Prijava
Korisničko ime:

Lozinka:

remember me

Zaboravili lozinku?

Registrirajte se!
Glavni menu
Potraga
Tko je online
15 korisnika je online (9 korisnika cita Diskusije)

članovi: 0
Gosti: 15

više...
HULK-Diskusije - Linux općenito - Pidgin problem povezivanja
Chat WIKI Kontakt
HULK Forum Index
   Linux općenito
  Pidgin problem povezivanja

Pregledavanje ovog Threada:   1 Anonimnih Korisnika

 

 Dno   Prethodna tema   Sljedeca tema
12>
  •  Ocjena Threada
      Ocijenite ovaj Thread
      Izvrsno
      Dobro
      Prosjecno
      Loše
      Užasno
Pošiljatelj Thread
  •  J4Ck
      J4Ck
Pidgin problem povezivanja
#1
Linuxaš wanna-be
Pridružen: 26.04.2006
Od
Poruke: 33
Level : 4
HP : 0 / 87
MP : 11 / 4605
EXP : 50
Grupa:
Registered Users
Offline
Jel netko od vas koristi ovaj multi-protocol klijent? mozda mi moze pomoci..

Jucer radilo sve kako treba, a danas se necce spojit ni na msn ni icq protokol, odnosno na msn oce ako oznacim "use http method", al kako nece normalno kad je radilo? pf. prije mu je naziv bio Gaim i sjecam se da nisam imao ovakvih problema.

port za icq/aim otvoren al opet nece. evo vec 2-3 sata se oko tog mucim umjesto da učim. pomagajte.

Mozda ima neki drugi, slican program koji podrzava vise IM protokola a da valja pa da pidgin bacim u smece?
Postano : 28.03.2008 16:26:21
Izradi PDF od ove poruke Ispis
Vrh
  •  Psychocase
      Psychocase
Re: Pidgin problem povezivanja
#2
Regularni posjetitelj
Pridružen: 02.05.2007
Od
Poruke: 60
Level : 6
HP : 0 / 140
MP : 20 / 6977
EXP : 62
Grupa:
Registered Users
Offline
Sad cu ti reci nesta skroz glupo...probaj resetirat racunalo! Meni se jutros iz nekog razloga nije htio spojiti na icq (gmail bez problema), kad sam poslijpodne upalio racunalo, spojio se bez ikakvih problema (kao i uvijek dosad)
_________________
Be a Rock, Never Roll!!!
Postano : 28.03.2008 16:57:01
Izradi PDF od ove poruke Ispis
Vrh
  •  J4Ck
      J4Ck
Re: Pidgin problem povezivanja
#3
Linuxaš wanna-be
Pridružen: 26.04.2006
Od
Poruke: 33
Level : 4
HP : 0 / 87
MP : 11 / 4605
EXP : 50
Grupa:
Registered Users
Offline
haha. hvala na savjetu, al to sam vec probao u par navrata i opet nista. mozda proradi ako sad iskljucim racunalo i upalim ga sutra? mozd ide na shemu 'svaki drugi dan' :)

trazim po googlu.. hrpa ljudi ima slican problem a nitko prakticno rjesenje.
Postano : 28.03.2008 17:02:17
Izradi PDF od ove poruke Ispis
Vrh
  •  Psychocase
      Psychocase
Re: Pidgin problem povezivanja
#4
Regularni posjetitelj
Pridružen: 02.05.2007
Od
Poruke: 60
Level : 6
HP : 0 / 140
MP : 20 / 6977
EXP : 62
Grupa:
Registered Users
Offline
Onda si probaj skinuti Kopete...isto je multiprotokolaran, samo je za KDE...nisam ga nikad koristio, ali frend mi kaze da je cist ok! mislim da ga imas u synapticu!
_________________
Be a Rock, Never Roll!!!
Postano : 28.03.2008 17:33:14
Izradi PDF od ove poruke Ispis
Vrh
Re: Pidgin problem povezivanja
#5
Linux Master
Pridružen: 04.01.2005
Od 33 stupnja i 4 minute sjeverno, i zatim 5 koraka na zapad
Poruke: 2391
Level : 39
HP : 0 / 964
MP : 797 / 54400
EXP : 56
Grupa:
Webmasters
Registered Users
HULK
UrednikNovosti
UrednikRecenzija
UrednikLinkova
ModeratoriForuma
UrednikSekcija
UrednikBlogova
UrednikDogadjanja
UrednikDokumenata
UrednikKomentara
Offline
Obzirom da u zadnje vrijeme dosta distri ima postavljen automatski update, odnosno same skidaju nove patcheve i instaliraju bez pitanja, a pokoji put se može dogoditi da to baš i ne rezultira idiličnim stvarima, moguće je čak da se znači natovarila neka novija verzija koja je problematična.

No višegodišnje iskustvo mi govori da si najvjerojatnije čačkao po nečemu za što si mislio (ili nisi mislio jer nisi znao) da nema veze i ne utječe na pidgin, i... sad više ne radi.

Stvari se u pravilu ne strgaju same od sebe.
_________________
Poći ću s vama jer volim šalu, hoću da vidim ježa budalu.

Put u Japan
Postano : 28.03.2008 17:38:54
Izradi PDF od ove poruke Ispis
Vrh
  •  J4Ck
      J4Ck
Re: Pidgin problem povezivanja
#6
Linuxaš wanna-be
Pridružen: 26.04.2006
Od
Poruke: 33
Level : 4
HP : 0 / 87
MP : 11 / 4605
EXP : 50
Grupa:
Registered Users
Offline
Citat:
Obzirom da u zadnje vrijeme dosta distri ima postavljen automatski update, odnosno same skidaju nove patcheve i instaliraju bez pitanja, a pokoji put se može dogoditi da to baš i ne rezultira idiličnim stvarima, moguće je čak da se znači natovarila neka novija verzija koja je problematična.


ovo je vrlo moguce jer sam pravio update nekih paketa danas, la koji bi paket mogo bit problematican kad ni je bilo hrpa toga za updateat. di se moze vidit sta sam zadnje updateo?

usput, uspio sam se konektirati sad, jer sam otvorio te portove u routeru, al mislim da to nije rjesenje jer sve radi bez toga kak treba u windowsima, a jucer je sve radilo i na linuxima.

hvala.
Postano : 28.03.2008 18:17:45
Izradi PDF od ove poruke Ispis
Vrh
Re: Pidgin problem povezivanja
#7
Linux Master
Pridružen: 04.01.2005
Od 33 stupnja i 4 minute sjeverno, i zatim 5 koraka na zapad
Poruke: 2391
Level : 39
HP : 0 / 964
MP : 797 / 54400
EXP : 56
Grupa:
Webmasters
Registered Users
HULK
UrednikNovosti
UrednikRecenzija
UrednikLinkova
ModeratoriForuma
UrednikSekcija
UrednikBlogova
UrednikDogadjanja
UrednikDokumenata
UrednikKomentara
Offline
Citat:

dii se moze vidit sta sam zadnje updateo?


To ovisi o distri koju koristiš.

Citat:

usput, uspio sam se konektirati sad, jer sam otvorio te portove u routeru, al mislim da to nije rjesenje jer sve radi bez toga kak treba u windowsima, a jucer je sve radilo i na linuxima.


"linuxi" je neispravan izraz. Linux, ili ako hoćeš linuks, je samo kernel. I ne postoji hrpa različitih varijanti linux kernela, samo je jedna varijanta kernela linux odnosno linux kernel. Naravno, sa različitim inačicama (verzijama), no sve su te inačice linux kernel. linuxi bi bili kad bi postojao Perin linux kernel, Ivin linux kernel i Linusov linux kernel, koji bi pripadali obitelji linux kernela. Znači, ili linux, ili linux distribucija, ili distribucija, ili linux distribucija xy a ne linuxi.

Isto tako ne postoje ni widowsi. Windows je već samo po sebi množina od window.

U svakom slučaju, ako je prije radilo a sad moraš otvarati dodatne portove, postavlja se pitanje da možda nisi prćkao nešto po linux firewallu ili sličnim stvarima...
_________________
Poći ću s vama jer volim šalu, hoću da vidim ježa budalu.

Put u Japan
Postano : 28.03.2008 19:03:31
Izradi PDF od ove poruke Ispis
Vrh
  •  J4Ck
      J4Ck
Re: Pidgin problem povezivanja
#8
Linuxaš wanna-be
Pridružen: 26.04.2006
Od
Poruke: 33
Level : 4
HP : 0 / 87
MP : 11 / 4605
EXP : 50
Grupa:
Registered Users
Offline
Citat:
To ovisi o distri koju koristiš


Debian-sid koristim. Instalirao ga prekjučer.

Neznam stvarno u cemu je caka, i uopce mi se vise ne da čačkat oko toga. Firewall nisam dirao. otvorio sam portove pa nek krekeri rade šta oće :)

Znam i sam da izraz 'linuxi' nije gramatički ispravan, no ipak hvala na informaciji. Štošta računalnih izraza povučenih iz engleskog jezika u hrvatski nije ni gramatički ni književni ispravno pa se opet koriste.
Postano : 28.03.2008 19:56:09
Izradi PDF od ove poruke Ispis
Vrh
Re: Pidgin problem povezivanja
#9
Linux Master
Pridružen: 04.01.2005
Od 33 stupnja i 4 minute sjeverno, i zatim 5 koraka na zapad
Poruke: 2391
Level : 39
HP : 0 / 964
MP : 797 / 54400
EXP : 56
Grupa:
Webmasters
Registered Users
HULK
UrednikNovosti
UrednikRecenzija
UrednikLinkova
ModeratoriForuma
UrednikSekcija
UrednikBlogova
UrednikDogadjanja
UrednikDokumenata
UrednikKomentara
Offline
Citat:

J4Ck je napisao/la:
Citat:
To ovisi o distri koju koristiš


Debian-sid koristim. Instalirao ga prekjučer.


U tom slučaju, pogledaj slijedeće stvari (nisam siguran koji backend bi debian koristio za automatski update niti koji ti koristiš):
/var/log/apt/
/var/log/aptitude
/var/log/dpkg.log

Pogledaj i arhivirane. Tu bi ti trebalo pisati sve što se instaliralo, konfiguriralo, deinstaliralo u sklopu paketnog sustava, pogotovo dpkg jer ga u pravilu svi GUI programčići direktno koriste...

Citat:

Neznam stvarno u cemu je caka, i uopce mi se vise ne da čačkat oko toga. Firewall nisam dirao. otvorio sam portove pa nek krekeri rade šta oće :)


A možda je jednostavno pidgin strgan. Koristio sam ga prije jedno vrijeme, onda mi se počeo čudno ponašati, prešao sam na kopete (između ostalog jer trošim KDE pa sam imao akciju "maknimo nepotrebne gnome stvari"), relativno je ok...

Citat:

Znam i sam da izraz 'linuxi' nije gramatički ispravan, no ipak hvala na informaciji.


"linuxi" je u biti ispravno gramatički ali nije po značenju. Kao što postoji samo jedan J4Ck, samo što je u različitim periodima imao različitu starost (inačicu) tako je isto i sa linuxom. Znači, nije J4Ckovi nego J4Ck. Stvari treba nazivati njihovim ispravnim imenom.

Citat:

Štošta računalnih izraza povučenih iz engleskog jezika u hrvatski nije ni gramatički ni književni ispravno pa se opet koriste.


Zato to treba ispraviti. Dovoljno je što nam je sustav obrazovanja u raspadu, ne trebamo to još dodatno poticati.

A windowsi je grozno, i to se pojavilo u zadnjih par godina od strane ekipe koja nema pojma ni vlastiti ni engleski jezik. Isto tako kod mene na poslu koriste izraze tipa "fajla" i slično. Digne mi se kosa na glavi svaki put kad to čujem...
_________________
Poći ću s vama jer volim šalu, hoću da vidim ježa budalu.

Put u Japan
Postano : 29.03.2008 4:50:53
Izradi PDF od ove poruke Ispis
Vrh
  •  J4Ck
      J4Ck
Re: Pidgin problem povezivanja
#10
Linuxaš wanna-be
Pridružen: 26.04.2006
Od
Poruke: 33
Level : 4
HP : 0 / 87
MP : 11 / 4605
EXP : 50
Grupa:
Registered Users
Offline
Citat:
U tom slučaju, pogledaj slijedeće stvari (nisam siguran koji backend bi debian koristio za automatski update niti koji ti koristiš):
/var/log/apt/
/var/log/aptitude
/var/log/dpkg.log

Pogledaj i arhivirane. Tu bi ti trebalo pisati sve što se instaliralo, konfiguriralo, deinstaliralo u sklopu paketnog sustava, pogotovo dpkg jer ga u pravilu svi GUI programčići direktno koriste...


Hvala za ovo. Još jedna korisna informacija više.

Ostat ću sad na pidginu pošto sam u Gnome okruženju. Moram i ja preći uskoro na taj KDE; svi ga hvale. Sad razmišljam, može bit da je i u tom routeru problem pošto je dosta star a i nije neki kvalitetan (Kasda, kojeg sam dobio od T-Coma).

P.S. OK, probat ću u budućnosti pisat ispravnije po forumu. Ne želim loše utjecati na mlade linux korisnike.
Postano : 29.03.2008 6:01:59
Izradi PDF od ove poruke Ispis
Vrh
 Vrh   Prethodna tema   Sljedeca tema
12>

 


 Ne možete pokrenuti novu temu.
 Možete citati teme.
 Ne možete odgovarati na poruke.
 Ne možete uredivati svoje poruke.
 Ne možete brisati svoje poruke.
 Ne možete dodavati nove ankete.
 Ne možete glasati u anketama.
 Ne možete dodavati fileove porukama.
 Ne možete slati poruke bez odobrenja.
Copyright © 1995-2009 HULK web team. Sva prava pridržana. RSS. Engine: XOOPS