Prijava
Korisničko ime:

Lozinka:

remember me

Zaboravili lozinku?

Registrirajte se!
Glavni menu
Potraga
Tko je online
28 korisnika je online (18 korisnika cita Diskusije)

članovi: 0
Gosti: 28

više...
HULK-Diskusije - Web - Nestala obavijest o adresi di se može prigovarat o problemima ovog sajta
Chat WIKI Kontakt
HULK Forum Index
   Web
  Nestala obavijest o adresi di se može prigovarat o problemima ovog sajta

Pregledavanje ovog Threada:   1 Anonimnih Korisnika

 

 Dno   Prethodna tema   Sljedeca tema
  •  Ocjena Threada
      Ocijenite ovaj Thread
      Izvrsno
      Dobro
      Prosjecno
      Loše
      Užasno
Pošiljatelj Thread
Nestala obavijest o adresi di se može prigovarat o problemima ovog sajta
#1
Linux Master
Pridružen: 04.01.2005
Od 33 stupnja i 4 minute sjeverno, i zatim 5 koraka na zapad
Poruke: 2391
Level : 39
HP : 0 / 964
MP : 797 / 54169
EXP : 56
Grupa:
Webmasters
Registered Users
HULK
UrednikNovosti
UrednikRecenzija
UrednikLinkova
ModeratoriForuma
UrednikSekcija
UrednikBlogova
UrednikDogadjanja
UrednikDokumenata
UrednikKomentara
Offline
Hej administratori, di je to nestalo? Zašto je uklonjeno? Takve obavijesti treba stavit negdje da ljudi znaju. Kao i obavijesti da čačkate po sajtu i da će bit problema. Kakva je to cenzura odjednom?
_________________
Poći ću s vama jer volim šalu, hoću da vidim ježa budalu.

Put u Japan
Postano : 29.08.2005 3:16:32
Izradi PDF od ove poruke Ispis
Vrh
Re: Nestala obavijest o adresi di se može prigovarat o problemima ovog sajta
#2
Webmaster
Pridružen: 31.12.2004
Od Zagreb/Našice
Poruke: 283
Level : 15
HP : 0 / 368
MP : 94 / 20713
EXP : 73
Grupa:
Webmasters
Registered Users
Offline
1. Poslao sam pitanje uredniku zašto je obrisana vijest. Čekam odgovor.
2. Nitko ne čačka po sajtu niti je čačkao. Problem je u tome što smo saznali da neki ljudi imaju problema sa sajtom i to preko trećih osoba umjesto da kliknu na veliko "KONTAKT" u desnoj gornjoj strani.
3. Ako imas problem klikni na veliko "KONTAKT" u desnoj gornjoj strani.
4. Smiri hormone
Postano : 29.08.2005 9:41:07
Izradi PDF od ove poruke Ispis
Vrh
Re: Nestala obavijest o adresi di se može prigovarat o problemima ovog sajta
#3
Padawan
Pridružen: 03.01.2005
Od Pazin
Poruke: 90
Level : 8
HP : 0 / 186
MP : 30 / 10484
EXP : 46
Grupa:
Webmasters
Registered Users
HULK
UrednikNovosti
UrednikRecenzija
UrednikLinkova
ModeratoriForuma
UrednikSekcija
UrednikBlogova
UrednikDogadjanja
UrednikDokumenata
UrednikKomentara
Offline
Speki, Speki, tajniče naš... Zar je ovo način?!?

Članak sam maknuo ja (nisam ga izbrisao, već isključio mu prikazivanje). Kao višegodišnji "stariji" urednik portala i dopredsjednik HULK-a uzimam si za pravo ukloniti ili prepraviti neprimjeren ili netočan članak ili drugi sadržaj, i to s cenzurom nema nikakve veze.

Nikakve prepravke na portalu s administratorske strane nisu rađene, jer za to nije bilo potrebe, a da ih je i bilo - bile bi najavljene ili naknadno objašnjene, kao i uvijek do sad. Portal dnevno posjete tisuće posjetitelja, i nitko od nas administratora nije zadnje vrijeme dobio nikakvu primjedbu na rad novog portala, i to nakon 8 mjeseci njegova rada. Osobno otvorim portal nekoliko desetaka puta dnevno i nikad nisam primijetio ijedan problem, niti mi je itko od kolega rekao nešto slično.
Kontaktirao sam autora članka, i ispalo je da samo neki nisu dobili mail za potvrdu registracije jer su upisali netočnu e-mail adresu. Zbog tako nečega ići pisati da postoje problem u radu portala, da se ljudi javljaju i neka se javljaju i dalje, je najblaže rečeno - apsurdno. Ovo je vrlo posjećeni središnji Linux portal u HR i svaka takva vijest dobije deseterostruko na težini i lako bude povod za zlurade komentare.

Kontakt forma oduvijek postoji s desne strane pri vrhu, i svatko ima vrlo jasnu i jednostavnu mogućnost slanja primjedbi i sugestija, i stvarno mislim da nema potrebe za tako nešto "pisati posebnu obavijest o formi za prigovore na rad sajta".

Također, ja sam uklonio i anketu na temu "Podržavate li Linusa da naplaćuje ime Linux?" jer sam naslov upućuje da autor uopće nije shvatio o čemu se radi, a takav naslov širi krivu informaciju o vrlo osjetljivoj temi i to na glavnom HR Linux portalu. Ne samo to, nego je i drugi autor vijesti na sličnu temu pokazao da nije razumio vijest, da je nije provjerio, a što je najgore - citirao je potpuno nekompetentan portal. Dati ćemo novu vijest i drugačiju anketu.

Radi se o mladim autorima, koji nemaju previše iskustva, i zato im ukazujemo na te propuste u dobroj namjeri da ubuduće više pripaze. Na žalost, ostali iskusniji urednici nemaju toliko vremena pisati i kontrolirati svaku vijest, pa nam promaknu ovakve stvari.

Nadam se da toga više neće biti, a u protivnom ćemo biti prisiljeni ukinuti pojedincima status urednika i ostaviti da članke koje oni šalju provjerava, korigira i odobrava netko kompetentniji.

Nadam se da je sada malo jasnije.
Postano : 29.08.2005 14:40:18
Izradi PDF od ove poruke Ispis
Vrh
Re: Nestala obavijest o adresi di se može prigovarat o problemima ovog sajta
#4
Linux Master
Pridružen: 04.01.2005
Od 33 stupnja i 4 minute sjeverno, i zatim 5 koraka na zapad
Poruke: 2391
Level : 39
HP : 0 / 964
MP : 797 / 54169
EXP : 56
Grupa:
Webmasters
Registered Users
HULK
UrednikNovosti
UrednikRecenzija
UrednikLinkova
ModeratoriForuma
UrednikSekcija
UrednikBlogova
UrednikDogadjanja
UrednikDokumenata
UrednikKomentara
Offline
Citat:

igustin je napisao/la:
Speki, Speki, tajniče naš... Zar je ovo način?!?


Eh, koliko mi je poznato, ja sam glasnogovornik a ne tajnik, al nema beda, ako baš treba mogu ja i to...

Citat:

nikakvu primjedbu na rad novog portala, i to nakon 8 mjeseci njegova rada. Osobno otvorim portal nekoliko desetaka puta dnevno i nikad nisam primijetio ijedan problem, niti mi je itko od kolega rekao nešto slično.


Znaš kako kažu, YMMV... Prošli tjedan (mislim da je to bio utorak), cijeli dan nisam mogao poslati komentar ni na jednu poruku, sajt je upadao u ogroman timeout. No mogao sam čitati. Da li da pošaljem poruku o tome ili ne? A ono, izgleda da ću morati, kad već mi kao čitatelji ne dobijamo obavijesti da se nešto mijenja i da bi moglo bit problema... Ono što fali je nekakav FAQ o ovom sajtu, di su opisani mogući problemi i rješenja istih, već smo o nekim stvarima raspravljali po forumima...

Citat:

Kontaktirao sam autora članka, i ispalo je da samo neki nisu dobili mail za potvrdu registracije jer su upisali netočnu e-mail adresu. Zbog tako nečega ići pisati da postoje problem u radu portala, da se ljudi javljaju i neka se javljaju i dalje, je najblaže rečeno - apsurdno. Ovo je vrlo posjećeni središnji Linux portal u HR i svaka takva vijest dobije deseterostruko na težini i lako bude povod za zlurade komentare.


Znači, treba vam politika rada urednika na sajtu, kao i više komunikacije među urednicima o stvarima na sajtu.

Citat:

Kontakt forma oduvijek postoji s desne strane pri vrhu, i svatko ima vrlo jasnu i jednostavnu mogućnost slanja primjedbi i sugestija, i stvarno mislim da nema potrebe za tako nešto "pisati posebnu obavijest o formi za prigovore na rad sajta".


Ako se u jednom trenutku pojavi neki članak ili tema, te odjednom nestane, mislim da bi ipak trebalo osvanuti obrazloženje zbog čega je dotični uklonjen, inače se stiče dojam da se sve radi stihijski i da se ne zna tko pije a tko plaća... Pogotovo ako već postoje komentari na članak. Netko sa strane bi mogao reći "gle, nisu im se svidjeli komentari pa su maknuli kompletno sve". Mislim da je jasno da takav utisak ne bi smjeli ostaviti na ekipu koja aktivno i/ili pasivno sudjeluje...

Zaključak: urednici moraju komunicirati međusobno, trebaju napisati obrazloženja o uklanjanju pojedinih elemenata (članaka) portala ako su već objavljeni, kao i najave mogućih problema u slučajevima da se sadržaj i/ili funkcionalnost sajta mjenja.
_________________
Poći ću s vama jer volim šalu, hoću da vidim ježa budalu.

Put u Japan
Postano : 30.08.2005 2:35:13
Izradi PDF od ove poruke Ispis
Vrh
Re: Nestala obavijest o adresi di se može prigovarat o problemima ovog sajta
#5
Webmaster
Pridružen: 31.12.2004
Od Zagreb/Našice
Poruke: 283
Level : 15
HP : 0 / 368
MP : 94 / 20713
EXP : 73
Grupa:
Webmasters
Registered Users
Offline
Citat:

Znaš kako kažu, YMMV... Prošli tjedan (mislim da je to bio utorak), cijeli dan nisam mogao poslati komentar ni na jednu poruku, sajt je upadao u ogroman timeout. No mogao sam čitati. Da li da pošaljem poruku o tome ili ne?


Zašto nisi poslao? Štoviše, što je najbolje je da još poznaješ ljude koje rade portal, mogao si im reći. ŠTOVIŠE, još je onda vijest bila gore da eventualno prijaviš problem (ako imaš) i gdje. Da možemo vidjet na čijoj je strani problem i koji je problem uopće.

Citat:

A ono, izgleda da ću morati, kad već mi kao čitatelji ne dobijamo obavijesti da se nešto mijenja i da bi moglo bit problema...


NIŠTA NIJE MJENJANO. MJENJANO JE 1.1.2005. i bila je obavijest.

Citat:

Ono što fali je nekakav FAQ o ovom sajtu, di su opisani mogući problemi i rješenja istih, već smo o nekim stvarima raspravljali po forumima...


http://www.linux.hr/modules/phpwiki/index.php/XoopsBugs

Citat:

Znači, treba vam politika rada urednika na sajtu, kao i više komunikacije među urednicima o stvarima na sajtu.


Svakom uredniku su poslane upute kako raditi na sajtu. Simple and stupid.

Citat:

Zaključak: urednici moraju komunicirati međusobno, trebaju napisati obrazloženja o uklanjanju pojedinih elemenata (članaka) portala ako su već objavljeni, kao i najave mogućih problema u slučajevima da se sadržaj i/ili funkcionalnost sajta mjenja.


ZAKLJUČAK: SAJT NIJE MJENJAN OD 1.1.2005.! ČITAJ PAŽLJIVIJE!
Postano : 30.08.2005 3:18:10
Izradi PDF od ove poruke Ispis
Vrh
Re: Nestala obavijest o adresi di se može prigovarat o problemima ovog sajta
#6
Linux Master
Pridružen: 04.01.2005
Od 33 stupnja i 4 minute sjeverno, i zatim 5 koraka na zapad
Poruke: 2391
Level : 39
HP : 0 / 964
MP : 797 / 54169
EXP : 56
Grupa:
Webmasters
Registered Users
HULK
UrednikNovosti
UrednikRecenzija
UrednikLinkova
ModeratoriForuma
UrednikSekcija
UrednikBlogova
UrednikDogadjanja
UrednikDokumenata
UrednikKomentara
Offline
Ok, ok, ubuduće ću slat pritužbe na kontakt...
_________________
Poći ću s vama jer volim šalu, hoću da vidim ježa budalu.

Put u Japan
Postano : 30.08.2005 4:28:12
Izradi PDF od ove poruke Ispis
Vrh
Re: Nestala obavijest o adresi di se može prigovarat o problemima ovog sajta
#7
Webmaster
Pridružen: 31.12.2004
Od Zagreb/Našice
Poruke: 283
Level : 15
HP : 0 / 368
MP : 94 / 20713
EXP : 73
Grupa:
Webmasters
Registered Users
Offline
Ja ću upozoriti urednike da ne rade/ne brišu ništa bez konzultacije (što im je već poslano prilikom uručivanja uredničkog accounta).

što se tiče tehničkog rada i mjenjanja na sajtu, uvijek postavimo obavijest da će se radit ili se radi na sajtu trenutno.
Postano : 30.08.2005 6:46:46
Izradi PDF od ove poruke Ispis
Vrh
Re: Nestala obavijest o adresi di se može prigovarat o problemima ovog sajta
#8
Padawan
Pridružen: 03.01.2005
Od Pazin
Poruke: 90
Level : 8
HP : 0 / 186
MP : 30 / 10484
EXP : 46
Grupa:
Webmasters
Registered Users
HULK
UrednikNovosti
UrednikRecenzija
UrednikLinkova
ModeratoriForuma
UrednikSekcija
UrednikBlogova
UrednikDogadjanja
UrednikDokumenata
UrednikKomentara
Offline
Citat:

Eh, koliko mi je poznato, ja sam glasnogovornik a ne tajnik, al nema beda, ako baš treba mogu ja i to...


Ups, sorry... (kad su ruke brže od misli)

Citat:

Ako se u jednom trenutku pojavi neki članak ili tema, te odjednom nestane, mislim da bi ipak trebalo osvanuti obrazloženje zbog čega je dotični uklonjen, inače se stiče dojam da se sve radi stihijski i da se ne zna tko pije a tko plaća...


OK, slažem se.
Postano : 30.08.2005 12:19:26
Izradi PDF od ove poruke Ispis
Vrh
 Vrh   Prethodna tema   Sljedeca tema

 


 Ne možete pokrenuti novu temu.
 Možete citati teme.
 Ne možete odgovarati na poruke.
 Ne možete uredivati svoje poruke.
 Ne možete brisati svoje poruke.
 Ne možete dodavati nove ankete.
 Ne možete glasati u anketama.
 Ne možete dodavati fileove porukama.
 Ne možete slati poruke bez odobrenja.
Copyright © 1995-2009 HULK web team. Sva prava pridržana. RSS. Engine: XOOPS