Prijava
Korisničko ime:

Lozinka:

remember me

Zaboravili lozinku?

Registrirajte se!
Glavni menu
Potraga
Tko je online
7 korisnika je online (2 korisnika cita Diskusije)

članovi: 0
Gosti: 7

više...
HULK-Diskusije - Linux početnici - Ubuntu 7.04
Chat WIKI Kontakt
HULK Forum Index
   Linux početnici
  Ubuntu 7.04

Pregledavanje ovog Threada:   1 Anonimnih Korisnika

 

 Dno   Prethodna tema   Sljedeca tema
  •  Ocjena Threada
      Ocijenite ovaj Thread
      Izvrsno
      Dobro
      Prosjecno
      Loše
      Užasno
Pošiljatelj Thread
  •  Unix666
      Unix666
Ubuntu 7.04
#1
Padawan
Pridružen: 04.02.2007
Od Split
Poruke: 104
Level : 9
HP : 0 / 205
MP : 34 / 10338
EXP : 20
Grupa:
Registered Users
Offline
pozdrav drushtvo htio sam pitati ako je doshao itko u kontakt sa distrom 7.04 kakav je i dali ima problema do sada ( naravno sve u kombinaciji dual boota)

problem je u tome shto se meni par puta javljao jedan problem

error 19
i tu bi sta, neznam shta bih dalje napravio, pa bi nakon tog errora formatirao dio diska i nastavio s win xp pa bih nanovo instalira ubuntu

i dali se taj error javljao zato shta je bio uz dual bootu

i josh jedno pitanje za kraj ako buden instalira ubuntu na potpuno odvojeni disk dali chu moch birati gdje che mi bit grub loader i ako je moguche dali bi ga mogao staviti na onaj disk s ubuntuom i da i dalje me prilikom startupa pita koi operativni da podigne, zato shta iman osjechaj da kada sam stavljao grub loader tamo gdje mi je particija s windowsima da je to razlog errora 19. naravno to je sve moja noob pretpostavka, morate me shvatit preshao sam s win xp na ubuntu prije 6 mijeseci. zahvaljujem svima na pomochi savjetima ili bilo kakvom odgovoru
_________________
Empires rise and fall but evil is eternal
Postano : 21.08.2007 12:18:38
Izradi PDF od ove poruke Ispis
Vrh
  •  centar137
      centar137
Re: Ubuntu 7.04
#2
Padawan
Pridružen: 21.01.2006
Od
Poruke: 143
Level : 11
HP : 0 / 250
MP : 47 / 13372
EXP : 1
Grupa:
Registered Users
Offline
Jel ti GRUB javljao error 19 ili?
Mozes Ubuntu i GRUB stavit na drugi disk i mozes s njima bootat windowse.
_________________
Debian HR forum
Postano : 21.08.2007 13:13:22
Izradi PDF od ove poruke Ispis
Vrh
Re: Ubuntu 7.04
#3
Linux Master
Pridružen: 04.01.2005
Od 33 stupnja i 4 minute sjeverno, i zatim 5 koraka na zapad
Poruke: 2391
Level : 39
HP : 0 / 964
MP : 797 / 54454
EXP : 56
Grupa:
Webmasters
Registered Users
HULK
UrednikNovosti
UrednikRecenzija
UrednikLinkova
ModeratoriForuma
UrednikSekcija
UrednikBlogova
UrednikDogadjanja
UrednikDokumenata
UrednikKomentara
Offline
Unixvraže, ono što se od tebe očekuje je da pružiš kontekst pojave te poruke.

Drugim riječima, koja je tvoja konfiguracija, što si do tog trenutka radio, te koje je još poruke odnosno greške sustav javio do te 19ice. Koliko vidim na netu, ima puno puno više teksta od samog "error 19", i vrlo je moguće da nije ni do distre niti instalacijske procedure nego do tvoje greške, zato fino sve napiši.

Inače, možeš staviti loader (grub) na puno mjesta, samo je onda pitanje kako će računalo doći do tog loadera da bi nastavilo dalje. Prednost stavljanja loadera na MBR (master boot record) je što se prilikom pokretanja računala on prvi pročita. To je karakteristika PC kompatibilnih računala otkako se od čini mi se 1983 pojavljuju hard diskovi za PC-e. Na taj način si 100% siguran da će se odgovarajući loader pokrenuti i odraditi ono što treba.

Ako loader staviš negdje drugdje, na neki način moraš doći do njega. To ekipa obično radi tako da ili u konfiguraciji win loadera uključi opcije bootanja drugih OS-ova, ili boota linux preko diskete odnosno CD-a (u ovom slučaju sa CD-a se samo pokrene boot procedura, a ne instalacija ili live distra) odnosno usb key-a.

No umjesto što bi krenuo sa možda nepotrebnim slaganjem takvih varijanti, pročitaj drugi paragraf koji sam napisao, i učini tako. Pa ćemo na osnovu toga vidit što dalje.
_________________
Poći ću s vama jer volim šalu, hoću da vidim ježa budalu.

Put u Japan
Postano : 21.08.2007 13:18:56
Izradi PDF od ove poruke Ispis
Vrh
  •  Unix666
      Unix666
Re: Ubuntu 7.04
#4
Padawan
Pridružen: 04.02.2007
Od Split
Poruke: 104
Level : 9
HP : 0 / 205
MP : 34 / 10338
EXP : 20
Grupa:
Registered Users
Offline
dobro zborish ali meni se prilikom startupa javio error 19 a prije toga sam ili przhio dvd ili sam gledao divx tako da sam 100% siguran da se ubuntu ugasio kako treba.

a dali mozhe ova varijanta:

iman josh jedan sata disk od 80 gb i mislia san ga napravit 69 gb ext3 i 1 gb swap i 10 gb za win xp pa kao da probam na tu josh jednu varijantu zato shto sam limitiran radom s diskom iz razloga shto trenutno iman 450 mb slobodno na ostalim diskovima :(, a gdje bi mogao nachi opciju pokretanja multi boota u win xp, i dali mogu nakon shto mi javi error 19 ishta napravit zato shto nakon pojavljivanja te poruke nemogu dalje
ah pa da
GRUB loader error 19 sad san se ovi tren sijetio tochog natpisa, sorry tek s ljetovanja, sad ako znate mozhda otprilike shto bi moglo bit zakon a ako ne dali onda ova varijanta s novim diskom bi chisto bila najjednostavnija i najbrzha jer ja i dalje iman instalaciju ubuntua na jednoj particiji pa ako se mozhe popravit pre dobro a ako ne .....jbg hvala na bilo kakvim informacijama.
p.s. kakav je sabayon dali je slichan ubuntuu samo s drugim desktopom ili...zakljuchak izveden po gledanju slika
_________________
Empires rise and fall but evil is eternal
Postano : 21.08.2007 21:17:12
Izradi PDF od ove poruke Ispis
Vrh
Re: Ubuntu 7.04
#5
Linux Master
Pridružen: 04.01.2005
Od 33 stupnja i 4 minute sjeverno, i zatim 5 koraka na zapad
Poruke: 2391
Level : 39
HP : 0 / 964
MP : 797 / 54454
EXP : 56
Grupa:
Webmasters
Registered Users
HULK
UrednikNovosti
UrednikRecenzija
UrednikLinkova
ModeratoriForuma
UrednikSekcija
UrednikBlogova
UrednikDogadjanja
UrednikDokumenata
UrednikKomentara
Offline
Ajd ti pogledaj točno što ti piše u opisu greške, zato što osim Error 19 MORA napisati još točno u čemu je bio problem. To po sjećanju može biti bilo što.

Što se tvog prijedloga konfiguracije tiče, djeluje ok, no možeš i iz početnog grub menija mjenjati stvari i probati da li je u tome problem, no to sve ovisi o konkretnoj poruci greške.

Ovo kako se radi multiboot preko XP prepuštam tvom vještom traženju putem internet tražilica, ima dosta toga. Znači "linux xp (multiboot OR dualboot)" i google će ti već izbaciti hrpu linkova. Taman zanimacija poslije godišnjeg.
_________________
Poći ću s vama jer volim šalu, hoću da vidim ježa budalu.

Put u Japan
Postano : 22.08.2007 2:20:31
Izradi PDF od ove poruke Ispis
Vrh
  •  Unix666
      Unix666
Re: Ubuntu 7.04
#6
Padawan
Pridružen: 04.02.2007
Od Split
Poruke: 104
Level : 9
HP : 0 / 205
MP : 34 / 10338
EXP : 20
Grupa:
Registered Users
Offline
evo bash sam probao instalirati na novi disk samo shta je doshlo do 15 % i onda je stalo.
u partition editoru je disk uredno bio tu i proshli put mi je instalacija trajala negdje oko desetak minuta, sada je stao vech 35 minuta na istom mistui ne miche se pa san restartirao komp, probat chu josh jednom a trenutno mi se skida sabayon zadnji pa ako mozhete da mi kazhete jedan savjet.
kolika je razlika izmedju ubuntuua i sabayona..morate znati da i ako pitan glupo pitanje to je zato shta neznan
i ako postoji neka razlika koi bi od ta dva bio bolji s tim da bih oba koristio za rekodiranje divx ripanje dvdova mp3 i FTP- a ono standardnih gluposti pa ako je neshto bitno....molio bih da mi kazhete
_________________
Empires rise and fall but evil is eternal
Postano : 22.08.2007 11:36:34
Izradi PDF od ove poruke Ispis
Vrh
Re: Ubuntu 7.04
#7
Linux Master
Pridružen: 04.01.2005
Od 33 stupnja i 4 minute sjeverno, i zatim 5 koraka na zapad
Poruke: 2391
Level : 39
HP : 0 / 964
MP : 797 / 54454
EXP : 56
Grupa:
Webmasters
Registered Users
HULK
UrednikNovosti
UrednikRecenzija
UrednikLinkova
ModeratoriForuma
UrednikSekcija
UrednikBlogova
UrednikDogadjanja
UrednikDokumenata
UrednikKomentara
Offline
Instalaciju radiš preko Ubuntu GUI-a? Probaj slijedeće. U trenutku kad stane, i ne nastavlja dalje, stisni tipke CTRL+ALT+F1. Trebao bi te prebaciti u prvu konzolu. Zatim se sa tipkama ALT+F1 do ALT+F6 prebacuj po konzolama i baci pogled da li javlja kakvu grešku.

E sad, trebao si navesti u kom točno koraku instalacije stane, to bi pomoglo. Jer postoji mogućnost i da imaš problema sa hardverom.

Što se sabayona tiče, o toj distri znam samo da postoji, ništa drugo, tako da ti tu ne mogu pomoći. Možda netko drugi zna više...
_________________
Poći ću s vama jer volim šalu, hoću da vidim ježa budalu.

Put u Japan
Postano : 22.08.2007 12:21:39
Izradi PDF od ove poruke Ispis
Vrh
  •  Unix666
      Unix666
Re: Ubuntu 7.04
#8
Padawan
Pridružen: 04.02.2007
Od Split
Poruke: 104
Level : 9
HP : 0 / 205
MP : 34 / 10338
EXP : 20
Grupa:
Registered Users
Offline
ma molinte nash shta mi se desilo..instalira san sabyon i prilikon instalacije mi se izgasi monitor i monitor mi izbaci poruku ka Frequency out of range i vert. frek. je 48.5 a radi u podruchju od 50 - 70 Hz a horizo. frek. je 100 - 150 Hz i neche, nije mi jasno, a novi kubuntu mi neche instalirat nakon shta kliknem onu ikonu na desktopu koja se pojavi nakon pokretanja, sabayon san instalira preko text moda ali i dalje kad se pokreche izgubi tu frekvenciju
nikad se nisan susreo s takvin problemom, mislim da chu ih sve odj... i vratit se Ubuntu distri , jedino eto shta me privlachilo u sabayonu je chitanje NTFS kojeg nije potrebno instalirat nije ni problem to instalirat ali svejedno kuzhish...
i jedno pitanje za kraj koja je naredba u terminalu da ruchno pokrenem instalaciju kubuntua mislim da on ima anakonda installer ako ti to ishta pomazhe....thx na pomochi masu
_________________
Empires rise and fall but evil is eternal
Postano : 24.08.2007 8:07:11
Izradi PDF od ove poruke Ispis
Vrh
Re: Ubuntu 7.04
#9
Linux Master
Pridružen: 04.01.2005
Od 33 stupnja i 4 minute sjeverno, i zatim 5 koraka na zapad
Poruke: 2391
Level : 39
HP : 0 / 964
MP : 797 / 54454
EXP : 56
Grupa:
Webmasters
Registered Users
HULK
UrednikNovosti
UrednikRecenzija
UrednikLinkova
ModeratoriForuma
UrednikSekcija
UrednikBlogova
UrednikDogadjanja
UrednikDokumenata
UrednikKomentara
Offline
Citat:

a novi kubuntu mi neche instalirat nakon shta kliknem onu ikonu na desktopu koja se pojavi nakon pokretanja, sabayon san instalira preko text moda ali i dalje kad se pokreche izgubi tu frekvenciju
nikad se nisan susreo s takvin problemom, mislim


Vjerojatno je negdje nešto krivo u /etc/X11/xorg.conf, takve stvari se mogu ispraviti...

Citat:

i jedno pitanje za kraj koja je naredba u terminalu da ruchno pokrenem instalaciju kubuntua mislim da on ima anakonda installer ako ti to ishta pomazhe....thx na pomochi masu


To nakon tekstualne instalacije? Pa, ako si odradio tekstualnu instalaciju a da ti nisu instalirani X-i i KDE (kad već koristiš kubuntu), što mi je u biti čudno jer takvu instalaciju odradi samo serverska varijanta ubuntua, dovoljno je kao prvo osvježiti repozitorij paketa i zatim instalirati kubuntu-desktop paket.

Ovdje imaš detaljnije opisano kako to odraditi. Tako da za ubuduće prvo pogledaj na kubuntu stranicama (ako već trošiš kubuntu) da li postoji odgovor na tvoje pitanje.
_________________
Poći ću s vama jer volim šalu, hoću da vidim ježa budalu.

Put u Japan
Postano : 24.08.2007 8:20:47
Izradi PDF od ove poruke Ispis
Vrh
 Vrh   Prethodna tema   Sljedeca tema

 


 Ne možete pokrenuti novu temu.
 Možete citati teme.
 Ne možete odgovarati na poruke.
 Ne možete uredivati svoje poruke.
 Ne možete brisati svoje poruke.
 Ne možete dodavati nove ankete.
 Ne možete glasati u anketama.
 Ne možete dodavati fileove porukama.
 Ne možete slati poruke bez odobrenja.
Copyright © 1995-2009 HULK web team. Sva prava pridržana. RSS. Engine: XOOPS