Prijava
Korisničko ime:

Lozinka:

remember me

Zaboravili lozinku?

Registrirajte se!
Glavni menu
Potraga
Tko je online
9 korisnika je online (5 korisnika cita Diskusije)

članovi: 0
Gosti: 9

više...
HULK-Diskusije - Linux općenito - Časopis VIDI - Open Source rubrika
Chat WIKI Kontakt
HULK Forum Index
   Linux općenito
  Časopis VIDI - Open Source rubrika

Pregledavanje ovog Threada:   1 Anonimnih Korisnika

 

 Dno   Prethodna tema   Sljedeca tema
<1234>
  •  Ocjena Threada
      Ocijenite ovaj Thread
      Izvrsno
      Dobro
      Prosjecno
      Loše
      Užasno
Pošiljatelj Thread
  •  ReiKo
      ReiKo
Re: Časopis VIDI - Open Source rubrika
#11
Linuxaš wanna-be
Pridružen: 09.01.2009
Od
Poruke: 37
Level : 4
HP : 0 / 96
MP : 12 / 4310
EXP : 85
Grupa:
Registered Users
Offline
Opet greškica sa linkom, sorry:

Novi broj časopisa "VIDI" :



Digital VIDI


Uživajte! :)
Postano : 28.10.2009 18:56:05
Izradi PDF od ove poruke Ispis
Vrh
  •  ReiKo
      ReiKo
Re: Časopis VIDI - Open Source rubrika
#12
Linuxaš wanna-be
Pridružen: 09.01.2009
Od
Poruke: 37
Level : 4
HP : 0 / 96
MP : 12 / 4310
EXP : 85
Grupa:
Registered Users
Offline
Inače ispričavam se, no u ovaj broj nije redakcija uspjela staviti moj vodič o Linuxovom terminalu. Iskreno, ja sam dobio sada tek informaciju i mislio sam da je to gotova stvar - da je vodič unutra, no prema njima trebalo je srezati nekih 30tak stranica časopisa (neznam razlog) stoga je i otpao vodič za ovaj puta no prema svemu sudeći trebalo bi ga očekivati u sljedećem broju.

Žao mi je ali to je izvan moje domene i takve stvari i mene pomalo ljute ali eto :(
Postano : 29.10.2009 5:49:22
Izradi PDF od ove poruke Ispis
Vrh
  •  ReiKo
      ReiKo
Re: Časopis VIDI - Open Source rubrika
#13
Linuxaš wanna-be
Pridružen: 09.01.2009
Od
Poruke: 37
Level : 4
HP : 0 / 96
MP : 12 / 4310
EXP : 85
Grupa:
Registered Users
Offline
Jedna stvar koja je mene stvarno zasmetala u ovom broju časopisa "VIDI" je konstatacija kolege Vedrana Vlahovića u njegovom uvodu u software rubriku, citiram:

"Ovo je poziv da svi pruže podršku softverskim kompanijama te umjesto slabijeg besplatnog, odaberu komercijalni softver s boljom podrškom i sa više mogućnosti"

Nije mi jasno zašto bi sav besplatan (glupa generalizacija) softver bio slabiji od komercijalnog (primjera gdje je situacija POTPUNO obratna ima mali milijun) ??

Bolja podrška? Ista stvar - ja sam na svojoj koži iskusio pri radu sa raznim softverom (bio on komercijalan ili open source ili samo freeware) svakakvi oblik podrške, dapače - najviše bi me mučilo kad bi nešto PLATIO pa na kraju nebi dobio NIKAKVU podršku za softver za koji sam pljunuo dobru količinu love. Ako pogledamo, freeware i open source je po tom pitanju u debeloj prednosti jer na kraju krajeva - nikom zajednica niti autor nisu obavezni dati tehničku podršku.

Više mogućnosti? E ovo neznam da li je uopće potrebno komentirati. Ne samo da nema veze sa realnošću nego sam i sam sve više uvjeren kako se "developerima komercijalnog softvera" sve više NEDA implementirati inovativne i nove mogućnosti dok na drugu stranu svako malo vidim neki freeware dragulj koji ima sve (pa čak i puno više) nego što mi treba.


Ja Vam, cjenjena zajednico - ako Vas bilo što muči preporučam da se obratite na mail redakcije jer na žalost ja sam urednik Open Source rubrike i moje limitacije su upravo u toj domeni. Tako da nažalost nemogu utjecati na ostali sadržaj.

Ako trebate e-mail redakcije, urednika ili bilokoga drugog obratite mi se pute-m P.M.-a.

Smatram da je zajednica otvorenih sustava bitan dio naše informatičke zajednice u RH pa tako ima pravo izreći svoje mišljenje o svemu što ih muči ili pak kad treba hvaliti.
Postano : 07.11.2009 1:11:50
Izradi PDF od ove poruke Ispis
Vrh
Re: Časopis VIDI - Open Source rubrika
#14
Linux Master
Pridružen: 04.01.2005
Od 33 stupnja i 4 minute sjeverno, i zatim 5 koraka na zapad
Poruke: 2391
Level : 39
HP : 0 / 964
MP : 797 / 54416
EXP : 56
Grupa:
Webmasters
Registered Users
HULK
UrednikNovosti
UrednikRecenzija
UrednikLinkova
ModeratoriForuma
UrednikSekcija
UrednikBlogova
UrednikDogadjanja
UrednikDokumenata
UrednikKomentara
Offline
Bez poznavanja dotičnog Vedrana teško je reći iz kojeg konteksta je izvukao te izjave, i ne bih se upuštao u pretpostavke o tome.

Da je notorna glupost da je isključivo komercijalni SW "jači" po mogućnostima znamo svi koji smo imalo duže radili s opensource alatima. Pogotovo na ovim stranicama.

Mislim da bi ti kao urednik Open Source rubrike, umjesto nekakvog svađanja i natezanja s dotičnim, najbolje kontrirao upravo konkretnim primjerima kvalitetnog opensource SW-a. Odmah na početku tu je već apache kao tipičan primjer. Mysql/postgresql. Firefox. Openoffice. Ima toga još. I zatim prikazati te neke alate, njihove mogućnosti, i ubaciti u tekst nešto tipa "mnogi misle kako su opensource alati slabiji po mogućnostima/kvaliteti u odnosu na komercijalne alate. Ovo su primjeri da to nije slučaj".

Ili još bolje, umjesto ovih rečenica napisati nešto na početku kao "voljeli bi smo kad bi komercijalni SW svojom kvalitetom, pouzdanošću, podrškom, mogućnostima stigao ove opensource alate", pa onda navedeš konkretan primjer opensource alata, mogućnosti ovoono. E tako bi to trebalo posložiti.

Svađanjem s likovima koji briju finte samo njima podižeš publicitet. Ne treba se živcirati oko toga. Nek pišu što god hoće, mi ćemo konkretnim stvarima pokazati o čemu se tu zapravo radi. Pozitivna kampanja je najbolja kampanja, zato je Obama s "yes we can" uletio tamo di je sad.
_________________
Poći ću s vama jer volim šalu, hoću da vidim ježa budalu.

Put u Japan
Postano : 07.11.2009 14:58:33
Izradi PDF od ove poruke Ispis
Vrh
  •  ReiKo
      ReiKo
Re: Časopis VIDI - Open Source rubrika
#15
Linuxaš wanna-be
Pridružen: 09.01.2009
Od
Poruke: 37
Level : 4
HP : 0 / 96
MP : 12 / 4310
EXP : 85
Grupa:
Registered Users
Offline
Novi broj VIDI-ja na kioscima:

Open Source rubrika:


- Liferea
- TrueCrypt
- Mandriva Linux
- wxDev-C++


Nažalost, vodič i interview (odnosno Linux Terminali vodič) ide za sljedeći broj zbog toga što je veliki dio ovaj puta uzeo "plaćeni oglas" - podčasopis VIDI.Biz. No bolje ikad nekog nikad :)

Osim tog vodiča, spremio sam ih još par skupa sa zanimljivim intervjuom jednog gospodina čija se tvrtka zasniva isključivo na Open Source rješenjima. Dakle, ja sam to realizirao a uskoro ide i u tisak, nemate brige.

Hvala na podršci!! :)
Postano : 27.11.2009 11:46:05
Izradi PDF od ove poruke Ispis
Vrh
  •  ReiKo
      ReiKo
Re: Časopis VIDI - Open Source rubrika
#16
Linuxaš wanna-be
Pridružen: 09.01.2009
Od
Poruke: 37
Level : 4
HP : 0 / 96
MP : 12 / 4310
EXP : 85
Grupa:
Registered Users
Offline
Digital VIDI link:

Digital VIDI
Postano : 28.11.2009 17:18:16
Izradi PDF od ove poruke Ispis
Vrh
  •  ReiKo
      ReiKo
Re: Časopis VIDI - Open Source rubrika
#17
Linuxaš wanna-be
Pridružen: 09.01.2009
Od
Poruke: 37
Level : 4
HP : 0 / 96
MP : 12 / 4310
EXP : 85
Grupa:
Registered Users
Offline
Novi broj časopisa "VIDI" je na kioscima, uskoro bi trebalo i osvanuti digitalno izdanje na VIDILabu ([url]http://www.vidilab.com[/url]).

Open Source:

QuteCom
UltraDefrag
Sabayon Linux
Tux Paint
Jubler
Cropper



Samo mi jedna stvar nije jasna: poslao sam Linux Terminal vodič već dva puta i nije "stalo", ovaj puta očito zbog dodatka VIDI.Edu i nedavnog VIDI Awards 2009 događanja.

Svakako se nadam da bi onda trebalo ići u naredni broj, no dosadilo mi je - a i sram me je bilošto obećavati jer očito to ništa ne znači kad i ja nemam pojma kada će što izaći pošto pošaljem sadržaj koji onda ne izađe, a čak mi je i rečeno da će izaći i da pošaljem opet iako već Linux Terminal vodič imamo u prijelomu i spreman je za ispis :(

Uglavnom, ukoliko ste se nadali ili se već duže vrijeme nadate Linux Terminal vodiču oko kojeg sam se stvarno potrudio - nemojte se susprezati i poslati mail redakciji da bi to htjeli vidjeti iako mi je i to više glupo govoriti jer sam siguran da bi većina vas to htjela kao i ja...

Molim za razumjevanje jer je to stvarno izvan svoje moći i mene pomalo već ljuti i frustrira :x

U svakom slučaju, uživajte u novom broju u kojem svakako ima dosta otvorenog koda ;)
Postano : 31.12.2009 6:19:00
Izradi PDF od ove poruke Ispis
Vrh
  •  ReiKo
      ReiKo
Re: Časopis VIDI - Open Source rubrika
#18
Linuxaš wanna-be
Pridružen: 09.01.2009
Od
Poruke: 37
Level : 4
HP : 0 / 96
MP : 12 / 4310
EXP : 85
Grupa:
Registered Users
Offline
Novi broj VIDIja na kioscima:
[url]
http://www.vidilab.com/digitalvidi/arhiva/vidi167/index.php[/url]

Open Source:

- Ekiga
- AxCrypt

- Gentoo Linux

- 7Zip

- MeTV
- GNUParted


Uživajte!
Postano : 29.01.2010 13:14:17
Izradi PDF od ove poruke Ispis
Vrh
  •  ReiKo
      ReiKo
Re: Časopis VIDI - Open Source rubrika
#19
Linuxaš wanna-be
Pridružen: 09.01.2009
Od
Poruke: 37
Level : 4
HP : 0 / 96
MP : 12 / 4310
EXP : 85
Grupa:
Registered Users
Offline
VIDI broj: 168:

Damn Small Linux
ISOMaster
F-Spot
Scite
Torrent Swapper
Postano : 28.02.2010 4:49:01
Izradi PDF od ove poruke Ispis
Vrh
  •  ReiKo
      ReiKo
Re: Časopis VIDI - Open Source rubrika
#20
Linuxaš wanna-be
Pridružen: 09.01.2009
Od
Poruke: 37
Level : 4
HP : 0 / 96
MP : 12 / 4310
EXP : 85
Grupa:
Registered Users
Offline
Novi broj VIDIja:

- OS mjeseca: Paruds
- Brasero, Ayttm
- Program mjeseca: CodeLite

Uživajte :)
Postano : 04.05.2010 16:58:26
Izradi PDF od ove poruke Ispis
Vrh
 Vrh   Prethodna tema   Sljedeca tema
<1234>

 


 Ne možete pokrenuti novu temu.
 Možete citati teme.
 Ne možete odgovarati na poruke.
 Ne možete uredivati svoje poruke.
 Ne možete brisati svoje poruke.
 Ne možete dodavati nove ankete.
 Ne možete glasati u anketama.
 Ne možete dodavati fileove porukama.
 Ne možete slati poruke bez odobrenja.
Copyright © 1995-2009 HULK web team. Sva prava pridržana. RSS. Engine: XOOPS