Prijava
Korisničko ime:

Lozinka:

remember me

Zaboravili lozinku?

Registrirajte se!
Glavni menu
Potraga
Tko je online
11 korisnika je online (9 korisnika cita Diskusije)

članovi: 0
Gosti: 11

više...
HULK-Diskusije - Razno - Badcaps
Chat WIKI Kontakt
HULK Forum Index
   Razno
  Badcaps

Pregledavanje ovog Threada:   1 Anonimnih Korisnika

 

 Dno   Prethodna tema   Sljedeca tema
  •  Ocjena Threada
      Ocijenite ovaj Thread
      Izvrsno
      Dobro
      Prosjecno
      Loše
      Užasno
Pošiljatelj Thread
  •  semiRocket
      semiRocket
Badcaps
#1
Padawan
Pridružen: 02.02.2009
Od Rijeka, blizu slovenske granice
Poruke: 79
Level : 7
HP : 0 / 170
MP : 26 / 7604
EXP : 83
Grupa:
Registered Users
Offline
Jeste čuli za izraz badcaps?

Bad capacitors sindrom na matičnoj ploči se meni desio prije par dana, naravno kuhao se već duže vrijeme, ali je prije par dana je sve ošlo kvragu.

Umalo sam kupio novo računalo (već sam bio izabrao sve nove komponente pošto se za moje zastarjele više ne proizvode kompatibilni dijelovi), a onda sam naletio na ovaj pojam i nakon što sam ga proučio rekao ajde da probam, ništa me ne košta (ionako sam mislio bacit ploču u smeće).

Nakon cca 30min posla, zamjena točno 10 kondezatora po 1000 uF, na moje čudo, matična ploča je proradila . i radi već nekoliko sati bez greške. I nadam se da će me moj prastari Celeron 2.6GHz još poslužiti dosta vremena.

Novi komp odnosno komponente koje sam trebao kupiti = cca 2000 kn
10 Elektrolitskih Kondenzatora (10V 1000uF) = cca 10kn


Za kraj se još samo pitam; Da li su kondenzatori bili uzrok nekima od mojih problema
Rikla grafička, zaleđivanje Linuxa s novom.
Postano : 30.05.2009 15:37:25
Izradi PDF od ove poruke Ispis
Vrh
Re: Badcaps
#2
Regularni posjetitelj
Pridružen: 11.01.2007
Od
Poruke: 45
Level : 5
HP : 0 / 112
MP : 15 / 5708
EXP : 51
Grupa:
Registered Users
Offline
Ako tko još prati ovu temu (pogotovo orginalani autora) imam ja par pitanja ?

1. (za autora) Što se tebi točno dogodilo ? Totalno ti se matična pokvarila ?

Evo ja imam neke čudne probleme:

CPU mi je jako visok, iako ne radim ništa zahtijevno. Malo prije sam programirao o vim-u i ono jedva se vuklo ????

Kada gledam film na kompjuteru, svakih 15-tak sekundi slika se zaustavi na sekundu dvije, ali ne i zvuk i onda nastavi sa slikom dokle je stigao sa zvukom.

Da li netko ima ideju zašto se to događa ?

I što je naj čudnije nije da se CPU digne do kraja ali je jezivo sporo sve. Iako mi se čini da mi je CPU više dignut nego prije, a radim iste stvari.

Ovo mi je počelo prije 2-3 dana, od tada sam primjetio ove sindrome.

Imali li tko kavu ideju ???
_________________
http://mzsl.wordpress.com/
Postano : 28.12.2009 14:38:50
Izradi PDF od ove poruke Ispis
Vrh
Re: Badcaps
#3
Linux Master
Pridružen: 04.01.2005
Od 33 stupnja i 4 minute sjeverno, i zatim 5 koraka na zapad
Poruke: 2391
Level : 39
HP : 0 / 964
MP : 797 / 54408
EXP : 56
Grupa:
Webmasters
Registered Users
HULK
UrednikNovosti
UrednikRecenzija
UrednikLinkova
ModeratoriForuma
UrednikSekcija
UrednikBlogova
UrednikDogadjanja
UrednikDokumenata
UrednikKomentara
Offline
Hm, nije baš fora oživljavati stare teme. Al dobro...

Kakve si promjene na distri radio u tom periodu dok je radilo ok i kad je prestalo raditi ok? Što kaže top? Da li se procesor grije jako? Da li si čačkao što po RAM-u? Da li si pustio memtest na RAM-u? Kako ti se ponaša pod nekim drugim OS-om/distribucijom? Kako si postavio powersave? Da li imaš kakve greške u logovima? Npr vezane za diskove? Ako da, da li si probao staviti neki drugi disk i vidit kako se ponaša? Da li si uštekavao kakav HW u tom periodu? Kartice, diskove, USB stvari, nešto četvrto...?

Može biti hrpa stvari, ali prođeš li ova pitanja, elimirat ćeš neke stvari moguće probleme ili možda selektirati baš ono di je problem.
_________________
Poći ću s vama jer volim šalu, hoću da vidim ježa budalu.

Put u Japan
Postano : 28.12.2009 15:38:18
Izradi PDF od ove poruke Ispis
Vrh
Re: Badcaps
#4
Regularni posjetitelj
Pridružen: 11.01.2007
Od
Poruke: 45
Level : 5
HP : 0 / 112
MP : 15 / 5708
EXP : 51
Grupa:
Registered Users
Offline
Citat:

slobodan je napisao/la:
Hm, nije baš fora oživljavati stare teme. Al dobro...


Oživio sam je, jer mi je badcaps bila prva stvar koja mi je pala na pamet.

Citat:

slobodan je napisao/la:

Kakve si promjene na distri radio u tom periodu dok je radilo ok i kad je prestalo raditi ok? Što kaže top? Da li se procesor grije jako? Da li si čačkao što po RAM-u? Da li si pustio memtest na RAM-u? Kako ti se ponaša pod nekim drugim OS-om/distribucijom? Kako si postavio powersave? Da li imaš kakve greške u logovima? Npr vezane za diskove? Ako da, da li si probao staviti neki drugi disk i vidit kako se ponaša? Da li si uštekavao kakav HW u tom periodu? Kartice, diskove, USB stvari, nešto četvrto...?

Nikave promjene na distri.
Ima conky na desktopu, tako da sam ja jedan od onih frekova koji ne mogu raditi ako u svakoj sekundi nevide stanje sustava.
CPU zauzece je u normalnim granicam, 50%. Iako sam primejti jednu stvar kada sve zapne (dok gledam film) onda CPU zna skociti na sekundu i do 75% (disk nije problem, nije da tada počen čitati više podataka).
RAM nisam dirao, memtest cu pustiti.
Druge OS i distribucije nemam.
powersave je onakavk kakav je uvijek bio i prije, nisu bile nikakve promjene.
log ima jedino
sasa@sasa-desktop:~/1_CODE/PORTFOLIO/SE$ grep error /var/log/messages
Dec 27 15:41:40 sasa-desktop kernel: [ 267.577419] lxsession[6119]: segfault at 0 ip b7effd88 sp bf9cb42c error 4 in libc-2.8.90.so[b7e89000+158000]
Dec 27 19:48:56 sasa-desktop kernel: [ 59.089906] lxsession[5813]: segfault at 0 ip b7dcdd88 sp bfa974fc error 4 in libc-2.8.90.so[b7d57000+158000]
Dec 28 11:36:44 sasa-desktop kernel: [ 167.085232] lxsession[5840]: segfault at 0 ip b7d89d88 sp bf954bac error 4 in libc-2.8.90.so[b7d13000+158000]
Dec 29 11:30:34 sasa-desktop kernel: [ 137.013454] lxsession[6283]: segfault at 0 ip b7eabd88 sp bfa774dc error 4 in libc-2.8.90.so[b7e35000+158000]
ali mi se čini da ovo nije povezano
Diskove nisam mjenjao niti sam ikakav drugi HW uštekao (osim USB stickova, ali to radim svaki dan, već par godina.

Citat:

slobodan je napisao/la


Može biti hrpa stvari, ali prođeš li ova pitanja, elimirat ćeš neke stvari moguće probleme ili možda selektirati baš ono di je problem.



javi što bude sa memtestom
_________________
http://mzsl.wordpress.com/
Postano : 29.12.2009 9:00:59
Izradi PDF od ove poruke Ispis
Vrh
Re: Badcaps
#5
Linux Master
Pridružen: 04.01.2005
Od 33 stupnja i 4 minute sjeverno, i zatim 5 koraka na zapad
Poruke: 2391
Level : 39
HP : 0 / 964
MP : 797 / 54408
EXP : 56
Grupa:
Webmasters
Registered Users
HULK
UrednikNovosti
UrednikRecenzija
UrednikLinkova
ModeratoriForuma
UrednikSekcija
UrednikBlogova
UrednikDogadjanja
UrednikDokumenata
UrednikKomentara
Offline
Citat:

Oživio sam je, jer mi je badcaps bila prva stvar koja mi je pala na pamet.



Ajd za svoj problem ubuduće kreiraj svoju temu a ne trpati u druge za koje je upitno dal imaju veze s tvojim problemom.

Citat:

Nikave promjene na distri.


Čak ni update?

Citat:

Ima conky na desktopu, tako da sam ja jedan od onih frekova koji ne mogu raditi ako u svakoj sekundi nevide stanje sustava.
CPU zauzece je u normalnim granicam, 50%. Iako sam primejti jednu stvar kada sve zapne (dok gledam film) onda CPU zna skociti na sekundu i do 75% (disk nije problem, nije da tada počen čitati više podataka).


Ne zanima me općenito zauzeće nego top. Top izlista najaktivnije procese u danom trenutku.

Citat:

log ima jedino
sasa@sasa-desktop:~/1_CODE/PORTFOLIO/SE$ grep error /var/log/messages


Ni jedan drugi log u tom trenutku nema ništa? Da li se ovo što izbacuje s lxsession dogodilo u trenutku štekanja? Pusti messages, u njemu često nema nekih stvari, pogledaj debug, kernel i daemon i to baš za trenutke kad ti šteka. U biti, najbolje ti je napravit (napiši konkretna imena logova kako je u tvojoj distri)

tail -f /var/log/daemon /var/log/debug /var/log/kern

i prati što se događa.

Ovakve stvari su mi se znale događati kad bi imao problema s diskom koji bi bio na granici krepavanja, pa u pojedinim trenutcima ne bi mogao pročitati nešto i onda bi zaštekao. Ako dobro tumačim internet, error 4 in libc je EIO greška, odnosno input/output error, što bi taman bilo u tom duhu problema s diskom. Ne nužno i u tvom slučaju, ali moguće, znači, disk, kontroler, kablovi...
_________________
Poći ću s vama jer volim šalu, hoću da vidim ježa budalu.

Put u Japan
Postano : 29.12.2009 13:11:29
Izradi PDF od ove poruke Ispis
Vrh
  •  semiRocket
      semiRocket
Re: Badcaps
#6
Padawan
Pridružen: 02.02.2009
Od Rijeka, blizu slovenske granice
Poruke: 79
Level : 7
HP : 0 / 170
MP : 26 / 7604
EXP : 83
Grupa:
Registered Users
Offline
Citat:

sasa_ je napisao/la:
Ako tko još prati ovu temu (pogotovo orginalani autora) imam ja par pitanja ?

1. (za autora) Što se tebi točno dogodilo ? Totalno ti se matična pokvarila ?


Zamrzavalo mi se računalo na oba os-a, i nakraju mi se nije htjelo niti POST-ati [simptomi]. Tebi vrlo vjerovatno nije takav slučaj, ali svejedno možeš pregledati matičnu ploču za neispravnim kondenzatorima poput ovih slika1, slika2. Vrh im nije ravan ili čak probijen, te iz njih može "curiti" nekakva tekućina.
Postano : 30.12.2009 8:27:28
Izradi PDF od ove poruke Ispis
Vrh
 Vrh   Prethodna tema   Sljedeca tema

 


 Ne možete pokrenuti novu temu.
 Možete citati teme.
 Ne možete odgovarati na poruke.
 Ne možete uredivati svoje poruke.
 Ne možete brisati svoje poruke.
 Ne možete dodavati nove ankete.
 Ne možete glasati u anketama.
 Ne možete dodavati fileove porukama.
 Ne možete slati poruke bez odobrenja.
Copyright © 1995-2009 HULK web team. Sva prava pridržana. RSS. Engine: XOOPS