Prijava
Korisničko ime:

Lozinka:

remember me

Zaboravili lozinku?

Registrirajte se!
Glavni menu
Potraga
Tko je online
17 korisnika je online (10 korisnika cita Diskusije)

članovi: 0
Gosti: 17

više...
HULK-Diskusije - Linux općenito - Spajanje preko putty-a iz VPN-a na racunar u lokalnoj mrezi
Chat WIKI Kontakt
HULK Forum Index
   Linux općenito
  Spajanje preko putty-a iz VPN-a na racunar u lokalnoj mrezi

Pregledavanje ovog Threada:   1 Anonimnih Korisnika

 

 Dno   Prethodna tema   Sljedeca tema
  •  Ocjena Threada
      Ocijenite ovaj Thread
      Izvrsno
      Dobro
      Prosjecno
      Loše
      Užasno
Pošiljatelj Thread
Spajanje preko putty-a iz VPN-a na racunar u lokalnoj mrezi
#1
Padawan
Pridružen: 20.09.2005
Od
Poruke: 87
Level : 8
HP : 0 / 182
MP : 29 / 9916
EXP : 29
Grupa:
Registered Users
Offline
Pozdrav svima,

imam jedno pitanje : ovako u lokalnoj mrezi imam jedan racunar " pod windowsima " :) sa tog racunara se spajam preko VPN ( pod windowsima ) do mreze firme...sve bajno i ok...sada bih u isto vrijeme kada sam spojen u vpn firme...sa tog racunara koji ima win na sebi htio da otvorim puty i da se mogu logirati na linux masinu u lokalnoj mrezi...:)
win masina ima npr adresu : 192.168.1.20/24 ( adresa iz moje lokalne mreze )
kada se spojim u VPN pored ove adrese tamo imam jos i npr.
20.2.4.2 kao adresu koji dobijem u VPN,

ovaj windows ide preko lokalnog gateway/routera koji ima adresu
192.168.1.1 ( gateway za moju lokalnu mrezu )
spajanje s win masine na gateway kada nisam u VPN radi ok, kada se spojim u VPN ne, zanima me da li je nekako moguce natjerati puty/(nesta drugo) da se mogu spojiti na ovaj 192.168.1.1 gateway ( kroz koji sve prolazi ) kada sam u VPN-u ....
zbrka trka ali neznam kako bih ovo drugacije objasnio...
Hvala na bilo kakvim komentarima

Poz
Postano : 25.10.2008 11:17:39
Izradi PDF od ove poruke Ispis
Vrh
  •  hrvooje
      hrvooje
Re: Spajanje preko putty-a iz VPN-a na racunar u lokalnoj mrezi
#2
Linux Master
Pridružen: 07.12.2006
Od vinkovci
Poruke: 225
Level : 14
HP : 0 / 325
MP : 75 / 16533
EXP : 1
Grupa:
Registered Users
Offline
možda pričam gluposti, ali koji protokol koristiš s putyjem.... možda da probaš s cygwin i ssh. ja se tako spajam na svoj lin server i u LANu i u WANu, a situacija mi je kao kod tebe, dvije mašie iza gateway/rutera
Postano : 25.10.2008 13:16:43
Izradi PDF od ove poruke Ispis
Vrh
Re: Spajanje preko putty-a iz VPN-a na racunar u lokalnoj mrezi
#3
Padawan
Pridružen: 20.09.2005
Od
Poruke: 87
Level : 8
HP : 0 / 182
MP : 29 / 9916
EXP : 29
Grupa:
Registered Users
Offline
Citat:

hrvooje je napisao/la:
možda pričam gluposti, ali koji protokol koristiš s putyjem.... možda da probaš s cygwin i ssh. ja se tako spajam na svoj lin server i u LANu i u WANu, a situacija mi je kao kod tebe, dvije mašie iza gateway/rutera

hvala za odgovor,
interesantno je kada se ja spojim preko vpn-a tada mi vpn klijent zamjeni defaulty gateway koji sam ima prije na toj win masini i to je razlog zasto se ne mogu da spojim, mislim trebam neki nacin da bi se mogao spojiti na racunare u lokalnoj mrezi istovremeno kada sam spojen u VPN, ili drugim rjecima kada von klijent promjeni kofiguraciju za gw kako da ponovo nastimam da ima df gw koji ja imam u lokalnoj mrezi

Svaki komentar je dobro dosao

poz
Postano : 25.10.2008 14:36:33
Izradi PDF od ove poruke Ispis
Vrh
  •  hrvooje
      hrvooje
Re: Spajanje preko putty-a iz VPN-a na racunar u lokalnoj mrezi
#4
Linux Master
Pridružen: 07.12.2006
Od vinkovci
Poruke: 225
Level : 14
HP : 0 / 325
MP : 75 / 16533
EXP : 1
Grupa:
Registered Users
Offline
na neki način glasno razmišljam ... nisam upoznat s VPN-om, al gledam kako bih ja pristupio problemu

da li si probao prvo se spojiti na linux mašinu, a zatim preko VPN-a?

šta se događa sa gateway-om ako se na VPN spajaš kao normalan user na win a ne kao user sa admin pravima?

možeš li manualno promijeniti gateway nakon spajanja na VPN .. ?
Postano : 25.10.2008 14:45:59
Izradi PDF od ove poruke Ispis
Vrh
  •  darkmares
      darkmares
Re: Spajanje preko putty-a iz VPN-a na racunar u lokalnoj mrezi
#5
Upravo došao
Pridružen: 23.10.2008
Od
Poruke: 8
Level : 1
HP : 0 / 18
MP : 2 / 834
EXP : 73
Grupa:
Registered Users
Offline
Zakomplicirao si ovo s win masina vamo win masina onamo, ali:

1. Ako pokusavas putty lokalno na kompu u LAN-u kad si na njega spojen remotedesktopom ili cimvec preko VPN-a bi ti moralo raditi (samim time sto ti sav vpn promet preko te gw masine prolazi znaci da mora znati kako do njega).

2. Ako pokusavas spojiti se sa svog kompa koji je negdje van LAN-a ali si spojen na neku masinu tamo preko VPN-a treba ti:
a) omogucen forwarding na toj masini na koju se spajas u LAN-u (XP?) -> http://support.microsoft.com/kb/315236
b) ruta na LAN mrezu na tvom kompu koji je van LAN-a - upises ovo direkt u cmd: "route add 192.168.1.0 mask 255.255.255.0 20.2.4.1" (po tvojem pisanju je vjerovatno ta 20.2.4.1 adresa onog kompa na kojeg se spajas u VPN - provjeri ipak prvo u VPN konekciji je li tako; iako vjerovatno tu rutu vec imas pa ce ti i nakon a) proraditi)
Postano : 28.10.2008 14:17:59
Izradi PDF od ove poruke Ispis
Vrh
Re: Spajanje preko putty-a iz VPN-a na racunar u lokalnoj mrezi
#6
Padawan
Pridružen: 20.09.2005
Od
Poruke: 87
Level : 8
HP : 0 / 182
MP : 29 / 9916
EXP : 29
Grupa:
Registered Users
Offline
Citat:

darkmares je napisao/la:
Zakomplicirao si ovo s win masina vamo win masina onamo, ali:

1. Ako pokusavas putty lokalno na kompu u LAN-u kad si na njega spojen remotedesktopom ili cimvec preko VPN-a bi ti moralo raditi (samim time sto ti sav vpn promet preko te gw masine prolazi znaci da mora znati kako do njega).

2. Ako pokusavas spojiti se sa svog kompa koji je negdje van LAN-a ali si spojen na neku masinu tamo preko VPN-a treba ti:
a) omogucen forwarding na toj masini na koju se spajas u LAN-u (XP?) -> http://support.microsoft.com/kb/315236
b) ruta na LAN mrezu na tvom kompu koji je van LAN-a - upises ovo direkt u cmd: "route add 192.168.1.0 mask 255.255.255.0 20.2.4.1" (po tvojem pisanju je vjerovatno ta 20.2.4.1 adresa onog kompa na kojeg se spajas u VPN - provjeri ipak prvo u VPN konekciji je li tako; iako vjerovatno tu rutu vec imas pa ce ti i nakon a) proraditi)


Puno hvala za prijedlog,
pokusam jos jednom :)

dest----internet----{gw=192.168.1.1/24}-------{192.168.1.100/24=laptop(win)}
e sada sve radi ok, kada na laptopu nisam u VPN-u, mogu se spojiti na 192.168.1.1 sve ok, ipconfig na laptopu kaze da je 192.168.1.1 df gw sto i jeste.

E sada, da bih se spojio do "dest" trebam VPN klijenta kojeg imam na laptopu, dignem vpn klijenta i spojim se do "dest" znaci idem kroz gw, ali sada se sa laptopa kada sam u VPN, ne mogu spojiti do gw.
ipconfig na laptopu za ovaj slucaj kaze da je df gw neka ip adresa iz skupa adresa za "dest"
Znaci ovaj moj vpn klijent ( malo sam citao o ovome ) zgrabi sebi network interface i bok ...tako da je to tako :)
Hvala na sugestijama, nadam se da cu nesta da skontam

Poz
Postano : 28.10.2008 15:43:11
Izradi PDF od ove poruke Ispis
Vrh
  •  darkmares
      darkmares
Re: Spajanje preko putty-a iz VPN-a na racunar u lokalnoj mrezi
#7
Upravo došao
Pridružen: 23.10.2008
Od
Poruke: 8
Level : 1
HP : 0 / 18
MP : 2 / 834
EXP : 73
Grupa:
Registered Users
Offline
Pffffff, sad sam te tek skuzio, znaci ti se ne spajas izvana na neku mrezu u kojoj je ta gw masina nego ustvari iz tvoje lokalne mreze se vise ne mozes spojiti na lokalne masine jednom kad pokrenes vpn klijenta (btw koji je to vpn klijent?)....
Zanemari totalno onda ono gore, veze nema s tvojim slucajem ;)

1. Trebas znati kako win oznacava tvoju mreznu: "netstat -nr" (treba ti ono gore u Interface listu - 0x1, 0x2... - uglavnom ta oznaka lijevo koja ti je za fizicku mreznu)
2. Dodas rutu da lokalni promet mora ici preko tog interface-a "route add 192.168.1.0 mask 255.255.255.0 192.168.1.1 if 0x1" (ako je npr. 0x1 tvoja mrezna)
3. Ako ti ovo radi i zelis da ti ostane zapamceno i nakon restarta ukucaj jos jednom isto s "-p" opcijom da se zapise u registry

Za XP i Vistu je jednako sve, jedino ces na Visti morati startati cmd kao administrator da bi ti ovo radilo, nece te inace pustiti da prckas po rutama...
Postano : 28.10.2008 16:10:30
Izradi PDF od ove poruke Ispis
Vrh
 Vrh   Prethodna tema   Sljedeca tema

 


 Ne možete pokrenuti novu temu.
 Možete citati teme.
 Ne možete odgovarati na poruke.
 Ne možete uredivati svoje poruke.
 Ne možete brisati svoje poruke.
 Ne možete dodavati nove ankete.
 Ne možete glasati u anketama.
 Ne možete dodavati fileove porukama.
 Ne možete slati poruke bez odobrenja.
Copyright © 1995-2009 HULK web team. Sva prava pridržana. RSS. Engine: XOOPS