Prijava
Korisničko ime:

Lozinka:

remember me

Zaboravili lozinku?

Registrirajte se!
Glavni menu
Potraga
Tko je online
17 korisnika je online (8 korisnika cita Diskusije)

članovi: 0
Gosti: 17

više...
HULK-Diskusije - Razno - Prikupljanje računala za siromašne, ali samo sa windows XP
Chat WIKI Kontakt
HULK Forum Index
   Razno
  Prikupljanje računala za siromašne, ali samo sa windows XP

Pregledavanje ovog Threada:   1 Anonimnih Korisnika

 

 Dno   Prethodna tema   Sljedeca tema
  •  Ocjena Threada
      Ocijenite ovaj Thread
      Izvrsno
      Dobro
      Prosjecno
      Loše
      Užasno
Pošiljatelj Thread
  •  kresho
      kresho
Prikupljanje računala za siromašne, ali samo sa windows XP
#1
Upravo došao
Pridružen: 10.10.2008
Od
Poruke: 2
Level : 1
HP : 0 / 0
MP : 0 / 30
EXP : 2
Grupa:
Registered Users
Offline
Danas sam dobio kružni mail sa pozivom na darovanje polovnih (ne starih) računala za siromašne... Tekst:

Citat:
Prijatelji, poznanici, dragi poslovni partneri, Ove korizme - 2009 - Caritas Sv. Josipa i Kolpinška obitelj Sv. Josipa iz RKT župe Sv. Josip iz Zagreba, Trešnjevka organizira humanitarnu akciju \"Poklonimo kompjutor, štampač, tastaturu, miša, zvučnike, ...\". Skupljamo stare, rabljene, ali ispravne kompjutore i komponente za mlade štićenike Caritasa Sv. Josipa. Donacije će biti prenešene onim obiteljima koji nemaju niti za svakodnevno kruh i mlijeko /velika većina njih se snabdjeva starim kruhom ujutro u crkvi/, a kamoli za kompjutor, pa makar on bio i rabljeni. Ukoliko imate mogućnost dati nešto od navedenoga, super, ako nemate, molimo Vas da ovaj e-mail proslijedite nekome za koga mislite da bi mogao pomoći - dosta firmi nam se javilo da je otpisalo stare kompjutore i da će nam ih dostaviti. U svakom slučaju, hvala na pozornosti, hvala na pomoći, hvala. Kruno Gajger


Mailu je priložen PDF sa više detalja. Izdvajam rečenice:

Citat:
Razloge za ne-korištenje kompjutora možemo naći u: zastarjelom operativnom sustavu /MOLIMO ne stariji od XP windows/


Citat:
Koji god razlog bio da se želite riješiti kompjutora koji ima XP windows operativni sustav


Svaka čast za akciju. Naravno, razumijem da nikome, pa tako ni siromašnima nije potrebno neupotrebljivo smeće.

Ali zašto se insistira na XP-u, tj na windowsima općenito???

Nazvao sam g. Gajgera i porazgovarao s njim o tome.

Akcija je zamišljena tako da se prikupljena računala prvo postave u učionicu, da se mladima održi tečaj preživljavanja u trajanju nekih tjedan dana, te da se nakon tečaja računala iz učionice podijele polaznicima za upotrebu doma. To bi se događalo krajem svibnja. Jedini razlog da se traži windows XP je taj što među aktivistima udruge ima samo korisnika XP-a. Ako bi se našao netko spreman instalirati linux na donirana računala i održati tečaj, bili bismo više nego dobrodošli jer bismo proširili krug prihvatljivih računala i riješili sve probleme oko licenci ($$$).

Shvatite ovo kao poziv Ja se namjeravam uključiti u tehničkom dijelu (instalacija), ali sam nažalost antitalent za podučavanje, pogotovo mladima. Nije nužno da to bude jedna osoba, predavanja se mogu i podijeliti između više osoba, kako kome više odgovara koji termin.

Siguran sam da ovdje ima ljudi koji mogu odvojiti par sati za pripreme i par sati za predavanje, samo se trebaju javiti
Postano : 31.03.2009 11:24:21
Izradi PDF od ove poruke Ispis
Vrh
  •  Devetar
      Devetar
Re: Prikupljanje računala za siromašne, ali samo sa windows XP
#2
Upravo došao
Pridružen: 19.03.2010
Od Karlovac
Poruke: 19
Level : 3
HP : 0 / 52
MP : 6 / 2142
EXP : 9
Grupa:
Registered Users
Offline
Zanimljivo. Tako nešto slično pokušavam u svom gradu , da ljude naučim da postoji nešto osim windowsa.Nailazim i na otpor pojedinaca...
Kako da objasnim,pojedinci osjećaju da neće više moći postavljati svoje verzije windowsa i da neće više uzimati lovu za stalne popravke od ljudi.Nekima je to očito smisao.
Ovo je hvalevrijedno.rado bi da sam bliže i da sam u mogućnosti...javiću Vam se,nema problema.
_________________
babaroga kad ide na spavanje,obavezno pogleda pod krevet da nije ispod Chuck Norris
Postano : 27.03.2010 17:00:29
Izradi PDF od ove poruke Ispis
Vrh
 Vrh   Prethodna tema   Sljedeca tema

 


 Ne možete pokrenuti novu temu.
 Možete citati teme.
 Ne možete odgovarati na poruke.
 Ne možete uredivati svoje poruke.
 Ne možete brisati svoje poruke.
 Ne možete dodavati nove ankete.
 Ne možete glasati u anketama.
 Ne možete dodavati fileove porukama.
 Ne možete slati poruke bez odobrenja.
Copyright © 1995-2009 HULK web team. Sva prava pridržana. RSS. Engine: XOOPS