Prijava
Korisničko ime:

Lozinka:

remember me

Zaboravili lozinku?

Registrirajte se!
Glavni menu
Potraga
Tko je online
11 korisnika je online (6 korisnika cita Diskusije)

članovi: 0
Gosti: 11

više...
HULK-Diskusije - Linux početnici - Tamna Stzrana Linuxsa
Chat WIKI Kontakt
HULK Forum Index
   Linux početnici
  Tamna Stzrana Linuxsa

Pregledavanje ovog Threada:   1 Anonimnih Korisnika

 

 Dno   Prethodna tema   Sljedeca tema
<123>
  •  Ocjena Threada
      Ocijenite ovaj Thread
      Izvrsno
      Dobro
      Prosjecno
      Loše
      Užasno
Pošiljatelj Thread Ocijenjeno:  1 Glasovi
  •  spac
      spac
Re: Tamna Stzrana Linuxsa
#11
Upravo došao
Pridružen: 18.09.2007
Od
Poruke: 6
Level : 1
HP : 0 / 11
MP : 2 / 571
EXP : 47
Grupa:
Registered Users
Offline
Citat:

hondo je napisao/la:


zašto NASA kada šalje satelite, sonde i stale napravice u svemir koristi operativni sustav LINUX DEBIAN???


je.... linux je težak kao smrt no..... kakve to veze ima s korištenjem računala u globalu???



Nasa koristi linux zato sta imaju vremena da se zajebavaju sa tim, ili vrlo vjerovatno zato sto:
linux nije tako veli kao sto ga vi velaicate nego bas zato jer je toliko mali. linux je samo veza izmedu softwarewa i hardwarea, a gomila softwarea na linuixsu je distribucija. svaku distribuciju je potrebno doraditi da bi bila funkcionalan, znaci pobacat hrpu smeca od softwarea koja je dosla sa distribucijom, i nasnimit onaj koji zadovoljava odredene potrebe. to sta nema funkcionalnog softwarea za odredene potrebe to je druga prica. uglavnom hrpa zajebancije koja stvarno nije potrebna.
Da se vratimo na nasu, posto gore u sveminru nije potrebno graficko sucelje, il msn, ili automatic update njima je lakse na linux staviti samo software za navigaciju satelita ne go sa windowsa micati sve zivo i na to staviti navigaciju. ne kazem ja da linux nema svojih prednosti, samo to bi trebalo osavit frikovima u nasi kojima je gust pikat po tastaturi. a koristenje racunala u globalu, u obicnom kucanstvu, skoli, drzavnim institucijama, zar sada kad su napokon ljudi naucili klikat po kompjuteru i znaju se samostalno spojit na net da ih vracamo da pikaju po tastaturi, da ako hoce na net moraju editirati tamo neki fajl i upisat neke nerazumljive linije koje nemogu naci nigdje drugdje nego na samome netu. kako klincu od deset godina koji je upravo dobio kompjuter sa linuxsom gore objasniti kako da se spoji na net.
nije normalno da na netu postoji deset vrzija nacina spajanja na net, i nijedna verzija ne radi, a svaki put izbaci neku nerazumljivu gresku.
Postano : 18.10.2007 10:02:40
Izradi PDF od ove poruke Ispis
Vrh
Re: Tamna Stzrana Linuxsa
#12
Linux Master
Pridružen: 03.01.2005
Od Rijeka
Poruke: 286
Level : 15
HP : 0 / 370
MP : 95 / 20912
EXP : 82
Grupa:
Registered Users
Offline
spac, pricas gluposti ali sto se tice CAD-a si u pravu. Nema softwera koji moze zamjenit npr autocad, ali iskreno sumnjam da je tebi to bio jedini problem :)
_________________
www.enecom.hr
Postano : 18.10.2007 11:07:46
Izradi PDF od ove poruke Ispis
Vrh
Re: Tamna Stzrana Linuxsa
#13
Linux Master
Pridružen: 03.01.2005
Od Rijeka
Poruke: 286
Level : 15
HP : 0 / 370
MP : 95 / 20912
EXP : 82
Grupa:
Registered Users
Offline
inace mene ta tvoja prica i nije bas pogodila, dapace nesto od toga je istina.

Mene to ne dira koristim i linux i windowse
_________________
www.enecom.hr
Postano : 18.10.2007 11:15:14
Izradi PDF od ove poruke Ispis
Vrh
Re: Tamna Stzrana Linuxsa
#14
Padawan
Pridružen: 28.09.2005
Od Požega
Poruke: 129
Level : 10
HP : 0 / 235
MP : 43 / 12762
EXP : 40
Grupa:
Registered Users
Offline


Nasa koristi linux zato sta imaju vremena da se zajebavaju sa tim, ili vrlo vjerovatno zato sto:
linux nije tako veli kao sto ga vi velaicate nego bas zato jer je toliko mali. ......
Da se vratimo na nasu, posto gore u sveminru nije potrebno graficko sucelje, il msn, ili automatic update njima je lakse na linux staviti samo software za navigaciju satelita ne go sa windowsa micati sve zivo i na to staviti navigaciju.

da više u životu ništa nikome ne kažeš ovaj proser je dovoljan......

ovakva baljezgaranja nisam čuo još od svoje srednje škole

zato.... napuštam za uvijek ovu raspravu.... jer s ovakvim umišljenim veličinama koji su informatički skoro pa potpuno nepismeni nemam što razgovarati.
_________________
hurt, agony, pain.... love it!!
Postano : 18.10.2007 12:26:18
Izradi PDF od ove poruke Ispis
Vrh
  •  edomali
      edomali
Re: Tamna Stzrana Linuxsa
#15
Upravo došao
Pridružen: 10.09.2007
Od
Poruke: 11
Level : 2
HP : 0 / 28
MP : 3 / 1372
EXP : 12
Grupa:
Registered Users
Offline
slazem se sa spacom ali isto tako i sa ostalima koji su postali.instalirao sam ubuntu i imao sam isto tako dosta komplikacija s njim ali ne odustajem.vise koristim windows jer jos nisam na "TI" s linuxom ali nadam se da ce se to uskoro promjeniti(treba ga vise koristiti pa cu ga savladati).ne svida mi se sto sve treba upisivati u terminal ali je dobro sto se moze sloziti aplikacija koju mozes pokrenuti jednim kliko pa ne treba svaki put upisivati.linuxu je cilj imati sto vise korisnika(pretpostavljam),pa ne kuzim zasto svima kazete "drzi se ti windowsa".mislim da to nije fer i da treba pomoci svima koji su neznalice pa da nas svakim danom ima sve vise i da polako svi skupa pridonesemo razvoju linuxa
Postano : 18.10.2007 14:17:57
Izradi PDF od ove poruke Ispis
Vrh
  •  tomorad
      tomorad
Re: Tamna Stzrana Linuxsa
#16
Padawan
Pridružen: 01.06.2005
Od Zelene Zagorje
Poruke: 111
Level : 9
HP : 0 / 213
MP : 37 / 11817
EXP : 55
Grupa:
Registered Users
Offline
Ajd, što se softvera tiče više-manje si u pravu, no bitni pomaci u tom pogledu se događaju. Mene to osobno ne dira jer sam pobornik slobodnog softvera i ne samo da ću radije koristiti slobodni softver nego ilegalno komercijalni, već dajem prednost slobodnom softveru "koji radi na pol" ispred običnog. besplatnog freeweara. Bilo u linuxu bilo u windowsima. Ali to je samo moje mišljenje, a YMMV...

Citat:

spac je napisao/la:
Nerazumijem zasto mora to sve biti toliko zakomplicirano, zasto jednostavno ne postoji driver koji se nasnimi, upise uername i pass i evo me na netu.


E tu je već druga situacija. Nitko, ali NITKO ne smije kriviti linux za to. Jer, nije linux (odnosno razvijatelji u linuxu) taj koji treba pisati drivere. Naravno, kad neka firma da van specifikaciju svog hardvera onda se nađe netko i napravi driver, ali činjenica je da su svi ludi za novcem i da nitko nema para da sam razvije drivere za linux, a istovremeno su svi škrti i ne žele dati van specifikacije za svoj hardver da netko drugi napravci besplatno driver za to.

Krivog kriviš, i zapamti si to.
Postano : 18.10.2007 15:39:15
Izradi PDF od ove poruke Ispis
Vrh
  •  hrvooje
      hrvooje
Re: Tamna Stzrana Linuxsa
#17
Linux Master
Pridružen: 07.12.2006
Od vinkovci
Poruke: 225
Level : 14
HP : 0 / 325
MP : 75 / 16530
EXP : 1
Grupa:
Registered Users
Offline
Citat:

spac je napisao/la:
Volio bi tebe vidjeti kako popravljas diferencijal na sred ceste, ocito si ti taj koji imas veze sa neznanjem.


to je figurativno rečeno. koliko uopće imaš godina?

Citat:

I napominjem da nemogu na net jerbo mi modem nece proradit pod linuxsom!!!! kako da ga onda servisiram!!!!!


imaš tvz. winmodem. prvo ga identificiraš ovdje
. i onda postupiš prema uputama odavdje
s obzirom da li je hsf ili hcf . nemoj odmah plakati kad naletiš na problem

Citat:

Mene smate a sto nitko nece priznati da je linux kompliciran za koristenje, to nije nikakvo neznanje jednostavno je kompliciran i gotovo.

svi će priznat da je kompliciran za početinke, osobito ako se nema net ili se ne zna engleski

da se razumijemo i ja sam početnik, al se trudim. svojevremeno sam također instalirao winmodem i smatrao sam to svojom prvom pobjedom

evo ti malo štiva. pročitaj knjigu os-linux i unix
Postano : 18.10.2007 22:26:29
Izradi PDF od ove poruke Ispis
Vrh
  •  Piko
      Piko
Re: Tamna Stzrana Linuxsa
#18
Upravo došao
Pridružen: 18.10.2007
Od Rijeka
Poruke: 19
Level : 3
HP : 0 / 52
MP : 6 / 2524
EXP : 9
Grupa:
Registered Users
Offline
Citat:

Gle 99% ljudi nezna kako radi diferencijal, pa se svi voze autima!!!!


Spac linux ti je za onih ostalih 1% koji po cijele noći vise u garaži i rastavljaju i tuniraju svoje aute, naj vjerovatnije
gube djelove po cesti dok na kraju nešto i ne nauće.

Ako ti je dosta virusa ne moraš prelaziti na linux, možeš
to rješiti i pod windowsima ali ti isto ne gine čitanje raznih foruma i proučavanje dokumentacije nebi li znao koje od servisa zatvoriti i koje od portova blokirati. Isto tako ćeš
na kraju prije ili kasnije morati kopati po windows registry-u nebi li rješio problem.
Postano : 18.10.2007 23:19:02
Izradi PDF od ove poruke Ispis
Vrh
  •  spac
      spac
Re: Tamna Stzrana Linuxsa
#19
Upravo došao
Pridružen: 18.09.2007
Od
Poruke: 6
Level : 1
HP : 0 / 11
MP : 2 / 571
EXP : 47
Grupa:
Registered Users
Offline
e da, noci i noci za kompom, ja rade odem van pa se druzim sa ljudima.
al dobro, to sam samo ja.
Htio sam samo da se negdje vidi, kaze, cuje da linux nije ono sta sam cuo da je, to je jedan nepotpun, nedorecen, polovican, kompliciran, prosjecnom korisniku jako negodan komad softwarea na kojem se treba jako puno raditi, a ja nemam ni vremena ni zivaca za to!
Postano : 19.10.2007 12:28:11
Izradi PDF od ove poruke Ispis
Vrh
  •  Grubi
      Grubi
Re: Tamna Stzrana Linuxsa
#20
Linux Master
Pridružen: 15.01.2006
Od Osijek <=> Oriovac
Poruke: 212
Level : 13
HP : 0 / 314
MP : 70 / 16812
EXP : 58
Grupa:
Registered Users
Offline
Evo za početak:

open source != besplatno
_________________
Is this Sun or Java?
Postano : 19.10.2007 13:02:49
Izradi PDF od ove poruke Ispis
Vrh
 Vrh   Prethodna tema   Sljedeca tema
<123>

 


 Ne možete pokrenuti novu temu.
 Možete citati teme.
 Ne možete odgovarati na poruke.
 Ne možete uredivati svoje poruke.
 Ne možete brisati svoje poruke.
 Ne možete dodavati nove ankete.
 Ne možete glasati u anketama.
 Ne možete dodavati fileove porukama.
 Ne možete slati poruke bez odobrenja.
Copyright © 1995-2009 HULK web team. Sva prava pridržana. RSS. Engine: XOOPS