Prijava
Korisničko ime:

Lozinka:

remember me

Zaboravili lozinku?

Registrirajte se!
Glavni menu
Potraga
Tko je online
15 korisnika je online (4 korisnika cita Diskusije)

članovi: 0
Gosti: 15

više...
HULK-Diskusije - Linux općenito - Linux verzije i podverzije
Chat WIKI Kontakt
HULK Forum Index
   Linux općenito
  Linux verzije i podverzije

Pregledavanje ovog Threada:   1 Anonimnih Korisnika

 

 Dno   Prethodna tema   Sljedeca tema
123>
  •  Ocjena Threada
      Ocijenite ovaj Thread
      Izvrsno
      Dobro
      Prosjecno
      Loše
      Užasno
Pošiljatelj Thread
Linux verzije i podverzije
#1
Upravo došao
Pridružen: 25.10.2008
Od
Poruke: 15
Level : 2
HP : 0 / 40
MP : 5 / 1843
EXP : 62
Grupa:
Registered Users
Offline
ovdje ćete pisati koje linux verzije koristite, što bi trebalo ispraviti tj. prednosti i mane. Razmjenjujte iskustva.
_________________
http://keli-master.page.tl try It`pretty good
Postano : 26.10.2008 14:39:00
Izradi PDF od ove poruke Ispis
Vrh
Re: Linux verzije i podverzije
#2
Upravo došao
Pridružen: 25.10.2008
Od
Poruke: 15
Level : 2
HP : 0 / 40
MP : 5 / 1843
EXP : 62
Grupa:
Registered Users
Offline
Evo ja ću početi prvi. Imam iskustva s Ubuntu 8.0.4.
Meni se osobno nesviđa GNOME, ali o ukusima se ne raspravlja.
Imao sam problema s internetom, ali on ima i svojih prednosti npr. brzina, učinkovitost, jednostavnost itd.

A sad ste Vi na redu pa krenite!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
_________________
http://keli-master.page.tl try It`pretty good
Postano : 26.10.2008 14:50:07
Izradi PDF od ove poruke Ispis
Vrh
Re: Linux verzije i podverzije
#3
Linux Master
Pridružen: 29.12.2005
Od Šibenik
Poruke: 788
Level : 25
HP : 0 / 607
MP : 262 / 32544
EXP : 30
Grupa:
Registered Users
Offline
Zadnjih 10 mjeseci sam isključivo na Linuxu i namjeravam ostati. Priznajem da sam par puta u tom periodu instalirao windows xp za neke stvari u kojima se nisam snašao u Linuxu. Trenutno sam na Ubuntu 8.04 i neznam bil išao na nove verzije dok je on podržan. Prije ovog Linux perioda sam oko 2 godine povremeno stavljao Linux na računalo, a bilo je i perioda sa dual bootom. Na Linux sam sasvim prešao kad sam uspio pokreniti sav hardware. Prije su mi velike muke zadavali printer i skener te rezolucija ekrana. Sad rade OK. Zadovoljan sam što nisam ovisnik o MS-u iako imaju i oni dobrih strana, a sve što znam o Windowsu su me naučili momci iz odjela podrške korisnicima za šta im hvala!! Jako su susretljivi i ljubazni! Takva podrška mi nedostaje kod Linuxa, ali imamo ovaj forum. Hvala svima na forumu koji mi pomažu, a poglavito Slobodanu.
_________________
-- Davor R. Bergam
Experiments, no experiences!!

Moja web stranica o Linuxu
Postano : 26.10.2008 15:13:52
Izradi PDF od ove poruke Ispis
Vrh
Re: Linux verzije i podverzije
#4
Linux Master
Pridružen: 04.01.2005
Od 33 stupnja i 4 minute sjeverno, i zatim 5 koraka na zapad
Poruke: 2391
Level : 39
HP : 0 / 964
MP : 797 / 54416
EXP : 56
Grupa:
Webmasters
Registered Users
HULK
UrednikNovosti
UrednikRecenzija
UrednikLinkova
ModeratoriForuma
UrednikSekcija
UrednikBlogova
UrednikDogadjanja
UrednikDokumenata
UrednikKomentara
Offline
Citat:

Lkelav36 je napisao/la:
ovdje ćete pisati koje linux verzije koristite, što bi trebalo ispraviti tj. prednosti i mane. Razmjenjujte iskustva.


? Na cijelom sajtu razmjenjujemo iskustva vezana za linux, i to već godinama. Zato i imamo pojedine skupine tema na forumu.

Ako već otvaraš takvu temu željan druženja, onda i ti isto budi detaljan ako to već očekuješ od drugih. Jer ovako kako si krenuo, rasprava će se svesti na "ja volim ovo, ja volim ono" a to nije rasprava o tome što je dobro a što loše u pojedinoj distri. Rasprave moraju biti obrazložene detaljno s argumentima i primjerima. I na kraju bi bilo super kad bi se nešto učinilo povodom tih razlika, recimo uputiti pismo s argumentiranim prijedlozima pojedinim distrama.

Inače je to sve samo lupanje u prazno, i priča radi priče, a za to nemam vremena. Dosta mi je tih djetinjastih "što tko voli" i "moj kukuruz je bolji od tvog zato jer ja tako kažem" priča i natezanja.
_________________
Poći ću s vama jer volim šalu, hoću da vidim ježa budalu.

Put u Japan
Postano : 27.10.2008 5:12:31
Izradi PDF od ove poruke Ispis
Vrh
Re: Linux verzije i podverzije
#5
Upravo došao
Pridružen: 25.10.2008
Od
Poruke: 15
Level : 2
HP : 0 / 40
MP : 5 / 1843
EXP : 62
Grupa:
Registered Users
Offline
Citat:

slobodan je napisao/la:
Citat:

Lkelav36 je napisao/la:
ovdje ćete pisati koje linux verzije koristite, što bi trebalo ispraviti tj. prednosti i mane. Razmjenjujte iskustva.


? Na cijelom sajtu razmjenjujemo iskustva vezana za linux, i to već godinama. Zato i imamo pojedine skupine tema na forumu.

Ako već otvaraš takvu temu željan druženja, onda i ti isto budi detaljan ako to već očekuješ od drugih. Jer ovako kako si krenuo, rasprava će se svesti na "ja volim ovo, ja volim ono" a to nije rasprava o tome što je dobro a što loše u pojedinoj distri. Rasprave moraju biti obrazložene detaljno s argumentima i primjerima. I na kraju bi bilo super kad bi se nešto učinilo povodom tih razlika, recimo uputiti pismo s argumentiranim prijedlozima pojedinim distrama.

Inače je to sve samo lupanje u prazno, i priča radi priče, a za to nemam vremena. Dosta mi je tih djetinjastih "što tko voli" i "moj kukuruz je bolji od tvog zato jer ja tako kažem" priča i natezanja.



Ovo nije ni svrha te teme.
Njena svrha je upoznati mane i vrline određene distre kao što znamo ništa nije savršeno pa tako ni linux ni windows i ostali os svaki ima svoje vrline i mane pa trebamo tako ukazati ljudima koji se još nisu upoznati s linuxom koja bi se njima verzija svidjela ovdje nema "ovo je bolje ili lošije" samo ćinjenice i iskustva nadam se da će se ljudi koji će ovdje stavljati svoje post-ove pridržavati toga
_________________
http://keli-master.page.tl try It`pretty good
Postano : 27.10.2008 9:21:27
Izradi PDF od ove poruke Ispis
Vrh
Re: Linux verzije i podverzije
#6
Linux Master
Pridružen: 25.10.2007
Od Zagreb
Poruke: 351
Level : 17
HP : 0 / 412
MP : 117 / 19890
EXP : 48
Grupa:
Registered Users
Offline
Zašto?

Na www.linuxzasve.com koji je orjentiran prema novim korisnicima upravo imamo ovakve ili slične opise GNU/Linux distribucija, a također postoje i članci o GNU/Linuxu pripremljeni za nove korisnike.

Znam da i na HULK-ovim stranicama postoje razno razni tekstovi na temu ovog OS-a i svega što mu pripada...

Zato, radije usmjeri svoju pozitivnu i konstruktivnu energiju na nešto korisnije.

Lijep pozdrav.
_________________
Zaigraj neku društvenu igru, pogledaj na Igranje.org
Postano : 27.10.2008 9:46:52
Izradi PDF od ove poruke Ispis
Vrh
Re: Linux verzije i podverzije
#7
Linux Master
Pridružen: 04.01.2005
Od 33 stupnja i 4 minute sjeverno, i zatim 5 koraka na zapad
Poruke: 2391
Level : 39
HP : 0 / 964
MP : 797 / 54416
EXP : 56
Grupa:
Webmasters
Registered Users
HULK
UrednikNovosti
UrednikRecenzija
UrednikLinkova
ModeratoriForuma
UrednikSekcija
UrednikBlogova
UrednikDogadjanja
UrednikDokumenata
UrednikKomentara
Offline
To je pitanje tko će iznositi kakve "činjenice i iskustva" jer da si pogledao starije poruke, vidio bi da su "činjenice i iskustva" zapravo najmanje iznošeni, većinom se radi o subjektivnom gledanju na stvari. Očekuj puno pljuvanja, svađe i sličnoga.

Ovo bi tražilo skroz zaseban dio foruma, svaka tema svoja distra. Jer ako bi potrpao sve u jednu temu, postalo bi nepregledno i najmanje korisno za početnike.

Tvoj početni "primjer" upravo zaziva usporedbe tipa "moje je bolje jer ja tako kažem". Kakvih si imao problema s internetom? U čemu su te prednosti "brzina, učinkovitost, jednostavnost itd"? Di su konkretni primjeri?

Želiš li napraviti upute? Običnu raspravu? Detaljni prikaz mana i vrlina pojedine distre? Nešto treće?

Tri različita čovjeka su nabacila tri različita komentara jer su te svaki na svoj način skužili što zapravo hoćeš. Moraš biti jasniji.

Ajd prvo iskemijaj točno što hoćeš, pa to iznesi ovamo, nek vidimo što je i kako tehnički i vremenski moguće izvesti. Kao što rekoh, ako se sve potrpa samo u jednu temu, nakupit će se hrpetina teksta, a to većina početnika neće gledati, kao što ne gledaju ni sad hrpu postojeće dokumentacije po cijelom internetu.
_________________
Poći ću s vama jer volim šalu, hoću da vidim ježa budalu.

Put u Japan
Postano : 27.10.2008 10:29:53
Izradi PDF od ove poruke Ispis
Vrh
Re: Linux verzije i podverzije
#8
Upravo došao
Pridružen: 25.10.2008
Od
Poruke: 15
Level : 2
HP : 0 / 40
MP : 5 / 1843
EXP : 62
Grupa:
Registered Users
Offline
Citat:

slobodan je napisao/la:
To je pitanje tko će iznositi kakve "činjenice i iskustva" jer da si pogledao starije poruke, vidio bi da su "činjenice i iskustva" zapravo najmanje iznošeni, većinom se radi o subjektivnom gledanju na stvari. Očekuj puno pljuvanja, svađe i sličnoga.

Ovo bi tražilo skroz zaseban dio foruma, svaka tema svoja distra. Jer ako bi potrpao sve u jednu temu, postalo bi nepregledno i najmanje korisno za početnike.

Tvoj početni "primjer" upravo zaziva usporedbe tipa "moje je bolje jer ja tako kažem". Kakvih si imao problema s internetom? U čemu su te prednosti "brzina, učinkovitost, jednostavnost itd"? Di su konkretni primjeri?

Želiš li napraviti upute? Običnu raspravu? Detaljni prikaz mana i vrlina pojedine distre? Nešto treće?

Tri različita čovjeka su nabacila tri različita komentara jer su te svaki na svoj način skužili što zapravo hoćeš. Moraš biti jasniji.

Ajd prvo iskemijaj točno što hoćeš, pa to iznesi ovamo, nek vidimo što je i kako tehnički i vremenski moguće izvesti. Kao što rekoh, ako se sve potrpa samo u jednu temu, nakupit će se hrpetina teksta, a to većina početnika neće gledati, kao što ne gledaju ni sad hrpu postojeće dokumentacije po cijelom internetu.


Uredu možda ja u svom predstavljanju ubuntu nisam najbolje krenuo pa ću to sada ispraviti
Ubuntu je vrlo učinkoviti ima praktičan add/remove(mnogo opcija i izbora, ali jako pregledno i efikasno.
Kakvih problema naime prilikom svakog restarta na računalu internet nebi radio i morao bih ga ugasiti pa ponovno upaliti, instalacija je protekla vrlo glatko jer sam ga instalirao s windowsom, ovo nesmatrajte subjektivnim mišljenjem mnogo je brži od windows-a.
Prednostii ubuntu su također mnogo thema od humana do nečeg sasvim drugačijeg. Možete si namjestiti jako privlačne visual effect-e s njim se dobije dosta multimedijskih alata pa bih skoro mogao reći da se netreba instalirati ništa osim upadet-a(naravno morate si instalirati drivere)GNOME je dosta praktičan samo se windows korisnici moraju naviknuti. Jedino na što će se windowsaši teže naviknuti je otvaranje dokumenata s ekstenzijama tar. gz. tgz. i sl, ali to nije razlog da neprobate imate tutorijale s screnshot-ovima, malo prolistajte i sve će Vam biti jasno.
Jedina mana mu je manjak slika za pozadinu to ćete naći prilikom download-a them-a ili si slike jednostavno skinete.
Dual boot je prilično jednostavan ukucajte u svoj pretraživač i pronači će te.

Nadam se da sam Vam pomogao za dodatne informacije me pitate.

I posvom vlastitom iskustvu znam da ljude zanimaju objektivne činjenice, ali i to da žele vidjeti usporedbe na jednom forumu, nada im se ići na deset različitih topic-a nisam to nigdje na internetu na hrvatskom jeziku našao objektivne konkretne usporedbe iskusnih korisnika.

"Ne želim svaki cigo svoga konja hvali"
_________________
http://keli-master.page.tl try It`pretty good
Postano : 27.10.2008 11:17:09
Izradi PDF od ove poruke Ispis
Vrh
  •  Cracker
      Cracker
Re: Linux verzije i podverzije
#9
Linux Master
Pridružen: 22.02.2008
Od ma eto odma iza ćoška :)
Poruke: 161
Level : 11
HP : 0 / 268
MP : 53 / 12705
EXP : 74
Grupa:
Registered Users
Offline
ja tocno razumijem sto je on htio pitati, ali to je pitanje na koje se ne moze dati neki konkretan odgovor!

Iskustvo s određenom distrom je razlicito kod mnogih ljudi zbog mnogo cega, prvenstveno zbog razlicitog hardware-a, a o razlicitim distribucijama da se i ne govori!

Uglavnom slazem se sa Slobodanom... Moras tocno navesti koja iskustva te zanimaju. Meni je recimo ubuntu super, ali svidja mi se i suse i mandriva, a i redhat mi je dobar... sa svim tim distrama imam uglavnom dobra, ali i poneko lose iskustvo zato jer sam pocetnik, pa neke stvari nisam uspio rijesiti!

poanta ovog mog silnog monologa jeste da trebas postaviti pitanje ovako: "koristim distru xxx i imam problem yyy. Ima li jos netko takvu distru i takav problem? Imaju li korisnici drugih distri takav problem?"

ako ce te ovo zadovoljiti, koristim ubuntu8.04LTS, sve mi radi ok, zadovoljava sve moje potrebe...
_________________
Who the fuck is General Failure? And why is he reading my harddisk?
Postano : 27.10.2008 16:36:10
Izradi PDF od ove poruke Ispis
Vrh
Re: Linux verzije i podverzije
#10
Upravo došao
Pridružen: 25.10.2008
Od
Poruke: 15
Level : 2
HP : 0 / 40
MP : 5 / 1843
EXP : 62
Grupa:
Registered Users
Offline
Citat:

Cracker je napisao/la:
ja tocno razumijem sto je on htio pitati, ali to je pitanje na koje se ne moze dati neki konkretan odgovor!

Iskustvo s određenom distrom je razlicito kod mnogih ljudi zbog mnogo cega, prvenstveno zbog razlicitog hardware-a, a o razlicitim distribucijama da se i ne govori!

Uglavnom slazem se sa Slobodanom... Moras tocno navesti koja iskustva te zanimaju. Meni je recimo ubuntu super, ali svidja mi se i suse i mandriva, a i redhat mi je dobar... sa svim tim distrama imam uglavnom dobra, ali i poneko lose iskustvo zato jer sam pocetnik, pa neke stvari nisam uspio rijesiti!

poanta ovog mog silnog monologa jeste da trebas postaviti pitanje ovako: "koristim distru xxx i imam problem yyy. Ima li jos netko takvu distru i takav problem? Imaju li korisnici drugih distri takav problem?"

ako ce te ovo zadovoljiti, koristim ubuntu8.04LTS, sve mi radi ok, zadovoljava sve moje potrebe...


Pazi Ja NEŽELIM:dobro, loše, sviđa, nesviđa već konkretne ćinjenice
_________________
http://keli-master.page.tl try It`pretty good
Postano : 28.10.2008 16:04:46
Izradi PDF od ove poruke Ispis
Vrh
 Vrh   Prethodna tema   Sljedeca tema
123>

 


 Ne možete pokrenuti novu temu.
 Možete citati teme.
 Ne možete odgovarati na poruke.
 Ne možete uredivati svoje poruke.
 Ne možete brisati svoje poruke.
 Ne možete dodavati nove ankete.
 Ne možete glasati u anketama.
 Ne možete dodavati fileove porukama.
 Ne možete slati poruke bez odobrenja.
Copyright © 1995-2009 HULK web team. Sva prava pridržana. RSS. Engine: XOOPS