users
Offline
Pozdrav,
neznam dali sam odabrao dobru diskusiju za ovu temu, oprostiti i premjestite ako jesam,
evo problema:

nakon reinstalla OSa,
oldOS=winxpprosp2+OOo1.5
newOS=winxpprosp2+OOo2.1
regional and language settings su isti
dokumente sam backupirao na linux file server, nakon instalacije ih vratio nazad i sve 5, dok nismo poceli otvarati dokumente u SXCu, gdje su datumi pobrljani, jedan dio datuma je pobrljan u smislu da je zamjenjeno dd/mm/yy,(to nije bad) jedan dio je dobar recimo datum u polju mi pise 05/12/30, a u edit polju mi pise '05/12/30, dok je jedan dio totalno smrljan tj datum nije tocan nevezano s nicim je promjenjen i nemogu znati koji je prvobitno bio upisan

probao sam neke dokumente otvarati i na razlicitim strojevima koji imaju OOo 1.1, 1.5, na linuxu, na win98, xp, svugdje mi se pojavljuju oni neispravni datumi, to je jedna stvar a druga je to da mi nije jasno odakle mu vrijednost '05/12/30 dakle sa ' ako nikada nije upisan taj '
problem je velik zato sto su dokumenti bitni i ima ih jako puno
_________________

I haven't lost my mind!
it's backed up on tape somewhere...
Postano : 02.03.2007 4:12:31
Izradi PDF od ove poruke Ispis
Vrh
Re: OOo problem s datumima u SXC-u
#2
Padawan
Pridružen: 22.02.2005
Od Rijeka
Poruke: 79
Level : 7
HP : 0 / 170
MP : 26 / 9574
EXP : 83
Grupa:
Registered Users
Offline
Možeš se igrati u XP-u sa "Upravljačka ploča-Regionalne i jezične odrednice-Prilagodi-Datum" (kratki i dugi datumski prikaz: dd.MM.gggg), a u OpenOffice-u "desni klik-Oblikovanje ćelija-Datum-Formatiraj kod": DD/MM/YYYY ili DD.MM.YYYY
Slični problemi nastaju ako se iz .csv tekst formata učitava. Ponekad se javlja neki čudan apostrof (nevidljiv u ćeliji a vidljiv u edit traci tako da se to polje ne ponaša ni kao text niti kao broj). Zato ja učitavam sve u 'text' formatu, a 'standard' format može zeznuti stvar, a ponekad aktiviram apostrof kao jedan od graničnika. Nakon učitanja mjenjam stupce u željeni format, ako je potrebno, decimalne točke u zareze sa Ctrl-F (zamjeni . sa , da dobijem broj)
Ima u OpenOffice čudnih pojava, a u MS Office-u sam ih vidio još više.
_________________
Nikola Tesla and My Thoughts
Postano : 02.03.2007 4:52:37
Izradi PDF od ove poruke Ispis
Vrh
Re: OOo problem s datumima u SXC-u
#3
Linuxaš wanna-be
Pridružen: 02.01.2005
Od rakitovica
Poruke: 36
Level : 4
HP : 0 / 94
MP : 12 / 5320
EXP : 76
Grupa:
Registered Users
Offline
Citat:

branko je napisao/la:
Možeš se igrati u XP-u sa "Upravljačka ploča-Regionalne i jezične odrednice-Prilagodi-Datum" (kratki i dugi datumski prikaz: dd.MM.gggg), a u OpenOffice-u "desni klik-Oblikovanje ćelija-Datum-Formatiraj kod": DD/MM/YYYY ili DD.MM.YYYY
Slični problemi nastaju ako se iz .csv tekst formata učitava. Ponekad se javlja neki čudan apostrof (nevidljiv u ćeliji a vidljiv u edit traci tako da se to polje ne ponaša ni kao text niti kao broj). Zato ja učitavam sve u 'text' formatu, a 'standard' format može zeznuti stvar, a ponekad aktiviram apostrof kao jedan od graničnika. Nakon učitanja mjenjam stupce u željeni format, ako je potrebno, decimalne točke u zareze sa Ctrl-F (zamjeni . sa , da dobijem broj)
Ima u OpenOffice čudnih pojava, a u MS Office-u sam ih vidio još više.


je igrao sam se sa tim, i to radi svoj posao, tu nema sta

nego nek mi neko objasni ovo, otvorim jedan SXC file, napravim Save As i type stavim ODS, otvorim taj novi file, datumi nevlajuju, napravim format celije da bude dd/mm/jj recimo upisem u tome formatu datume, spremim file, i ponovno ga otvorim, taaadaaas , datumi opet smrdani, tj. promjenjeni tj vije onaj koji sam napisao, ako sam recimo napisao 01/03/07 spremim, zatvorim i otvorim pise mi 28/02/83 (kao tipa 1983)

heeeelp
_________________

I haven't lost my mind!
it's backed up on tape somewhere...
Postano : 02.03.2007 5:38:30
Izradi PDF od ove poruke Ispis
Vrh
Re: OOo problem s datumima u SXC-u
#4
Padawan
Pridružen: 22.02.2005
Od Rijeka
Poruke: 79
Level : 7
HP : 0 / 170
MP : 26 / 9574
EXP : 83
Grupa:
Registered Users
Offline
Sorry, pokušao sam simulirati šta radiš, i meni uvijek otvara onako kako napišem. Jedino šta ja napravim je da formatiram ćeliju u datum: DD/MM/YYYY, pa tek onda upisujem u to polje. Ako odmah upisujem, onda OpenOffice sam u letu mijenja. Probao sam konverziju u sxc, zatim u vratiti u novi format. Uvijek mi ostaje isto. Koristim hrvatsku verziju OpenOffice-a 2.1, na hrvatskom XP-u sa svim nadogradnjama.
Snimanje sa starom verzijom u sxc ne mogu simulirati, jer sam je davno maknuo.
Jedino što mi pada napamet da probaš vidjeti, je promjeniti nastavak datoteke u zip, raspakirati sadržaj i pronaći taj dio u xml obliku. Ali šta dalje s tim, i zašto se tebi to događa, ne znam.
_________________
Nikola Tesla and My Thoughts
Postano : 02.03.2007 8:28:20
Izradi PDF od ove poruke Ispis
Vrh
  •  JPM_Power
      JPM_Power
Re: OOo problem s datumima u SXC-u
#5
Regularni posjetitelj
Pridružen: 02.01.2005
Od
Poruke: 69
Level : 7
HP : 0 / 155
MP : 23 / 8775
EXP : 21
Grupa:
Registered Users
Offline
Mene ista stvar muči nakon prelaska s FC5 na FC6. A i prije mi se dešavalo kad sam prebacivao dokumente između Windows i Linux pc-a i različitih verija OOo-a na njima.

Ne bi bilo loše da se napiše nekakav tutorijal za sprečavanje takvih stvari, posebno jer na prvi pogled to izgleda kao trivijalan problem, s druge strane izgleda kao šlampavo programiranje, a s treće posebno ako se korisnik manje snalazi s takvim problemima odmah dovodi do odbacivanja programa kao ozbiljne zamjene za MS Office.

Recimo mene je mučilo mijenjanje formata brojčanih podataka kad ih prebacujem iz baze u kalkulator. Na FC5 sve radilo prva liga, pa sam očekivao da na FC6 neće biti nikakvih problema, posebno jer je razlika u verzijama OOo-a koji dolazi s distribucijama marginalna.

Tim problemom bi se očito trebalo pozabaviti, jer se nakon male promjene OOo-a događaju drastične promjene u dokumentima.
Postano : 04.03.2007 8:19:15
Izradi PDF od ove poruke Ispis
Vrh
Re: OOo problem s datumima u SXC-u
#6
Linux Master
Pridružen: 13.03.2005
Od Novi Vinodolski
Poruke: 448
Level : 19
HP : 0 / 465
MP : 149 / 26042
EXP : 63
Grupa:
Registered Users
Offline
Ma dajte ljudi uozbiljite se pocnite koristit sc.
Postano : 05.03.2007 12:42:14
Izradi PDF od ove poruke Ispis
Vrh
 Vrh   Prethodna tema   Sljedeca tema

 


 Ne možete pokrenuti novu temu.
 Možete citati teme.
 Ne možete odgovarati na poruke.
 Ne možete uredivati svoje poruke.
 Ne možete brisati svoje poruke.
 Ne možete dodavati nove ankete.
 Ne možete glasati u anketama.
 Ne možete dodavati fileove porukama.
 Ne možete slati poruke bez odobrenja.
Copyright © 1995-2009 HULK web team. Sva prava pridržana. RSS. Engine: XOOPS