Prijava
Korisničko ime:

Lozinka:

remember me

Zaboravili lozinku?

Registrirajte se!
Glavni menu
Potraga
Tko je online
12 korisnika je online (7 korisnika cita Diskusije)

članovi: 0
Gosti: 12

više...
HULK-Diskusije - Linux početnici - Wine
Chat WIKI Kontakt
HULK Forum Index
   Linux početnici
  Wine

Pregledavanje ovog Threada:   1 Anonimnih Korisnika

 

 Dno   Prethodna tema   Sljedeca tema
  •  Ocjena Threada
      Ocijenite ovaj Thread
      Izvrsno
      Dobro
      Prosjecno
      Loše
      Užasno
Pošiljatelj Thread
  •  Unix666
      Unix666
Wine
#1
Padawan
Pridružen: 04.02.2007
Od Split
Poruke: 104
Level : 9
HP : 0 / 205
MP : 34 / 10328
EXP : 20
Grupa:
Registered Users
Offline
dali wine emulator stvara probleme ako win xp nije na c:\ particiji zato shto je meni na f:\..i koliko je wine pouzdan da emulira winxp program...i ima li bolji primjetio sam da postoji jedan shta se placha ali naravno jel...nisan lud pa san mislia da me netko uputi nekom boljem emulatoru...htio bih pokrenit GTA San Andreas pa sad jel on mora biti instaliran ili ga mogu instalirat preko nekog emulatora koristim ubuntuu 7.04 dapper drake...


thx masu
_________________
Empires rise and fall but evil is eternal
Postano : 23.11.2007 10:11:50
Izradi PDF od ove poruke Ispis
Vrh
Re: Wine
#2
Linux Master
Pridružen: 04.01.2005
Od 33 stupnja i 4 minute sjeverno, i zatim 5 koraka na zapad
Poruke: 2391
Level : 39
HP : 0 / 964
MP : 797 / 54416
EXP : 56
Grupa:
Webmasters
Registered Users
HULK
UrednikNovosti
UrednikRecenzija
UrednikLinkova
ModeratoriForuma
UrednikSekcija
UrednikBlogova
UrednikDogadjanja
UrednikDokumenata
UrednikKomentara
Offline
Postoji više razloga zašto su ljudi izmislili interpunkcijske znakove, jedan od kojih je i lakše razumijevanje napisanog teksta...

Što ti to točno znači "win xp mi je na f:\"? Pod wine konfiguracijom? Ili pod stvarnim xpom? Jer pod wine konfiguracijom to ne bi smjelo imati ulogu.

Cedega i Crossover Office su bazirani na wine kodu, i kako sam već pisao u komentaru vezanom za windows igrice koji si mogao detaljnije samostalno pročitati, neki je bolji za neku igricu, ne postoji "idealni" emulator.

Jedini "bolji" emulator bi bila instalacija win xp pod vmwareom na linuxu, ali u tom slučaju gubiš svu 3D akceleraciju, što ti je za win aplikaciju "GTA San Andreas" poprilično bitna stvar.

Kako instalirati dotičnu igru, kao i ostale pod wine, možeš pročitati detaljnije na wine sajtu, kao i bazu sa popisom svih kritičnih win aplikacija i kako rade pod wine.
_________________
Poći ću s vama jer volim šalu, hoću da vidim ježa budalu.

Put u Japan
Postano : 23.11.2007 10:40:53
Izradi PDF od ove poruke Ispis
Vrh
Re: Wine
#3
Regularni posjetitelj
Pridružen: 23.09.2007
Od Vinkovci
Poruke: 54
Level : 6
HP : 0 / 129
MP : 18 / 6303
EXP : 19
Grupa:
Registered Users
Offline
Citat:

Unix666 je napisao/la:
dali wine emulator stvara probleme ako win xp nije na c:\ particiji zato shto je meni na f:\..i koliko je wine pouzdan da emulira winxp program...i ima li bolji primjetio sam da postoji jedan shta se placha ali naravno jel...nisan lud pa san mislia da me netko uputi nekom boljem emulatoru...htio bih pokrenit GTA San Andreas pa sad jel on mora biti instaliran ili ga mogu instalirat preko nekog emulatora koristim ubuntuu 7.04 dapper drake...


thx masu


Uopce nije bitno na kojoj ti je particiji WinXP iz razloga sto WINE nema nikakve veze sa njim. Wine nakon instalacije napravi direktorij koji simulira particiju na kojoj su windowsi, i tamo snima sve windows programe (najcesce u C:\Program Files\NekiProgram, ovisno kako odaberes pri instalaciji).

WINE moze pokrenuti dobar dio windows programa i ponekad dobro dodje, ali nije pravo rijesenje.

Postoje bolji "emulatori" ali su komercijalni. U googlu pronadji "CEDEGA" ili "CROSSOVER". Iako dodju podosta novaca, nisu garancija da ce ti odredjena igra raditi kako treba. Imas na njihovim stranicama spisak podržanih igara.

Slučajnost je da sam nedavno pokušao igrati baš GTA San Adreas preko Cedege 6.0, i igra je radila prilično usporeno, stim da glavni lik u igri nije bio prekriven texturama. Takve stvari možeš očekivati od velikog broja igara.

Ako se baš misliš igrati, ostavi si Windowse u dual bootu...

Pozdrav!
_________________
Linux za Sve - web stranica namijenjena pocetnicima u linuxu.
Postano : 03.12.2007 8:56:39
Izradi PDF od ove poruke Ispis
Vrh
  •  Unix666
      Unix666
Re: Wine
#4
Padawan
Pridružen: 04.02.2007
Od Split
Poruke: 104
Level : 9
HP : 0 / 205
MP : 34 / 10328
EXP : 20
Grupa:
Registered Users
Offline
sve mi se chini da che morati biti tako... thx
_________________
Empires rise and fall but evil is eternal
Postano : 03.12.2007 10:40:52
Izradi PDF od ove poruke Ispis
Vrh
 Vrh   Prethodna tema   Sljedeca tema

 


 Ne možete pokrenuti novu temu.
 Možete citati teme.
 Ne možete odgovarati na poruke.
 Ne možete uredivati svoje poruke.
 Ne možete brisati svoje poruke.
 Ne možete dodavati nove ankete.
 Ne možete glasati u anketama.
 Ne možete dodavati fileove porukama.
 Ne možete slati poruke bez odobrenja.
Copyright © 1995-2009 HULK web team. Sva prava pridržana. RSS. Engine: XOOPS