Prijava
Korisničko ime:

Lozinka:

remember me

Zaboravili lozinku?

Registrirajte se!
Glavni menu
Potraga
Tko je online
13 korisnika je online (9 korisnika cita Diskusije)

članovi: 0
Gosti: 13

više...
HULK-Diskusije - Linux početnici - instalacije na ubuntu i linux općenito
Chat WIKI Kontakt
HULK Forum Index
   Linux početnici
  instalacije na ubuntu i linux općenito

Pregledavanje ovog Threada:   1 Anonimnih Korisnika

 

 Dno   Prethodna tema   Sljedeca tema
  •  Ocjena Threada
      Ocijenite ovaj Thread
      Izvrsno
      Dobro
      Prosjecno
      Loše
      Užasno
Pošiljatelj Thread
  •  retrodevil
      retrodevil
instalacije na ubuntu i linux općenito
#1
Upravo došao
Pridružen: 13.02.2007
Od
Poruke: 2
Level : 1
HP : 0 / 0
MP : 0 / 34
EXP : 2
Grupa:
Registered Users
Offline
pojma nemam o služenju u linux sustavu. to je zato jer mi do sada nije trebao. rad s php-om je sasvim pristojan i pod windowsima, a i pisanje koda nije preteško u dreamweaveru i sl. međutim, moja znatiželja je nadišla moj OS i nakon instalacije ubuntu-a (koja je poprilično laka) sad bih trebao instalirati jedan program. međutim, ja nemam blage kako to napraviti. u instrukcijama piše da trebam upisati neki kod. al ja pojma nemam gdje bi ga to trebao upisati. molim pomoć. ovo mi je jako važno.
Postano : 22.08.2007 19:34:00
Izradi PDF od ove poruke Ispis
Vrh
Re: instalacije na ubuntu i linux općenito
#2
Linux Master
Pridružen: 04.01.2005
Od 33 stupnja i 4 minute sjeverno, i zatim 5 koraka na zapad
Poruke: 2391
Level : 39
HP : 0 / 964
MP : 797 / 54570
EXP : 56
Grupa:
Webmasters
Registered Users
HULK
UrednikNovosti
UrednikRecenzija
UrednikLinkova
ModeratoriForuma
UrednikSekcija
UrednikBlogova
UrednikDogadjanja
UrednikDokumenata
UrednikKomentara
Offline
Moja čarobna gatalačka kugla je mutna ovih dana, stoga, umjesto da detalje tvog problema iščitam iz nje, morat ću to iscjediti iz tebe u vjerojatno nekoliko koraka.

Zato te lijepo molim da na slijedeća pitanja odgovoriš što je detaljnije moguće. Tebi će na taj način pomoć brže stići, a ekipa koja ti hoće pomoći će uz manje gnjavaže doći do potrebnih informacija. Ujedno nek ti to bude praksa i za buduća pitanja.

- Koja verzija ubuntua?
- Koji program?
- Što piše u instrukcijama?
- Kakav kod?
- Što si napravio do sad u koracima instalacije kako je opisano u instrukcijama?
- Da li si potražio putem svoje omiljene tražilice kako obaviti instalaciju dotičnog programa ako je dokumentacija nejasna?
- Ako jesi, što si našao?
- Da li si potražio na ubuntu stranicama di imaš vrlo vrlo detaljnu dokumentaciju o raznoraznim ubuntu stvarima?
- Ako jesi, što si našao?
_________________
Poći ću s vama jer volim šalu, hoću da vidim ježa budalu.

Put u Japan
Postano : 23.08.2007 2:26:38
Izradi PDF od ove poruke Ispis
Vrh
  •  Psychocase
      Psychocase
Re: instalacije na ubuntu i linux općenito
#3
Regularni posjetitelj
Pridružen: 02.05.2007
Od
Poruke: 60
Level : 6
HP : 0 / 140
MP : 20 / 7000
EXP : 62
Grupa:
Registered Users
Offline
Postoji vise nacina za instalirat neki program na ubuntu...pocnimo od jednostavnijih:

ides na applications->add/remove programs, nades zeljeni program na listi, kliknes i on ti se skine i instalira (nista lakse)

System->Administration->Synaptic Package Manager...prvo si namjesti sve repozitorije i onda reloadaj...nades zeljeni program, odaberes ga i on ti se skine i instalira (nista lakse...again)

u terminalu (Applications->Accessories->Terminal) upises 'sudo apt-get install imepaketa' za ovo ti isto trebaju biti oznaceni svi repozitoriji...imenovani paket ce ti se skinuti i instalirati...

Takoder mozes sam naci pakete na netu i onda to instalirati...s obzirom da pricas o nekakvom kodu, najvjerojatnije si u ovoj situaciji... procitaj ovo: https://help.ubuntu.com/7.04/add-applications/C/install-file.html#tarballs

tu ti je opisano kako instalirati tarbale, .deb i .rpm pakete (ove zadnje pomogucnosti izbjegavaj)...i sto se tice tarbala, u slucaju da zavrsava paket za .tar.bz2 onda umjeto xfvz pises xfvj (kad vidis onu stranicu, bit ce ti jasno)

za vise informacija, odgovori na slobodanova pitanja, jer ovako se odgovara na slijepo...
_________________
Be a Rock, Never Roll!!!
Postano : 23.08.2007 16:52:32
Izradi PDF od ove poruke Ispis
Vrh
  •  retrodevil
      retrodevil
Re: instalacije na ubuntu i linux općenito
#4
Upravo došao
Pridružen: 13.02.2007
Od
Poruke: 2
Level : 1
HP : 0 / 0
MP : 0 / 34
EXP : 2
Grupa:
Registered Users
Offline
1. ubuntu 7.04
2. webmin
3. i 4. piše kod koji se treba negdje upisati da bi se instalirali programi
ostalo - jasna je dokumentacija, ali ja se stvarno ne znam služiti ubuntuom
Postano : 26.08.2007 9:25:50
Izradi PDF od ove poruke Ispis
Vrh
Re: instalacije na ubuntu i linux općenito
#5
Linux Master
Pridružen: 04.01.2005
Od 33 stupnja i 4 minute sjeverno, i zatim 5 koraka na zapad
Poruke: 2391
Level : 39
HP : 0 / 964
MP : 797 / 54570
EXP : 56
Grupa:
Webmasters
Registered Users
HULK
UrednikNovosti
UrednikRecenzija
UrednikLinkova
ModeratoriForuma
UrednikSekcija
UrednikBlogova
UrednikDogadjanja
UrednikDokumenata
UrednikKomentara
Offline
Kakav crni kod piše za instalaciju webmina? Što ti to znači taj kod? Daj to citiraj i stavi ovdje. Nije valjd da misliš na nešto tipa

apt-get install webmin

ili

aptitude install webmin

?

To nije kod, samo upute za pokretanje pojedinih naredbi u komandnoj liniji da bi pokrenuo instalaciju nekog programa... Mislio sam da misliš na nekakav serijski broj ili što već, što ti za webmin definitivno ne treba.

Ako je jasna dokumentacija, onda bi trebalo biti i jasno kako obaviti instalaciju, ne vjerujem da tako nešto nije objašnjeno kako treba.

Kako sam ti već rekao, BUDI DETALJAN. Ovo što si sad stavio je... ništa. Ono, da, imaš problema sa instalacijom webmina. Je, razumijem tvoju bol ali ovako ti mogu jedino pružiti moralnu podršku.

DETALJI!!! Zamisli da si na satu hrvatskog i književnosti i trebaš pisati rad na temu "moji problemi pri instalaciji webmina"...
_________________
Poći ću s vama jer volim šalu, hoću da vidim ježa budalu.

Put u Japan
Postano : 26.08.2007 13:11:20
Izradi PDF od ove poruke Ispis
Vrh
  •  Psychocase
      Psychocase
Re: instalacije na ubuntu i linux općenito
#6
Regularni posjetitelj
Pridružen: 02.05.2007
Od
Poruke: 60
Level : 6
HP : 0 / 140
MP : 20 / 7000
EXP : 62
Grupa:
Registered Users
Offline
Kad si vec tako stedljiv na rijecima i odgovorima, ajde barem reci jesi ti vec skinuo nekakav paket, pa ti tamo pise da upises taj "kod" ili si to procitao u nekakvim uputstvima s neta??? Ako si to procitao u nekakvim uputstvima s neta, daj link pa da mozemo vidjeti sta pise.

Ako si skinuo paket, onda reci kako zavrsava ime tog paketa (koji je nastavak)...probaj onda pogledati onaj link koji sam ti ranije dao i instalirati po uputstvima za taj nastavak!!!

U svakom slucaju: http://sourceforge.net/project/downloading.php?groupname=webadmin&filename=webmin_1.360_all.deb&use_mirror=switch
Skini si ovo...to ti je taj program u .deb paketu. Skini si ga na desktop i samo ga pokreni (dvaput klikni, kao u vindosima)...kad ti se otvori prozor, klikni na install package, trazit ce te password (upises svoj) i to ti je to...instalirat ce se i trebalo bi raditi
_________________
Be a Rock, Never Roll!!!
Postano : 26.08.2007 15:48:26
Izradi PDF od ove poruke Ispis
Vrh
 Vrh   Prethodna tema   Sljedeca tema

 


 Ne možete pokrenuti novu temu.
 Možete citati teme.
 Ne možete odgovarati na poruke.
 Ne možete uredivati svoje poruke.
 Ne možete brisati svoje poruke.
 Ne možete dodavati nove ankete.
 Ne možete glasati u anketama.
 Ne možete dodavati fileove porukama.
 Ne možete slati poruke bez odobrenja.
Copyright © 1995-2009 HULK web team. Sva prava pridržana. RSS. Engine: XOOPS