Prijava
Korisničko ime:

Lozinka:

remember me

Zaboravili lozinku?

Registrirajte se!
Glavni menu
Potraga
Tko je online
16 korisnika je online (11 korisnika cita Diskusije)

članovi: 0
Gosti: 16

više...
HULK-Diskusije - Linux općenito - Wiki stranica za hrvatske linux korisnike?
Chat WIKI Kontakt
HULK Forum Index
   Linux općenito
  Wiki stranica za hrvatske linux korisnike?

Pregledavanje ovog Threada:   1 Anonimnih Korisnika

 

 Dno   Prethodna tema   Sljedeca tema
<123
  •  Ocjena Threada
      Ocijenite ovaj Thread
      Izvrsno
      Dobro
      Prosjecno
      Loše
      Užasno
Pošiljatelj Thread
Re: Wiki stranica za hrvatske linux korisnike?
#21
Linux Master
Pridružen: 04.01.2005
Od 33 stupnja i 4 minute sjeverno, i zatim 5 koraka na zapad
Poruke: 2391
Level : 39
HP : 0 / 964
MP : 797 / 55102
EXP : 56
Grupa:
Webmasters
Registered Users
HULK
UrednikNovosti
UrednikRecenzija
UrednikLinkova
ModeratoriForuma
UrednikSekcija
UrednikBlogova
UrednikDogadjanja
UrednikDokumenata
UrednikKomentara
Offline
Citat:

navigator je napisao/la:
Imam jedino moguce rijesenje i odgovorno stojim iza te izjave, komercijalizacija projekta. Za novac će to raditi mnogi.
Nemojte razlikujte principe i postulate na kojima se temelji linux zajednica od projekata koji kostaju, razlikujte neprofitne udruge od neplaćenog rada. Dobrotvorno i za dobrobit zajednice i drustva ne znaci i besplatno vec samo ucinkovito.


Ma bravo. Još jedna prekrasna i nedorečena ideja koju drugi trebaju izdefinirati i odraditi. A financije ćemo dobiti iz kojih to točno izvora? HULK je neprofitna udruga. Samim time, to znači da raspolažemo s ograničenim budžetom, koji upravo zato što je ograničen ne mislimo samo tako razbacivati na generalizirane ideje kojih sam (sličnih) vidio ovih godina hrpu.

Ujedno, iz ideoloških razloga sam protiv takve ideje, kreiranja linux wiki u Hrvata za novce, jer to je pokazatelj da nismo sposobni organizirati se i za ideju odraditi volonterski, nego smo orjentirani samo na novce, a po tom pitanju i ništa bolji od drugih komercijalnih organizacija čije ime neću navoditi ali svi znamo na kog mislim.

HULK - promotor besplatnog i slobodnog koda, ali samo ako im se plati? Ne hvala, nećemo u tom smjeru.
_________________
Poći ću s vama jer volim šalu, hoću da vidim ježa budalu.

Put u Japan
Postano : 13.11.2008 7:16:50
Izradi PDF od ove poruke Ispis
Vrh
Re: Wiki stranica za hrvatske linux korisnike?
#22
Linux Master
Pridružen: 03.01.2005
Od Rijeka
Poruke: 310
Level : 16
HP : 0 / 386
MP : 103 / 22094
EXP : 46
Grupa:
Registered Users
Offline
Citat:

Osobno mislim da je prije postavljanja wikija vrlo bitno dogovoriti na ovom ali i na svim ostalim linux formima kakav bi oblik novi wiki trebao imati, te pitati same Linux korisnike sto bi htjeli od jednog takvog wikija.

Kao autor nesto teksta na ovom wiki moja jedina motivacija je bila da se odgovori na nekoliko cesto postavljanih pitanja koja su redovno gusila ovaj forum (i neke druge). Takoder da spomenem da su svi postojeci tekstovi autorski, nista nije prepisano niti prevedeno.
Mogao sam svaki dan prevesti jedan tekst sa {gentoo,slack,arch}-wiki i sve bi bilo divno i krasno, hrpa tekstova bla bla... to me dovodi do razloga sto pisem ovaj tekst.
Cemu uopce jedan takav wiki/projekt na kojem stalno inzistiras? Wiki-a radi, tek toliko da postoji? Imaju i drugi zasto ne bi i mi? Postoji prava potreba za time? Postoji li zaista; recimo da se napravi veliki wiki sa puno tekstova, sve sto ce tamo pisati je vec prozvakano stotinu puta po wiki stranicama diljem weba, a Linux korisnika u HR je malo, i one koji ne znaju engleski jezik se moze nabrojati na prste.
Netko ti je na usenetu sugerirao da preuzmes UPP-FAQ kad si vec pun elana, ja mislim da je to najbolje sto mozes uciniti u ovom trenutku, baviti se pravim problemima - cesto postavljanim pitanjima, a stvari kao "Zamijenite ikonu na ploči u ("Main Menu"/"Glavni izbornik")" mogu cekati... godinama.

Citat:

Osobno koristim mediawiki i s njim najbolje znam raditi, pitao sam po forumima i kako se čini da je i drugima bitan koji se wiki engine koristi.

Gle, hocete li vi pisati upute ili ce te 24/7 administrirati, moderirati i formatirati tekst? Ovaj postojeci wiki ima ekstremno jednostavan format i savrseno je uklopljen u ostatak portala. Infrastruktura postoji, ono sto preostaje je doci i napisati tekst. Kako sam rekao, nije se pribjegavalo prevodenju uputa pa broj uputa nije bio velik i nije postojala prava potreba da se postojeci index reogranizira, uljepsa, i sto god. Cinjenica je da je to jednostavno uciniti, a napisati veci broj autorskih uputa (i to postane potreba) nije.


Ako je to vazno, ja nisam clan HULK-a i ne govorim u ime udruge.
_________________
You need to install an RTFM interface.
Postano : 13.11.2008 8:59:24
Izradi PDF od ove poruke Ispis
Vrh
 Vrh   Prethodna tema   Sljedeca tema
<123

 


 Ne možete pokrenuti novu temu.
 Možete citati teme.
 Ne možete odgovarati na poruke.
 Ne možete uredivati svoje poruke.
 Ne možete brisati svoje poruke.
 Ne možete dodavati nove ankete.
 Ne možete glasati u anketama.
 Ne možete dodavati fileove porukama.
 Ne možete slati poruke bez odobrenja.
Copyright © 1995-2009 HULK web team. Sva prava pridržana. RSS. Engine: XOOPS