Prijava
Korisničko ime:

Lozinka:

remember me

Zaboravili lozinku?

Registrirajte se!
Glavni menu
Potraga
Tko je online
16 korisnika je online (8 korisnika cita Diskusije)

članovi: 0
Gosti: 16

više...
HULK-Diskusije - Poslužitelj - Mala mreža...
Chat WIKI Kontakt
HULK Forum Index
   Poslužitelj
  Mala mreža...

Pregledavanje ovog Threada:   1 Anonimnih Korisnika

 

 Dno   Prethodna tema   Sljedeca tema
  •  Ocjena Threada
      Ocijenite ovaj Thread
      Izvrsno
      Dobro
      Prosjecno
      Loše
      Užasno
Pošiljatelj Thread
  •  timmy
      timmy
Mala mreža...
#1
Upravo došao
Pridružen: 07.02.2005
Od
Poruke: 8
Level : 1
HP : 0 / 18
MP : 2 / 1033
EXP : 73
Grupa:
Registered Users
Offline
Imam sljedeću situaciju:

Server
eth0 -----------------switch -comp1 ,2 ,3 ...
eth1 ---- (crossover) ---comp10
eth2 -------Internet (ADSL)

Mene zanima kako sad to postaviti?
Znači kako spojiti comp10 s ostalima? bridge?

Postano : 08.06.2005 12:58:47
Izradi PDF od ove poruke Ispis
Vrh
Re: Mala mreža...
#2
Linux Master
Pridružen: 09.01.2005
Od Zagreb
Poruke: 372
Level : 17
HP : 0 / 424
MP : 124 / 23935
EXP : 96
Grupa:
Registered Users
Offline
Zašto ne spojiš comp10 na switch a povezivanje sa adsl-om prepustis nekom namjenskom uredjaju? Npr. Siemens SE 515 DSL kojeg mozes dobiti za 99kn.
Postano : 08.06.2005 13:32:24
Izradi PDF od ove poruke Ispis
Vrh
  •  timmy
      timmy
Re: Mala mreža...
#3
Upravo došao
Pridružen: 07.02.2005
Od
Poruke: 8
Level : 1
HP : 0 / 18
MP : 2 / 1033
EXP : 73
Grupa:
Registered Users
Offline
Nemogu comp10 spojiti na switch iz čisto fizičkih razloga!

Već imam ADSL za 1kn tako da nemogu dobiti nešto drugo jeftino...
Postano : 08.06.2005 17:30:23
Izradi PDF od ove poruke Ispis
Vrh
Re: Mala mreža...
#4
Linux Master
Pridružen: 09.01.2005
Od Zagreb
Poruke: 372
Level : 17
HP : 0 / 424
MP : 124 / 23935
EXP : 96
Grupa:
Registered Users
Offline
Pa ponuda za Siemens SE 515 DSL i vrijedi upravo za one koji imaju adsl za 1 kn iako ga mogu dobiti i oni koji su platili punu cijenu adsl priključka.
Nazovi HT na 08009000 i reci da imaš adsl i želiš wireless router za 99kn. Izaći će ti u susret.
Naravno, ako to zeliš.
Zašto komplicirati kad je vrlo jednostavno.
Postano : 09.06.2005 2:26:31
Izradi PDF od ove poruke Ispis
Vrh
Re: Mala mreža...
#5
Linux Master
Pridružen: 03.01.2005
Od Rijeka
Poruke: 310
Level : 16
HP : 0 / 386
MP : 103 / 21806
EXP : 46
Grupa:
Registered Users
Offline
http://bridge.sourceforge.net/howto.html
Bridgaj eth0 i eth1, stavi comp 10 na isti subnet, dva minuta posla...
_________________
You need to install an RTFM interface.
Postano : 09.06.2005 7:36:44
Izradi PDF od ove poruke Ispis
Vrh
Re: Mala mreža...
#6
Padawan
Pridružen: 01.01.2005
Od
Poruke: 79
Level : 7
HP : 0 / 170
MP : 26 / 9640
EXP : 83
Grupa:
Registered Users
Offline
Citat:
Pa ponuda za Siemens SE 515 DSL i vrijedi upravo za one koji imaju adsl za 1 kn iako ga mogu dobiti i oni koji su platili punu cijenu adsl priključka.
Nazovi HT na 08009000 i reci da imaš adsl i želiš wireless router za 99kn. Izaći će ti u susret.
Naravno, ako to zeliš.
Zašto komplicirati kad je vrlo jednostavno.

Zvao sam ja i pitao i đubrad mi rekla da nemože.
Postano : 09.06.2005 16:01:17
Izradi PDF od ove poruke Ispis
Vrh
  •  timmy
      timmy
Re: Mala mreža...
#7
Upravo došao
Pridružen: 07.02.2005
Od
Poruke: 8
Level : 1
HP : 0 / 18
MP : 2 / 1033
EXP : 73
Grupa:
Registered Users
Offline
Ok tnx!
btw. Kako bi mogao zabraniti izlaz na net određenim računalim np3 comp3 i comp4 nesmiju na net dok ostali smiju
Postano : 09.06.2005 19:06:42
Izradi PDF od ove poruke Ispis
Vrh
Re: Mala mreža...
#8
Linux Master
Pridružen: 09.01.2005
Od Zagreb
Poruke: 372
Level : 17
HP : 0 / 424
MP : 124 / 23935
EXP : 96
Grupa:
Registered Users
Offline
Pogledaj njihove (www.t-com.hr) stranice pa ćeš vidjeti da taj siemens košta 1039kn jednokratno bez ugovora a 99kn ako potpišeš ugovor za 24mjeseca.
Ja osobno znam troje ljudi koji su napravili upravo to što sam sugerirao i dobili su wlan za 99kn. Jedan frend iz Dubrave je u prošlu srijedu dobio wlan za 99kn iako je već imao adsl više od 6 mjeseci.
Meni je šteta staviti ispravan PC da igra tako glupu ulogu kao što je ADSL router a osim toga: jer je preskup za tako nešto, stvara buku, zauzima previše prostora u prostoriji, dijelovi za njega su preskupi u usporedbi sa dijelovima routera za 99kn itd itd....
Ja sam osobno za taj posel angažirao Buffalo G54 pred više od godinu dana i gotovo zaboravio na njega.
Svatko ima svoje veselje.

Na zadnje timmyevo pitanje bi ja odgovorio ovako. Dodijeli im adrese koje ADSL router ne pozna.
Postano : 10.06.2005 8:12:13
Izradi PDF od ove poruke Ispis
Vrh
  •  kiki
      kiki
Re: Mala mreža...
#9
Linux Master
Pridružen: 06.01.2005
Od
Poruke: 155
Level : 11
HP : 0 / 262
MP : 51 / 14814
EXP : 50
Grupa:
Registered Users
Offline
Citat:

timmy je napisao/la:
Ok tnx!
btw. Kako bi mogao zabraniti izlaz na net određenim računalim np3 comp3 i comp4 nesmiju na net dok ostali smiju


Svaki Router ima neko web administrativno sucelje. SVAKI. I koliko znam 99,99 % ima u jednom od menija mogucnost zabrane izlaska na internet pojedinim hostovima. Oni novi, koje tekom prodaje za 99 kuna sigurno. A, postoji jos jedna jednostavnija (quick & dirty) metoda, das im fiksne IP adrese i ne dodijelis DNS ili default gateway i gotovo.

A sto se tice ostalog, mislim da se nitko NORMALAN u danasnje vrijeme ne bi trebao DIREKNO slikati na internetu ni sa cim sto u sebi ima hard disk ako nije iza nekog nat routera. Ili ako nije ljubitelj reinstalacija OS-a iz "nepoznatih razloga". Da jednom zavrse te beskrajne diskusije kako da ja sa ovim ili onim spojim ne internet. Spajas se preko NAT routera ili se ne spajas nikako. I gotovo.
Serveri na netu su skroz druga prica, da nam bi palo usporedjivati kompjutere kakve "administriramo" po doma s njima.

Mislim, suludo je za po doma kupovati nekakvu opremu poput cisca, ali, danas cak i 3-Com broadband router sa 4 portnim switchem i pristojnim softwareom moes dobiti za smijesne novce, Vecina od nas popusi cigareta u mjesec dana vise no sto je njegova maloprodajna vrijednost. T-com isto tako nudi razne varijante i starim i novim korisnicima. Prema tome ne znam zapravo o cemu mi to tu toliko razglabamo vec mjesecima.

btw,
sad sam se sjetila, SVI DSL modemi (ethernet) koje je instalirao T-Com ukljucujuci i one prastare Ericssone MOGU se prebaciti u routing mod. T-Com to, valjda iz napada vekikodusnosti prema sirotim malim informatickim kucama koje zive od prodaje routera, a i da si smsnji reklamacije od nestrucnog prckanja po modemima NIJE DOKUMENTIRAO, ali radi! Treba malo prolistati njuze, naci kako se koji model prebacuje iz modemskog (bridge) u routing mod i malo poprckati po modemu. Vjerojatno T-Com ne da jamstvo ako netko na taj nacin nekaj smrda, ali kolko sam vidla svi modemi imaju onu carobnu tipku RESET. Prema tome ne treba kupiti ni router, ako bas nemas novaca i nije te strah prckati po postavkama modema. Ali, prvo proucit uputstva, da ne bi bilo ajoj.

I pitanje za taiwanca, da ne otvaram novu nit bez veze, nisam nasla laki nacin da mi RH dozvoli pisanje preko mreze (SAMBA share) na fat32 particiji. Jesu li i to zakljucali, kao npr citanje NTFS particija. Mislim, probano je na vise verzija RH, citanje ide OK, ali bez obzira na postavke kod pisanja samo javlja access denied. (Ne, nisam tak bedasta da nisam znala ukljuciti UNIX permisssione na folderu) SuSE to dozvoljava, pisanje i citanje po fatu32 i sa lokalne masine i sa nekog windows boxa preko samba sharea.
Znam da je glupo, i ne pitaj zakaj mi ta budalastina teba. Preduga prica cak i za mene lajavu.
Postano : 10.06.2005 18:30:46
Izradi PDF od ove poruke Ispis
Vrh
 Vrh   Prethodna tema   Sljedeca tema

 


 Ne možete pokrenuti novu temu.
 Možete citati teme.
 Ne možete odgovarati na poruke.
 Ne možete uredivati svoje poruke.
 Ne možete brisati svoje poruke.
 Ne možete dodavati nove ankete.
 Ne možete glasati u anketama.
 Ne možete dodavati fileove porukama.
 Ne možete slati poruke bez odobrenja.
Copyright © 1995-2009 HULK web team. Sva prava pridržana. RSS. Engine: XOOPS