Prijava
Korisničko ime:

Lozinka:

remember me

Zaboravili lozinku?

Registrirajte se!
Glavni menu
Potraga
Tko je online
10 korisnika je online (6 korisnika cita Diskusije)

članovi: 0
Gosti: 10

više...
HULK-Diskusije - Linux općenito - Kako ste počeli s linuxom i što vas je zadržalo?
Chat WIKI Kontakt
HULK Forum Index
   Linux općenito
  Kako ste počeli s linuxom i što vas je zadržalo?

Pregledavanje ovog Threada:   1 Anonimnih Korisnika

 

 Dno   Prethodna tema   Sljedeca tema
<123
  •  Ocjena Threada
      Ocijenite ovaj Thread
      Izvrsno
      Dobro
      Prosjecno
      Loše
      Užasno
Pošiljatelj Thread
  •  Devetar
      Devetar
Re: Kako ste počeli s linuxom i što vas je zadržalo?
#21
Upravo došao
Pridružen: 19.03.2010
Od Karlovac
Poruke: 19
Level : 3
HP : 0 / 52
MP : 6 / 2155
EXP : 9
Grupa:
Registered Users
Offline
bar jedan.meni to nije gnjavaža jer volim istraživati?
možda je kod mene stvar pamćenja.zašto ne bi imao 10 sistema ako mogu se snaći na njima ? stvar slobode ili stanja uma ?
neka,treba istraživati.

pozdrav svima
_________________
babaroga kad ide na spavanje,obavezno pogleda pod krevet da nije ispod Chuck Norris
Postano : 19.03.2010 20:36:05
Izradi PDF od ove poruke Ispis
Vrh
Re: Kako ste počeli s linuxom i što vas je zadržalo?
#22
Linux Master
Pridružen: 04.01.2005
Od 33 stupnja i 4 minute sjeverno, i zatim 5 koraka na zapad
Poruke: 2391
Level : 39
HP : 0 / 964
MP : 797 / 54400
EXP : 56
Grupa:
Webmasters
Registered Users
HULK
UrednikNovosti
UrednikRecenzija
UrednikLinkova
ModeratoriForuma
UrednikSekcija
UrednikBlogova
UrednikDogadjanja
UrednikDokumenata
UrednikKomentara
Offline
Stvar pamćenja, slobode, stanja uma??? Nemoj biti bezobrazan prema meni, ni ja nisam bio prema tebi.

Isprobavanje = istraživanje. Postane gnjavaža ako stavljaš više njih samo da bi imao više njih.
_________________
Poći ću s vama jer volim šalu, hoću da vidim ježa budalu.

Put u Japan
Postano : 20.03.2010 10:16:13
Izradi PDF od ove poruke Ispis
Vrh
  •  semiRocket
      semiRocket
Re: Kako ste počeli s linuxom i što vas je zadržalo?
#23
Padawan
Pridružen: 02.02.2009
Od Rijeka, blizu slovenske granice
Poruke: 79
Level : 7
HP : 0 / 170
MP : 26 / 7602
EXP : 83
Grupa:
Registered Users
Offline
Oduvijek sam volio prčkati po sistemu. Negdje 2007. god. me uhvatila snažna znatiželja za nečim drugačijim kao npr. drugačiji OS. Bio sam čitao još prije o nekom linuxu u časopisu pcchip. Onda sam još imao dial-up pa je bilo problema i s nabavkom distribucija. Frend s posla na moje pitanje imaš linuxe odgovorio potvrdno. Bio je to Mandrake 10.1 i Red Hat 9. RH 9 se nije htio podignuti kernel nakon instalacije s porukom 'kernel panic'. I tu nastaje mala stanka. Puno kasnije saznajem da za to ima rješenja, na stranicama proizvođača matične ploče.

Negdje 2008. su počeli objavljivati masivno distribucije u pcchipu kada su počeli izdavati sadržaj na DVD mediju i kada počinjem s prvim ozbiljnijim isprobavanjima (PCLOS, Debian, Ubuntu...). Debian je bio prvi u seriji i nije se želio bootati na mom stroju. Nekako mi se najviše dopao PCLOS u to vrijeme koji je koristio KDE 3.5 sučelje kojega sam koristio neko vrijeme. Ali tu je još uvijek bilo problema s hardverom, kao i s Conexantovim modemom.

Nakon toga saznajem i za Slackware, koji mi se toliko dopao da sam ga odlučio skidati s interneta dialup vezom :). Najprije sam skinuo samo prvi CD o kojem je pisalo da je dovoljan za instalaciju. Nakon instalacije ostao sam iznenađen nedostatkom grafičkog sučelja :D.
Sve u svemu to je bila prva ozbiljnija distribucija s kojom mi se dopalo raditi i učiti o Linux sistemu. Da se Debian bootao s početka priče možda bi Debian danas bio na tom mjestu :)

Ali još uvijek ne koristim Linux kao Desktop sistem prvenstveno zbog ne podržavanja hardvera koji se nalazi u mom računalu. Još se uvijek nadam da će se to rješiti u budućnosti...
Postano : 21.03.2010 11:20:17
Izradi PDF od ove poruke Ispis
Vrh
  •  retsam
      retsam
Re: Kako ste počeli s linuxom i što vas je zadržalo?
#24
Upravo došao
Pridružen: 30.05.2009
Od
Poruke: 5
Level : 1
HP : 0 / 8
MP : 1 / 371
EXP : 34
Grupa:
Registered Users
Offline
Moje druženje počinj s Mandrake 9.0(dolphinom) uvalio mi ga je frend iako sam ja bio poprilično nezainteresiran i ono ajde ajde i instalirao mandrake, strgao windowse i sljedećih par dana razmišlja samo kako ću ponovo staviti windowse, ali sam zbog znatiželje krenuo malo isprobavati i namjestio sam si sustav, a kasnije sam se navikao i koristio sam mandrake sve do 2005. mandriva mi se nije svidjela, pa sam životario, isprobavao Gentoo, KNOPIX, Mepis sve do negdje 2007. kad je izašao PCLinuxOS i na njemu sam se zadržao godinu i pol kasnije sam krenuo s Ubuntu-om 8.04,pa sam nastavio s 8.10 i nešto malo sam koristio 9.04 i tad opet ide faza isprobavanja, pa sam upoznao Chakru(Arch + KDEmod), ali je bio bug s instalerom(Tribe-om) tako da to nije bilo moguće, pa sam krenuo na Arch i stavio KDEmod i kasnije sam isprobao Chakrau(Alpha 3) i instaler je začudo radio i na Chakri sam se zadržao do danas, a danas je imam u triple boot-u s Windowsom, PCLOS 2010 beta 2(beautiful distribution), windows također koristim samo za igrice i to kad me uhvati nostalgija. Linux je jednostavno ne spada samo pod OS-e već i pod teža narkotička sredstva koja izazivaju ovisnosti koje kadkad mogu završiti skokom kroz balkon.
Postano : 21.03.2010 11:38:33
Izradi PDF od ove poruke Ispis
Vrh
  •  Devetar
      Devetar
Re: Kako ste počeli s linuxom i što vas je zadržalo?
#25
Upravo došao
Pridružen: 19.03.2010
Od Karlovac
Poruke: 19
Level : 3
HP : 0 / 52
MP : 6 / 2155
EXP : 9
Grupa:
Registered Users
Offline
Nipošto nisam htio biti bezobrazan.krivo ste me shvatili.Ispričavam se ako sam Vas ičime uvrijedio.
Samo sam htio naglasiti da se čovjek slobodnije osjeća na linuxu .
Ništa drugo.Moja je stvar ako mogu nešto isprobavati.možda se nekome drugome to jednostavno neda.
Lijepi pozdrav.
_________________
babaroga kad ide na spavanje,obavezno pogleda pod krevet da nije ispod Chuck Norris
Postano : 27.03.2010 16:14:41
Izradi PDF od ove poruke Ispis
Vrh
  •  swen_ka
      swen_ka
Re: Kako ste počeli s linuxom i što vas je zadržalo?
#26
Upravo došao
Pridružen: 28.03.2010
Od
Poruke: 3
Level : 1
HP : 0 / 2
MP : 1 / 111
EXP : 10
Grupa:
Registered Users
Offline
pozdrav svima. evo i ja sam se danas priključio ovom forumu pa da malo opišem kako sam se ja odlučio na Linux.

sve je počelo na početku 2005. kada je tata kupio komp. do tad sam sa frendom razvaljivao po igricama na nekom prastarom mac-u kojeg je on dobio od nekog svog rođaka. u školi smo učili o operativnim sustavima pa sam tako čuo za linux i želio sam ga isprobati. uskoro mi je jedan frend iz razreda (tada sam bio 7. razred) donio slax i knoppix. tada još nisam bio neki informatički znalac (znao sam upalit komp, otić na internet i igrat igrice). svejedno sam stavio te live cd-e i malo gledao kako linuxi izgledaju. u početku mi nije bilo ništa jasno, ali sam ipak odličio instalirati slax (jer je on imao najjednostavniju instalaciju). naravno, uspio sam izbrisat sve sa harda pa je tata nekoliko dana pokušavao vratiti windowse na komp. tad neko vrijeme nisam dirao linuxe. prije kojih godinu i pol sad iz škole donio jedno staro računalo i na njega nadogradio neka poboljšanja tako da sam mogao koristiti win xp black. onda sam se sjetio onih live cd-ova, ali ih još nisam korstio. tek sam prije jedno pola godine ponovo stavio prvi live cd u komp. nešto kasnije sam ga htio instalirai (knoppix), ali mi prvi put nije htio zvuk radit, a kasnije mi nije mrežna kartica htjela raditi pa sam opet odustao od linuxa. prije otprilike mjesec dana mi je jedan fren preporučio ubuntu 9.10 pa sam ga instalirao (ali mi nije radila mrežna kartica pa sam se opet vratio na windowse). i tako sam ja već polako digao sve ruke od linuxa, ali mi je prije dva tjedna virus pojeo windowse pa sam ih ponovo instalirao, ali ovaj put nikako nisam mogao dobiti zvuk. tako sam ja opet instalirao ubuntu i probao sve moguće da probam dobiti mrežnu online. ali nije išlo pa sam si kupio novu pci wlan karticu (koja je na svu reću radila :) ). onda sam instalirao potrebne programe, kupio web kameru koja ima linux support tako da mi se linux jako svidio (najviše zbog jednostavnosti, besplatnih programa i jednostavnosti njihovog nalaženja). sad čekam novu verziju ubunta i definitivno ostajem na linuxu :)
Postano : 28.03.2010 10:59:25
Izradi PDF od ove poruke Ispis
Vrh
 Vrh   Prethodna tema   Sljedeca tema
<123

 


 Ne možete pokrenuti novu temu.
 Možete citati teme.
 Ne možete odgovarati na poruke.
 Ne možete uredivati svoje poruke.
 Ne možete brisati svoje poruke.
 Ne možete dodavati nove ankete.
 Ne možete glasati u anketama.
 Ne možete dodavati fileove porukama.
 Ne možete slati poruke bez odobrenja.
Copyright © 1995-2009 HULK web team. Sva prava pridržana. RSS. Engine: XOOPS