Prijava
Korisničko ime:

Lozinka:

remember me

Zaboravili lozinku?

Registrirajte se!
Glavni menu
Potraga
Tko je online
9 korisnika je online (4 korisnika cita Diskusije)

članovi: 0
Gosti: 9

više...
HULK-Diskusije - Razno - zelim voziti automobil na obicnu vodu
Chat WIKI Kontakt
HULK Forum Index
   Razno
  zelim voziti automobil na obicnu vodu

Pregledavanje ovog Threada:   1 Anonimnih Korisnika

 

 Dno   Prethodna tema   Sljedeca tema
  •  Ocjena Threada
      Ocijenite ovaj Thread
      Izvrsno
      Dobro
      Prosjecno
      Loše
      Užasno
Pošiljatelj Thread
zelim voziti automobil na obicnu vodu
#1
Regularni posjetitelj
Pridružen: 06.08.2005
Od Osijek
Poruke: 57
Level : 6
HP : 0 / 135
MP : 19 / 7403
EXP : 41
Grupa:
Registered Users
UrednikNovosti
UrednikRecenzija
UrednikLinkova
ModeratoriForuma
UrednikSekcija
Offline
http://snipurl.com/2kdyc ili http://www.hugg.com/node/16103
molim vas ako imate digg ili hugg account "diggajte" pricu

digg je "pokidan" pa kliknite na prvi link u komentarima a ne na naslov
price jer ode na krivu stranicu.

Zanimam me sto mislite o automobilima na vodu? Da li ste culi prije za
Daniel Dinglea? Moj stari audi trosi puno i veliko je opterecenje za
okolis i novcanik pa zelim sto prije voziti automobil na vodu.
Prije nego bilo sto precinicno kazete pogledajte linkove iz digg
komentara i proucite ih malo.

Bas me zanima sto drugi misle o automobilima na vodu. Ja bih sutra kupio
takav auto ali da dodju i u roku 5 godina to bi bilo super.

Valent.
Postano : 18.06.2008 7:59:59
Izradi PDF od ove poruke Ispis
Vrh
  •  v-v
      v-v
Re: zelim voziti automobil na obicnu vodu
#2
Padawan
Pridružen: 04.01.2005
Od irc.freenode.net
Poruke: 83
Level : 8
HP : 0 / 176
MP : 27 / 9968
EXP : 6
Grupa:
Registered Users
UrednikNovosti
UrednikLinkova
UrednikDogadjanja
Offline
Ok, diggao :)

nego...
Citat:
The car has an energy generator that extracts hydrogen from water that is poured into the car's tank.


Koja je to metoda disocijacije vode sa dovoljno malo energije, odnosno @least manje energije nego sto bi se dobilo izgaranjem vodika + gubitci?

"The real secret of the invention is that I was able to split water with very small current"
"You see... water, and here is current"

Mislim, ok, lako za auto, ionako idem svugdje pjeske ili javnim prijevozom. Mene zanima koji je to, meni nepoznat, proces dobivanja vodika iz vode sa jako malo ulozenog rada.

Recimo da je to odredjena frekvencija na kojoj veze pucaju (ne vidim sto bi drugo moglo biti a da ne zahtjeva vecu kolicinu energije), zasto nitko to nije uspio napraviti osim jednog lika koji tupi da je "tu voda a tu struja" :D

Probaj doma napraviti piezo zvucnik za neku freq. ili generator ultrazvuka ko u onim lampama koje stvaraju vodenu maglu. Ja osobno ne znam kako bi to napravio, a izgleda mi pre slozenu za bilo kakvu vrstu DIY-a :\

Uglavnom zanima me kako to radi, a ne pretjerano vozilo :)
Postano : 18.06.2008 8:49:44
Izradi PDF od ove poruke Ispis
Vrh
Re: zelim voziti automobil na obicnu vodu
#3
Linux Master
Pridružen: 25.10.2007
Od Zagreb
Poruke: 351
Level : 17
HP : 0 / 412
MP : 117 / 19880
EXP : 48
Grupa:
Registered Users
Offline
Evo, kad već voliš takve stvari, pa proučavaj Joe Cell. Tip tvrdi da vozi na vodu, apli preko Orgonske energije (ma što god to bilo). Isto tvrdi da radi, ali nema objašnjenja. No, nacrti su ti puno jednostavniji...

Ili možda ovo:

Steorn (Orbo) free energy koji tvrde da su uspjeli dobiti konstantni izvor mehaničke energije preko interakcije magneta...

eto, pa gledaj :)
_________________
Zaigraj neku društvenu igru, pogledaj na Igranje.org
Postano : 18.06.2008 10:06:43
Izradi PDF od ove poruke Ispis
Vrh
Re: zelim voziti automobil na obicnu vodu
#4
Linux Master
Pridružen: 04.01.2005
Od 33 stupnja i 4 minute sjeverno, i zatim 5 koraka na zapad
Poruke: 2391
Level : 39
HP : 0 / 964
MP : 797 / 54393
EXP : 56
Grupa:
Webmasters
Registered Users
HULK
UrednikNovosti
UrednikRecenzija
UrednikLinkova
ModeratoriForuma
UrednikSekcija
UrednikBlogova
UrednikDogadjanja
UrednikDokumenata
UrednikKomentara
Offline
Makar rasprave znaju odletjeti u različitim smjerovima, ipak bi bilo jako zgodno da se zadrže na linux tematici. Ovo je razno, ali ne u smislu "razno općenito" nego "razno vezano za linux a nije već pokriveno u ostalim temama"...

Za općenito razglabanje postoji hrpa drugih web stranica sa forumima, chatovima i slično...
_________________
Poći ću s vama jer volim šalu, hoću da vidim ježa budalu.

Put u Japan
Postano : 18.06.2008 11:03:07
Izradi PDF od ove poruke Ispis
Vrh
Re: zelim voziti automobil na obicnu vodu
#5
Linux Master
Pridružen: 25.10.2007
Od Zagreb
Poruke: 351
Level : 17
HP : 0 / 412
MP : 117 / 19880
EXP : 48
Grupa:
Registered Users
Offline
Citat:

slobodan je napisao/la:
Makar rasprave znaju odletjeti u različitim smjerovima, ipak bi bilo jako zgodno da se zadrže na linux tematici. Ovo je razno, ali ne u smislu "razno općenito" nego "razno vezano za linux a nije već pokriveno u ostalim temama"...

Za općenito razglabanje postoji hrpa drugih web stranica sa forumima, chatovima i slično...


Ne slažem se, otvorena društva, kao što su Linuxaši, pozitivnije i konstruktivnije razmišljaju i o ekologiji i drugim svjetskim problemima.

Podforum "razno" valjda služi za "razno" (barem je na svim forumima uključujući i linuxzassve.com tako!)

Ovako ljude fovodite u zabludu jer razno - znači razno. Majko mila pa hrvatski jezik valjda znamo. Ko ne želite na forumu "razno" razglabati o raznom, onda ga nazovite drugačije. Npr, Linux općenito, pa tamo razglabaje o općenitim Linux stvarima. (ajoj, pa da takav podforum već imate... Bože, pa u čemu je onda problem...)
_________________
Zaigraj neku društvenu igru, pogledaj na Igranje.org
Postano : 18.06.2008 14:23:52
Izradi PDF od ove poruke Ispis
Vrh
Re: zelim voziti automobil na obicnu vodu
#6
Linux Master
Pridružen: 04.01.2005
Od 33 stupnja i 4 minute sjeverno, i zatim 5 koraka na zapad
Poruke: 2391
Level : 39
HP : 0 / 964
MP : 797 / 54393
EXP : 56
Grupa:
Webmasters
Registered Users
HULK
UrednikNovosti
UrednikRecenzija
UrednikLinkova
ModeratoriForuma
UrednikSekcija
UrednikBlogova
UrednikDogadjanja
UrednikDokumenata
UrednikKomentara
Offline
Melodramatika me ne zanima. Ako želiš raspraviti o nečemu, može, ali me poštedi začudnih emocionalnih izljeva.

Ono što ne želim vidjeti je pretvaranje ovog sajta u rasprave o svemu i svačemu od uzgoja kućnih ljubimaca do ljubavnih problema, kako se to često zna dogoditi sa raznoraznim forumima. Postoje sajtovi za takve stvari.

Kako izgledaju ostale poruke pod ovim "razno" možeš i sam vidjeti pa usporediti i ekstrapolirati. To kako se radi na tvom sajtu je dio uređivačke politike tvog sajta.

Što se tiče ovog koncepta, kad me već povlačiš za jezik uzvicima "ekologija" i "otvorene rasprave otvorenih ljudi", da bi se od vode (H2O) dobile reaktivne komponente (vodik H i kisik O) potrebne za dovoljno energije da bi se ne samo ponovno razdvojio ostatak vode nego i proizvelo dovoljno energije za pokretanje auta, treba ipak neki inicijalni pokretač. Osim toga, tu igra ulogu i gubitak energije u obliku topline pri samoj reakciji spajanja vodika i kisika, kao i gubitak energije pri transportu iste kroz neidealne vodiče, zatim gubitak na samo pokretanje auta (trenje o cestu, utjecaj otpora zraka).

Ako ćemo vjerovati wikipedii, elektroliza vode i naknadno dobivanje energije iz spajanja dobivenih komponenti je proces s gubitkom energije (manje od 100%). Znači, odnekud se treba nadodavati energija da bi se proces održao, jer inače dolazi do gušenja i prekida procesa. Naravno, nadobudni odgovor bi bio "pa dodajmo još sustava za elektrolizu". Ok, ali odakle energija za njih?

Postavlja se pitanje otkud ta dodatna energija, u kom obliku se skladišti u vozilu, te da li je toksična, kad se već dotičemo i ekologije. Do sad još nisam vidio baterije koje to nisu. Gdje je računica energetske isplativosti? Potrebne uložene energije da bi se dobio neki rezultat nazad? Ne vidim to.

Što to sve zajedno znači? Da malo karikiramo... Veselo popravljaš krov, spotakneš se i padneš. Vanjski prijelom. Krvariš, bedrena kost, rasturene velike krvne žile, opasno. Po tebe dolazi hitna, opremljena najnovijim ekološkim motorom na vodu. Stave te u hitnu, i žure do bolnice ne bi li ti čim prije pomogli. Ali, radi energetske neefikasnosti motora, hitna staje na pol puta bez mogućnosti da se pokrene i odveze te do bolnice. Umireš.

Ujedno ne vidim nigdje konkretnu financijsku računicu. To je jedan od velikih propusta vikend ekologa. Nigdje se ne vidi koliko zapravo košta razvoj pojedine "zelene" tehnologije, koliki je trošak postaviti nove sustave opskrbe, koliko se zapravo resursa i industrijskog zagađenja proizvede dok se taj novi sustav opskrbe uspostavi, koliko je industrijsko zagađenje dok se proizvedu "zeleni" auti, koliko se energije potroši na izradu istih, iz kojih resursa (ako uzmemo u obzir da je većina trenutnih izvora energije koji se koriste u svijetu ekološki apsolutno neprihvatljiva - nuklearke i dizel/ugljen elektrane), koliko je to zapravo prihvatljivo krajnjem korisniku, jer on je taj koji će financirati putem nabavke opreme cijelu tu proceduru, odvajajući novce od usta svoje djece da bi kupio "zeleni" auto za koji je pitanje koliko toga je taj isti zagadio da bi uopće došao na cestu...

Hrpa tih pitanja ostaje neodgovorena jer vikend ekolozi poučeni neinformiranim tekstovima po populističkim novinama za svako novo naizgled predivno zeleno rješenje kriče "evo nam konačno spasa".

Ekologija je bitna stvar, jer mi smo dio ovog planeta i on je dio nas, ali raspraviti informirano, sa činjenicama a ne emocijama. I naravno odgovoriti na sva čupava i nezgodna pitanja. I rješiti ih, naravno.

A o ovim "orgonskim" energijama i sličnim alternativnim idejama ljudi koji ne kuže osnove termodinamike uopće ne želim raspravljati.
_________________
Poći ću s vama jer volim šalu, hoću da vidim ježa budalu.

Put u Japan
Postano : 19.06.2008 3:25:57
Izradi PDF od ove poruke Ispis
Vrh
Re: zelim voziti automobil na obicnu vodu
#7
Padawan
Pridružen: 22.02.2005
Od Rijeka
Poruke: 79
Level : 7
HP : 0 / 170
MP : 26 / 9570
EXP : 83
Grupa:
Registered Users
Offline
I ja to 'cijeli' moj život želim...
Na mojim web stranicama se mogu pronaći mnoge ideje.
Jedan od zadnjih projekata je opisan pod temom o Teslinom motoru na unutarnje izgaranje: radi se o elektrolizi vode sa soda-bikarbona elektrolitom. Dizajn elektroda je takav da odvaja vodik od kisika, za razliku od nekih drugih dizajna, koji izbacuju njihovu mješavinu (ako se odmah ne izgori, može biti opasno).
Tvornički bi se ovakav uređaj jednostavno mogao proizvoditi (plastika, nerđajući čelik i soda-bikarbona koja je po mom mišljenju genijalni elektrolit).

Naravno elektroliza treba struju...

Osnovni uređaj sam definirao, a testiram i recikliranje te silne struje koja kroz uređaj za elektrolizu prolazi, tako da je pretvaram u VF struje. Ali tu još treba podosta eksperimentalno provjeriti.

Današnji automobili imaju mogućnost poboljšanja za oko 60-70% (koliko je rasipanje topline). To me vodi ka toplotno/elektro konverterima. Tu su mi ideje vezane uz voda/vakuum isparavanja važne, jer voda se pretvara u paru i na sobnoj temperaturi, ako se nalazi u vakuumu. A uz neke Tesline uređaje moguće je dobiti efikasne konvertore.

Drugo poboljšanje se može postići akumuliranjem energije dok automobil ide nizbrdo. Tom je prilikom moguće potpuno zatvoriti dotok goriva automobilu (čime se dobije oko 5-10% veći domet).
Motor tada radi kao kompresor za zrak, kome je izlaz na auspuhu. Na tom bi mjestu trebalo u to vrijeme postaviti generator koji pritisak pretvara u struju i puni neki akumulator (dok auto lagano koči motorom). Ta se energija iz akumulatora može kod kretanja uzbrdo vratiti elektrolizom na usis, čime se također može povećati domet automobila.

Ipak, za sve su to potrebne malo bolje baterije (npr. A123 Li-ion-ske), a razvijaju ih i druge firme, a hibridni automobili će im srušiti cijene.

Zasigurno će jednoga dana automobili biti čisto električni, a hoće li se energija iz baterija koristiti direktno u elektromotorima ili prije toga pretvarati u vodik/kisik, to ćemo vidjeti.

Mene smeta što svako usavršenje ne može lako proći na tehničkom, već su potrebni A-test-ovi...

Ali, to ne znači da se znanstvenici ne trebaju 'igrati' znanosti.

P.S.
I mene je začudila ova tema na ovim stranicama, ali da ne volim Linux, ne bih vjerovatno znao kako da svoje ideje zaštitim od patentiranja (drugi patentiraju, a ja štitim svoje ideje od toga). Nadam se da je jasna razlika...
Linux me je naučio da je 'free' bolje.

Pozdrav i sretno istraživanje!
_________________
Nikola Tesla and My Thoughts
Postano : 19.06.2008 5:30:39
Izradi PDF od ove poruke Ispis
Vrh
Re: zelim voziti automobil na obicnu vodu
#8
Linux Master
Pridružen: 04.01.2005
Od 33 stupnja i 4 minute sjeverno, i zatim 5 koraka na zapad
Poruke: 2391
Level : 39
HP : 0 / 964
MP : 797 / 54393
EXP : 56
Grupa:
Webmasters
Registered Users
HULK
UrednikNovosti
UrednikRecenzija
UrednikLinkova
ModeratoriForuma
UrednikSekcija
UrednikBlogova
UrednikDogadjanja
UrednikDokumenata
UrednikKomentara
Offline
Naravno da znanstvenici trebaju istraživati i provjeravati da li možda u nekoj od ideja zbilja ima korisnih stvari, samo jedna je stvar znanstveno istraživanje a druga kad neki biser po ko zna koji put ponovno izmisli perpeetum mobile.

Ne bih se više nadovezivao na ovu temu, ali samo za kraj (moj) napomenuo bih da ako je istina, i ako uspije proraditi, ovaj "alternativni" (mada ne znam koliko bi se moglo reći da je alternativni) izvor energije ima najbolje uvjete. Putem hladne fuzije, direktno pretvaranje reakcije u elektrone koji se dalje ubacuju u električnu mrežu - bilo fiksna poput državne/gradske bilo u sklopu nekog uređaja poput u ovom slučaju auta. E to mislim da je zbilja ok stvar, za razliku od raznoraznih fuel cell, elektroliza i sličnih stvari. Naravno, YMMV jer se fizikom bavim amaterski i nisam stručnjak.

Još jednom bih napomenuo, da ne bude nesporazuma - da, ovo je "razno" tematika, ali treba imati obzira da je ovo ipak primarno linux sajt, i tematike su linux te sustavi otvorenog koda i stvari vezane za tu grupaciju tematika a ne ekologija, alternativni izvori energije i slično. Da, i te stvari su bitne, ali postoje mjesta više primjerena za raspravu o tim stvarima.

Zato i postoje ova "linux - ručaj i pričaj" i slična okupljanja di ljudi uživo mogu raspredati o zbilja svakojakim temama.
_________________
Poći ću s vama jer volim šalu, hoću da vidim ježa budalu.

Put u Japan
Postano : 19.06.2008 5:51:17
Izradi PDF od ove poruke Ispis
Vrh
 Vrh   Prethodna tema   Sljedeca tema

 


 Ne možete pokrenuti novu temu.
 Možete citati teme.
 Ne možete odgovarati na poruke.
 Ne možete uredivati svoje poruke.
 Ne možete brisati svoje poruke.
 Ne možete dodavati nove ankete.
 Ne možete glasati u anketama.
 Ne možete dodavati fileove porukama.
 Ne možete slati poruke bez odobrenja.
Copyright © 1995-2009 HULK web team. Sva prava pridržana. RSS. Engine: XOOPS