Prijava
Korisničko ime:

Lozinka:

remember me

Zaboravili lozinku?

Registrirajte se!
Glavni menu
Potraga
Tko je online
16 korisnika je online (8 korisnika cita Diskusije)

članovi: 0
Gosti: 16

više...
HULK-Diskusije - Linux općenito - Kako smanjiti veličinu video fajla
Chat WIKI Kontakt
HULK Forum Index
   Linux općenito
  Kako smanjiti veličinu video fajla

Pregledavanje ovog Threada:   1 Anonimnih Korisnika

 

 Dno   Prethodna tema   Sljedeca tema
<12
  •  Ocjena Threada
      Ocijenite ovaj Thread
      Izvrsno
      Dobro
      Prosjecno
      Loše
      Užasno
Pošiljatelj Thread
  •  Totti
      Totti
Re: Kako smanjiti veličinu video fajla
#11
Linux Master
Pridružen: 09.10.2006
Od
Poruke: 244
Level : 14
HP : 0 / 340
MP : 81 / 17365
EXP : 60
Grupa:
Registered Users
Offline
Citat:
Totti, bili mogo malo bolje to pojasnit, napisat tutorijal ili sl., vjerujem da mnoge to zanima...pozzz


masnipalac:napraviti cemo nesto,bas i ja nesto razmisljam,puno sam vec istrazivao "po povrsini" mencodera,ffmpeg transcode i sl.Svi oni imaju jako napredne opcije za podesavanja konverzije a meni je uglavnom trebala na brzinu neka opcija bez da u detalje idem proucavati teoriju i praksu video formata.Tako da sam skupio dosta korisnih naredbi citajuci razne forume kad sam trazi rijesenje bez da citam kompletne man stranice.Za skidanje sa DV kamere sam koristio "dvgrab" itd.Tako mogao bi se napraviti jedan mali priucnik sa osnovnim opcijama koje vecina i koristi.
Avidemux sam pokusaovao korisiti kroz GUI ali jednostanno se nisam mogao snaci u opcijama.Tako da sam se drzao komandne linije.
Inace dobar program za skidanje sa DV kamere je "Kino".
_________________
We want to be free! We want to be free to do what we want to do! We want to be free to ride. And we want to be free to ride our machines without being hassled by The Man.
Postano : 25.05.2010 7:08:09
Izradi PDF od ove poruke Ispis
Vrh
  •  Totti
      Totti
Re: Kako smanjiti veličinu video fajla
#12
Linux Master
Pridružen: 09.10.2006
Od
Poruke: 244
Level : 14
HP : 0 / 340
MP : 81 / 17365
EXP : 60
Grupa:
Registered Users
Offline
Citat:
od masnipalac on 25.05.2010 3:39:14 Totti, bili mogo malo bolje to pojasnit, napisat tutorijal ili sl., vjerujem da mnoge to zanima...pozzz


Koji te tocno detalji zanimaju da znam sta da pisem?Ja sam se uglavnom radio kako skinuti i obraditi video sa DV kamere,optimalno kompresirati za npr You tube,sa cim izrezati kadrove,napraviti od "velikih" .mpg filea DVD format pogodan za kucne (standalone playere) itd.U zadnje vrijeme malo snimam sa digitalnim DVB-T(stand-alone) prijemnikom zemaljske-tv na USB stick pa to poslije lijepim i obradjujem.
_________________
We want to be free! We want to be free to do what we want to do! We want to be free to ride. And we want to be free to ride our machines without being hassled by The Man.
Postano : 25.05.2010 13:29:19
Izradi PDF od ove poruke Ispis
Vrh
 Vrh   Prethodna tema   Sljedeca tema
<12

 


 Ne možete pokrenuti novu temu.
 Možete citati teme.
 Ne možete odgovarati na poruke.
 Ne možete uredivati svoje poruke.
 Ne možete brisati svoje poruke.
 Ne možete dodavati nove ankete.
 Ne možete glasati u anketama.
 Ne možete dodavati fileove porukama.
 Ne možete slati poruke bez odobrenja.
Copyright © 1995-2009 HULK web team. Sva prava pridržana. RSS. Engine: XOOPS