Prijava
Korisničko ime:

Lozinka:

remember me

Zaboravili lozinku?

Registrirajte se!
Glavni menu
Potraga
Tko je online
10 korisnika je online (3 korisnika cita Diskusije)

članovi: 0
Gosti: 10

više...
HULK-Diskusije - Linux početnici - Ram...problemi...
Chat WIKI Kontakt
HULK Forum Index
   Linux početnici
  Ram...problemi...

Pregledavanje ovog Threada:   1 Anonimnih Korisnika

 

 Dno   Prethodna tema   Sljedeca tema
  •  Ocjena Threada
      Ocijenite ovaj Thread
      Izvrsno
      Dobro
      Prosjecno
      Loše
      Užasno
Pošiljatelj Thread
  •  Kotus
      Kotus
Ram...problemi...
#1
Upravo došao
Pridružen: 15.12.2008
Od
Poruke: 3
Level : 1
HP : 0 / 2
MP : 1 / 122
EXP : 10
Grupa:
Registered Users
Offline
E ovako...vec gotovo mjesec dana tražim rješenje problema...
Prije nekih mjesec dana kupio sam si plocicu ram ddr-a od 1 gb...i sada ne mogu na linux (koristim ubuntu 8.10)
Prije nego sam kupio novu plocicu rama imao sam dvije od 256mb i sve je uredno radilo...pa sam uz te dvije ugradio novu od 1gb i sada svaki puta kada bih pokusao pokrenuti ubuntu ili bootati ga sa cd-a u kucistu bih cuo neki KLIK i linux bi se smrznuo...pokusao sam sa raznim distrama, ali sve je ostalo isto...
Moze li mi netko ocdje pomoci, jer stvarno sam ocajan i polako razmišljam o tome da izbaacim linux iz svog života...linux mi se sviđa ne bih želio da do toga dođe...
Postano : 15.12.2008 13:59:26
Izradi PDF od ove poruke Ispis
Vrh
Re: Ram...problemi...
#2
Linux Master
Pridružen: 01.01.2005
Od Zagreb
Poruke: 368
Level : 17
HP : 0 / 422
MP : 122 / 23899
EXP : 89
Grupa:
Registered Users
Offline
Pokusaj promjenit redosljed rama u utorima linux ti je dosta osjetljiv na razlicite rame(mislim ako su razliciti proizvodaci i pogotovo razliciti takt) probaj stavit u 1prvi slot ram koji je najveci.
_________________
I never come back to KDE
Ubuntu-hr Ubuntu vodič Moja stranica
Postano : 15.12.2008 15:19:27
Izradi PDF od ove poruke Ispis
Vrh
Re: Ram...problemi...
#3
Linux Master
Pridružen: 03.01.2005
Od Rijeka
Poruke: 310
Level : 16
HP : 0 / 386
MP : 103 / 21871
EXP : 46
Grupa:
Registered Users
Offline
Takoder mozes testirati plocice sa memtest. Skines memtest, stavis unos u lilo/grub konfiguraciju i bootas (ili mozes probati live cd). http://www.memtest.org/
_________________
You need to install an RTFM interface.
Postano : 15.12.2008 15:27:58
Izradi PDF od ove poruke Ispis
Vrh
  •  Kotus
      Kotus
Re: Ram...problemi...
#4
Upravo došao
Pridružen: 15.12.2008
Od
Poruke: 3
Level : 1
HP : 0 / 2
MP : 1 / 122
EXP : 10
Grupa:
Registered Users
Offline
proizvodaci su drugaciji...takt je drugaciji...memtest sam napravio, ali prosla su samo 2 testa koja su trajala preko 2 sata...nije mi se dalo vise cekati...pokusati cu s tim da mjenjam utore pa javim kak je proslo
Postano : 16.12.2008 9:23:59
Izradi PDF od ove poruke Ispis
Vrh
Re: Ram...problemi...
#5
Linux Master
Pridružen: 04.01.2005
Od 33 stupnja i 4 minute sjeverno, i zatim 5 koraka na zapad
Poruke: 2391
Level : 39
HP : 0 / 964
MP : 797 / 54547
EXP : 56
Grupa:
Webmasters
Registered Users
HULK
UrednikNovosti
UrednikRecenzija
UrednikLinkova
ModeratoriForuma
UrednikSekcija
UrednikBlogova
UrednikDogadjanja
UrednikDokumenata
UrednikKomentara
Offline
Citat:

Kotus je napisao/la:
E ovako...vec gotovo mjesec dana tražim rješenje problema...
Prije nekih mjesec dana kupio sam si plocicu ram ddr-a od 1 gb...i sada ne mogu na linux (koristim ubuntu 8.10)
Prije nego sam kupio novu plocicu rama imao sam dvije od 256mb i sve je uredno radilo...pa sam uz te dvije ugradio novu od 1gb i sada svaki puta kada bih pokusao


Inače, nije preporučljivo mješati RAM različitih frekvencija.

Citat:

pokrenuti ubuntu ili bootati ga sa cd-a u kucistu bih cuo neki KLIK i linux bi se smrznuo...pokusao sam sa raznim distrama, ali sve je ostalo isto...


Taj "klik" se ne bi trebao čuti. Trebao bi čuti interni zvučnik matične ploče kako beepa ako je problem s memorijom.

Nakon koliko vremena se stroj smrzne? Da li se ventilator na kuleru procesora vrti? Da li je procesor vruć (možeš li vidjeti na neki način temperaturu)? Da li se ok ponaša pod win? Na koji način se smrzne pod win? Opiši što se točno događa, što se vidi na ekranu, što računalo radi.

Da li se i live distre tako ponašaju ili samo one koje instaliraš na disk?
_________________
Poći ću s vama jer volim šalu, hoću da vidim ježa budalu.

Put u Japan
Postano : 16.12.2008 10:08:36
Izradi PDF od ove poruke Ispis
Vrh
  •  Kotus
      Kotus
Re: Ram...problemi...
#6
Upravo došao
Pridružen: 15.12.2008
Od
Poruke: 3
Level : 1
HP : 0 / 2
MP : 1 / 122
EXP : 10
Grupa:
Registered Users
Offline
Sredio sam!!!!!!!!!!!!!
resetiro sam bios i plocice razmjestio i sada sve radi...dokle ce tako ne znam....al bitno da radiiiii!!!
hvala svima na pomoci pogotovo amd64 na savjetu
Postano : 16.12.2008 11:01:24
Izradi PDF od ove poruke Ispis
Vrh
  •  sttipe
      sttipe
Re: Ram...problemi...
#7
Linuxaš wanna-be
Pridružen: 01.07.2008
Od
Poruke: 33
Level : 4
HP : 0 / 87
MP : 11 / 4059
EXP : 50
Grupa:
Registered Users
Offline
i ja bi pojacava ram,ali neznam koji je,a lin sam za cupat ga van..ili je kingmax,ili kingston,512mb,ddr400,pc3200..kako se moze saznat sve relevantne podatkeza kupit jos jednu plocicu,i koji je najpreporucljiviji?pogleda sam na onaj link,sta vodi na memtest,i screenshot mi ne pokazuje koje su latencije i cija je memorija onome sta je stavija screenshot..samo da je i njegov 512 mb..

dalje,jel moze meni bit razlog 512 mb ove moje spore memorije,za trzanja na videu,you-tube,i flash?compiz ne radi,kocke nema,scrolanje web stranica zapinje itd..teze stranice pogotovo,one s vise banera i sl..

jel mi cupanje sadasnjeg rama,neophodno,i oce li dat rezultata,oce li na njemu ista pisat?kupija sam ga bez ikakve ambalaze i ikakvih papira,osim racuna,u vemilla,prije 3-4 godine..nije bija cak ni u najlon zamotan..sicam se ka danas,nasmija sam se jer do tad nisam nikad nista kupija da nije imalo nikakvu ambalazu ili bar foliju..racun je bija list a4,iz printera..taj list vise nemam..

razmislja sam se ako ne uspijem nac latencije i ostale podatke,kupit 1gb rama bilo kojeg pa pokusat prodat ovaj 512,ako ne bude tilo radit skupa,ili bude "kasljanja"..ipak volija bi prije toga znat sta trazi ubuntu 8.10+njegove aplikacije od rama,jel 1 gb dosta,ili preporucujete vise,i koliko?s parama nisam u dobro pa mi ne preporucujte 3x1 gb koliko moja ploca podrzava..to je skoro 600 kn..
Postano : 11.01.2009 16:18:51
Izradi PDF od ove poruke Ispis
Vrh
 Vrh   Prethodna tema   Sljedeca tema

 


 Ne možete pokrenuti novu temu.
 Možete citati teme.
 Ne možete odgovarati na poruke.
 Ne možete uredivati svoje poruke.
 Ne možete brisati svoje poruke.
 Ne možete dodavati nove ankete.
 Ne možete glasati u anketama.
 Ne možete dodavati fileove porukama.
 Ne možete slati poruke bez odobrenja.
Copyright © 1995-2009 HULK web team. Sva prava pridržana. RSS. Engine: XOOPS