Prijava
Korisničko ime:

Lozinka:

remember me

Zaboravili lozinku?

Registrirajte se!
Glavni menu
Potraga
Tko je online
11 korisnika je online (5 korisnika cita Diskusije)

članovi: 0
Gosti: 11

više...
HULK-Diskusije - Linux općenito - Office 2003 i WINE
Chat WIKI Kontakt
HULK Forum Index
   Linux općenito
  Office 2003 i WINE

Pregledavanje ovog Threada:   1 Anonimnih Korisnika

 

 Dno   Prethodna tema   Sljedeca tema
  •  Ocjena Threada
      Ocijenite ovaj Thread
      Izvrsno
      Dobro
      Prosjecno
      Loše
      Užasno
Pošiljatelj Thread
Office 2003 i WINE
#1
Regularni posjetitelj
Pridružen: 23.09.2007
Od Vinkovci
Poruke: 54
Level : 6
HP : 0 / 129
MP : 18 / 6301
EXP : 19
Grupa:
Registered Users
Offline
Jel zna netko kako natjerati MS Office 2003 da radi pod WINE-om?

Zahvaljujem....
_________________
Linux za Sve - web stranica namijenjena pocetnicima u linuxu.
Postano : 06.11.2007 16:08:24
Izradi PDF od ove poruke Ispis
Vrh
Re: Office 2003 i WINE
#2
Linux Master
Pridružen: 04.01.2005
Od 33 stupnja i 4 minute sjeverno, i zatim 5 koraka na zapad
Poruke: 2391
Level : 39
HP : 0 / 964
MP : 797 / 54393
EXP : 56
Grupa:
Webmasters
Registered Users
HULK
UrednikNovosti
UrednikRecenzija
UrednikLinkova
ModeratoriForuma
UrednikSekcija
UrednikBlogova
UrednikDogadjanja
UrednikDokumenata
UrednikKomentara
Offline
Možda da staviš da wine simulira windows xp okolinu? Zašto ti treba ms office 2003 u usporedbi s openoffice 2.3?
_________________
Poći ću s vama jer volim šalu, hoću da vidim ježa budalu.

Put u Japan
Postano : 06.11.2007 16:43:00
Izradi PDF od ove poruke Ispis
Vrh
Re: Office 2003 i WINE
#3
Regularni posjetitelj
Pridružen: 23.09.2007
Od Vinkovci
Poruke: 54
Level : 6
HP : 0 / 129
MP : 18 / 6301
EXP : 19
Grupa:
Registered Users
Offline
Citat:

slobodan je napisao/la:
Možda da staviš da wine simulira windows xp okolinu? Zašto ti treba ms office 2003 u usporedbi s openoffice 2.3?


Stavio sam simulaciju XP-a, al ne pomaze. Open Office kao da ima nekih problema sa fontovima, pa nekad se desi da dokument ne izgleda onako kako je napravljen pod windowsima u Wordu.

A usto ima velikih problema sa prikazivanjem Office 2007 dokumenata. Za to vjerovatno moramo zahvaliti Microsoftu jer cini se da su uveli neke "nove funkcije" u Office 2007 pa dokumenti nisu unatrag kompatibilni. Cak nisam siguran ni da Office 2003 moze bez problema prikazivati Office 2007 dokumente.

Srecom, Photoshop CS sam isprve instalirao preko WINE-a i radi bez greske.

_________________
Linux za Sve - web stranica namijenjena pocetnicima u linuxu.
Postano : 06.11.2007 17:38:33
Izradi PDF od ove poruke Ispis
Vrh
  •  daigu
      daigu
Re: Office 2003 i WINE
#4
Upravo došao
Pridružen: 24.11.2007
Od
Poruke: 2
Level : 1
HP : 0 / 0
MP : 0 / 32
EXP : 2
Grupa:
Registered Users
Offline
Citat:

ivan_01 je napisao/la:

A usto ima velikih problema sa prikazivanjem Office 2007 dokumenata. Za to vjerovatno moramo zahvaliti Microsoftu jer cini se da su uveli neke "nove funkcije" u Office 2007 pa dokumenti nisu unatrag kompatibilni. Cak nisam siguran ni da Office 2003 moze bez problema prikazivati Office 2007 dokumente.

Uz "nove funkcije" uveli su novi format. Umjesto u binarnom obliku, office dokumenti se spremaju u xml formatu, točnije - nekoliko xml datoteka zipanih u jednu arhivu.
Office 2003 može bez problema prikazivati Office 2007 dokumente, ako se instalira Office compatibility pack. Problemi se pojavljuju samo ako su se koristile "nove funkcije"
Postano : 24.11.2007 16:09:56
Izradi PDF od ove poruke Ispis
Vrh
  •  msvijet
      msvijet
Re: Office 2003 i WINE
#5
Linuxaš wanna-be
Pridružen: 16.11.2007
Od
Poruke: 29
Level : 4
HP : 0 / 78
MP : 9 / 3756
EXP : 12
Grupa:
Registered Users
Offline
Za autora,
NIsu unatrag kompatibilni jer si spremio u noviji format koji moze citati taj tvoj ili noviji ms ofice.
Dok ides na SAVE AS, onda odaberi da zelis spremiti u stariji doc (recimo office 2000) i radit ce i na starijim office.


Ja sam prestao koristiti ms office (imam ovdje sve office od 97, 2000, xp i takoder novi 2007) ali sam prestao koristii.
Sada vise koristim slobodniji open office, ma da je slab mogucnostima ali ima ono osnovno..
Postano : 24.11.2007 19:26:37
Izradi PDF od ove poruke Ispis
Vrh
Re: Office 2003 i WINE
#6
Linux Master
Pridružen: 25.10.2007
Od Zagreb
Poruke: 351
Level : 17
HP : 0 / 412
MP : 117 / 19880
EXP : 48
Grupa:
Registered Users
Offline
Citat:

msvijet je napisao/la:
Sada vise koristim slobodniji open office, ma da je slab mogucnostima ali ima ono osnovno..


Ajde molim te napiši mi što ti to toliko fali iz ms office-a a openoffice nema? Što smo svi nekakvi ludi programeri u visual basicu ili dot networku?? Čisto sumnjam.

Meni openoffice ima sve što mi treba i što sam ikada koristio iz ms officea!! + kojekakvih drugih stvari koje nikad neću koristiti.

Jedino što meni trenutno smeta je prikaz Arial fontova u openofficu )ali samo prikaz - printanje radi bez greške!)

Stvarno me zanima!

BTW, kod mene je problem u Autodeskovim proizvodima za koje sam profesionalno vezan, a nerade pod wine-om (za linux ne postoje), pa ću morat u virtualizaciju... Eto, to su jedine aplikacije koje mi iz windoza trebaju pod Linuxom. Za sve drugo ima ovdje native aplikacija koje su pametnije i funkcionalnije pisane no one po windozama + sve je slobodno, pa ne moraš imati na duši drugačije nabavljeni software.

Eto, toliko.

E, da a support u Linux svijetu radi brže i bolje no onaj na komercijali! (Osobno doživio u više primjera)
_________________
Zaigraj neku društvenu igru, pogledaj na Igranje.org
Postano : 25.11.2007 8:13:35
Izradi PDF od ove poruke Ispis
Vrh
Re: Office 2003 i WINE
#7
Padawan
Pridružen: 28.09.2005
Od Požega
Poruke: 129
Level : 10
HP : 0 / 235
MP : 43 / 12758
EXP : 40
Grupa:
Registered Users
Offline
jedine zamjerke open officesu mogu se dati vezano za exell dokumenta i programiranje razno raznih formula....

sve ostalo je apsolutno jednako s ms officeom....

ups... sorry nije... za ms office treba ispljuniti nekih 10 ak somova kuna.... ili malo čačkati po torentima i držat gaće stalno spuštene ako radite u firmi koju voli konkirencija prijavljivati....

ali naravno ms ima lijepše tipke a je aotumatski atraktivniji ... takvi su naši ljudi...

šareno i budali drago
_________________
hurt, agony, pain.... love it!!
Postano : 25.11.2007 13:56:18
Izradi PDF od ove poruke Ispis
Vrh
  •  msvijet
      msvijet
Re: Office 2003 i WINE
#8
Linuxaš wanna-be
Pridružen: 16.11.2007
Od
Poruke: 29
Level : 4
HP : 0 / 78
MP : 9 / 3756
EXP : 12
Grupa:
Registered Users
Offline
Nemojte me krivo shvatiti, ja bih htio da se open office redizanjira, da se uvede alatna traka ribbon koja omogucava brzo i laksije raspolaganje s alatima..

Brzi izbornik ( mislim na onaj, kada bilo gdje kliknes na prazno , ) ja bi ga redizanjirao, da bude poslozeno u kategorijama koje su bliže želnoj opciji (kategorije koje su uokolo i u obliku piramide) , Zvuci neostvarlivo, ali kad bi bar sudjelovao u razvoju u davanju ideje moglo bi se ostvariti.
Postano : 25.11.2007 17:01:12
Izradi PDF od ove poruke Ispis
Vrh
  •  daigu
      daigu
Re: Office 2003 i WINE
#9
Upravo došao
Pridružen: 24.11.2007
Od
Poruke: 2
Level : 1
HP : 0 / 0
MP : 0 / 32
EXP : 2
Grupa:
Registered Users
Offline
Citat:

Grof je napisao/la:

Ajde molim te napiši mi što ti to toliko fali iz ms office-a a openoffice nema? Što smo svi nekakvi ludi programeri u visual basicu ili dot networku?? Čisto sumnjam.


Dajte molim Vas. Nekad mi linux korisnici zvuče na vjerske fanatike (Bez daljnjega - Linux je sigurno bolji operativni sustav od Windowsa). Ali uspoređivati Office i OpenOffice je kao uspoređivati Cisco VOIP telefoniju sa Skype-om. Iako dijele sve osnovne zajedničke funkcije, OpenOffice je skup programčića dok je Office kada se integrira u Sharepoint servise za online kolaboraciju i MS Exchange jedan kompletni sustav za poslovnu kolaboraciju i komunikaciju. MS Office je jedini Microsoftov proizvod koji vrijedi te novce.
Postano : 26.11.2007 12:30:09
Izradi PDF od ove poruke Ispis
Vrh
Re: Office 2003 i WINE
#10
Linux Master
Pridružen: 25.10.2007
Od Zagreb
Poruke: 351
Level : 17
HP : 0 / 412
MP : 117 / 19880
EXP : 48
Grupa:
Registered Users
Offline
Citat:

daigu je napisao/la:

Dajte molim Vas. Nekad mi linux korisnici zvuče na vjerske fanatike (Bez daljnjega - Linux je sigurno bolji operativni sustav od Windowsa). Ali uspoređivati Office i OpenOffice je kao uspoređivati Cisco VOIP telefoniju sa Skype-om. Iako dijele sve osnovne zajedničke funkcije, OpenOffice je skup programčića dok je Office kada se integrira u Sharepoint servise za online kolaboraciju i MS Exchange jedan kompletni sustav za poslovnu kolaboraciju i komunikaciju. MS Office je jedini Microsoftov proizvod koji vrijedi te novce.


Štima, ali koliko korisnika to stvarno i koristi od MS Officea. Možda freakovi iz IT svijeta, a ostale struke koje eto, isto koriste kompjutore? Pravnici, Ekonomisti, Medicinari, Arhiteki, pa građevinari. Ja ne znam nikoga tko korisi MS Office do te kolaborativne mjere.

A znate i zašto? Zato jer nitko nema vremena toliko učiti sve kompliciranije i kompliciranije programe. Jer onda struka trpi. Bar je tako u mom sektoru, a i za ove ostale znam iz prve ruke...
_________________
Zaigraj neku društvenu igru, pogledaj na Igranje.org
Postano : 26.11.2007 15:00:42
Izradi PDF od ove poruke Ispis
Vrh
 Vrh   Prethodna tema   Sljedeca tema

 


 Ne možete pokrenuti novu temu.
 Možete citati teme.
 Ne možete odgovarati na poruke.
 Ne možete uredivati svoje poruke.
 Ne možete brisati svoje poruke.
 Ne možete dodavati nove ankete.
 Ne možete glasati u anketama.
 Ne možete dodavati fileove porukama.
 Ne možete slati poruke bez odobrenja.
Copyright © 1995-2009 HULK web team. Sva prava pridržana. RSS. Engine: XOOPS