Prijava
Korisničko ime:

Lozinka:

remember me

Zaboravili lozinku?

Registrirajte se!
Glavni menu
Potraga
Tko je online
36 korisnika je online (16 korisnika cita Diskusije)

članovi: 0
Gosti: 36

više...
HULK-Diskusije - HULK općenito - hulk varaždin
Chat WIKI Kontakt
HULK Forum Index
   HULK općenito
  hulk varaždin

Pregledavanje ovog Threada:   1 Anonimnih Korisnika

 

 Dno   Prethodna tema   Sljedeca tema
  •  Ocjena Threada
      Ocijenite ovaj Thread
      Izvrsno
      Dobro
      Prosjecno
      Loše
      Užasno
Pošiljatelj Thread
  •  vebaksa
      vebaksa
hulk varaždin
#1
Upravo došao
Pridružen: 24.11.2009
Od
Poruke: 13
Level : 2
HP : 0 / 34
MP : 4 / 1448
EXP : 38
Grupa:
Registered Users
Offline
ovako , prije 5 mjeseci sam se registriral na forum hulk varaždin i još uvijek mi nije stignul aktivacijski mail niti bilokakav mail.pokušal kontaktirati nazočn no kad svakog slanja poruke preko foruma javlja grešku te također kad šaljem mail nijedan od 5 kontakt mailova nije više aktivan.
jel zna netko od ovdje nazočnih gdje je zapelo?i dal uopće još hulk u varaždinu postoji?
Postano : 23.04.2010 14:14:28
Izradi PDF od ove poruke Ispis
Vrh
  •  vebaksa
      vebaksa
Re: hulk varaždin
#2
Upravo došao
Pridružen: 24.11.2009
Od
Poruke: 13
Level : 2
HP : 0 / 34
MP : 4 / 1448
EXP : 38
Grupa:
Registered Users
Offline
ako je hulk varaždin mrtav ima pojedinaca koji bi ga vrlo rado ponovno pokrenuli a ako nije jednostavno nema smisla da se skrivaju i odbacuju kontakt sa ljudima.
nedvno je grupa studenata VELVa ( veleučilište u varaždinu) pokrenula grupu VELV Open - grupu studenata korisnika otvorenih sustava i uz 75 studeata ima i 7 profesora.

pokrenimo ponovno linux zajednicu u varaždinu! mislim nas nekolicina koji se nalazimo po kavanama radimo više za zajednicu nego hulk varaždin.to nema smisla
Postano : 24.04.2010 5:49:32
Izradi PDF od ove poruke Ispis
Vrh
Re: hulk varaždin
#3
Upravo došao
Pridružen: 11.04.2005
Od Varaždin
Poruke: 15
Level : 2
HP : 0 / 40
MP : 5 / 2253
EXP : 62
Grupa:
Registered Users
Offline
Ja sam koordinator HULK Varaždin i profesor sam na ESS. Od 1995. godine nastojim implementirati GNU/Linux u privredu, državne institucije i školstvo. Mogu reči da sam zbog toga prolazio Gandijevski put (ignoriranje, ismijavanje, borba i pobjeda). Pitaj moje bivše učenike, sadašnje (VELV) studente, kakove sam barijere prolazio. Ako misliš da je biti član neke udruge samo broj na papiru i dopisivati se po forumima, varaš se. Jučer me kontaktirala jedna studentica FOI-a (praktikantica na mojoj ESS) u vezi nedavne propale HULK inicijative o uvođenju ove informatičke tehnologije u naše školstvo. U Varaždinu sam jedini (U Hrvatskoj rijedak) koji samo u školi uči mlade generacije na toj i o toj tehnologiji (za to sam se sam izborio). HULK Varaždin nije mrtav što se vidi iz (linux.ess.hr). Ako si za uvođenje "open source" programa u javnu upravu, obrazovne institucije ili firme, javi se (podnesi teret) ili zauvjek šuti, jer ovo više nije igračka za entuzijaste.
Postano : 24.04.2010 17:30:06
Izradi PDF od ove poruke Ispis
Vrh
  •  vebaksa
      vebaksa
Re: hulk varaždin
#4
Upravo došao
Pridružen: 24.11.2009
Od
Poruke: 13
Level : 2
HP : 0 / 34
MP : 4 / 1448
EXP : 38
Grupa:
Registered Users
Offline
Citat:

ledin je napisao/la:
Ako si za uvođenje "open source" programa u javnu upravu, obrazovne institucije ili firme, javi se (podnesi teret) ili zauvjek šuti, jer ovo više nije igračka za entuzijaste.


E dragi proesore upravo zbog toga i želim postati član.
No ja samo reagiram na činjenicu da 5 mjeseci moram čekati odgovor pa ga onda još moram tražiti preko službenog foruma i preko leadreshipa.Nije mi bila namjera Vas uzrujati niti uvrijediti pa se ispričavam.
Isto tako znam da vam nije lako samome.

Samo se želim priključiti i nešto promjeniti.
Postano : 25.04.2010 9:12:16
Izradi PDF od ove poruke Ispis
Vrh
Re: hulk varaždin
#5
Linux Master
Pridružen: 04.01.2005
Od 33 stupnja i 4 minute sjeverno, i zatim 5 koraka na zapad
Poruke: 2391
Level : 39
HP : 0 / 964
MP : 797 / 54169
EXP : 56
Grupa:
Webmasters
Registered Users
HULK
UrednikNovosti
UrednikRecenzija
UrednikLinkova
ModeratoriForuma
UrednikSekcija
UrednikBlogova
UrednikDogadjanja
UrednikDokumenata
UrednikKomentara
Offline
Gospodine Ledin, opet iznosite vlastito gledište trenutne situacije.

- HULK NIJE inicirao kreiranje udžbenika informatike s linuxom kao djelom tema, taj udžbenik je postojao već poprilično prije, i to što je interesantno u izdavaštvu Pro-Mil-a iz Varaždina a za njega smo saznali svega mjesec dana prije skupštine, znači krajem 2009 i to s jednog blog-a člana ubuntu ekipe iz Zagreba
- ništa nije propalo, čekamo ekipu da završe glosar, bez glosara ne možemo napraviti kvalitetne materijale koji bi konačno trebali riješiti problem stranih i domaćih izraza
- Vaš e-mail nam u tom obliku i sadržaju koji ste nam poslali za objavljivanje nije prihvatljiv i ne želimo ga takvog poslati medijima takvog i stati službeno iza njega, a već smo i naveli razloge zašto

Činjenica je da se stvari ne odvijaju onako kako bi ste to Vi htjeli, no to je tema za neku drugu priču. Možemo o tome popričati privatno ili na slijedećem sastanku u našim prostorima, a ovako jednostrano se prebacivati po ovim stranicama i bez cijelog konteksta nema smisla i samo potiče nepotrebne tenzije.
_________________
Poći ću s vama jer volim šalu, hoću da vidim ježa budalu.

Put u Japan
Postano : 25.04.2010 18:36:51
Izradi PDF od ove poruke Ispis
Vrh
Re: hulk varaždin
#6
Upravo došao
Pridružen: 11.04.2005
Od Varaždin
Poruke: 15
Level : 2
HP : 0 / 40
MP : 5 / 2253
EXP : 62
Grupa:
Registered Users
Offline
Pozdrav !

Zaista se niti ja neću prepucavati više preko ovog foruma (izazvan sam od strane nekog VELV studenta). Naime, odgovori u prošlom e-mailu i sada nisu točni i na mojoj su strani ljudi koji žele nešto promijeniti u našoj Linux zajednici (Roby, Dejanović). Upozoren sam na HULK-ovu tromost i teoretiziranja (izuzetak je čvrst stav oko normi), mene to ne zanima. Ja sam se izborio u svojoj školi za primjenu ove tehnologije (za proljetnih praznika sam održavao i seminar za profesore informatike i računalstva). Varaždinci ćemo pokušati napraviti još neke primjene na regionalnom nivou, a ostalo me više ne interesira. Ponadao sam se da je to cijela Hrvatska (s čim se složio i Kosturjak, a zato sam i došao u Zagreb), ali poslije održanog sastanka u vidim da se ništa ne zbiva (nazivaju me ljudi i pitaju zašto ?).
Postano : 26.04.2010 3:05:30
Izradi PDF od ove poruke Ispis
Vrh
Re: hulk varaždin
#7
Linux Master
Pridružen: 04.01.2005
Od 33 stupnja i 4 minute sjeverno, i zatim 5 koraka na zapad
Poruke: 2391
Level : 39
HP : 0 / 964
MP : 797 / 54169
EXP : 56
Grupa:
Webmasters
Registered Users
HULK
UrednikNovosti
UrednikRecenzija
UrednikLinkova
ModeratoriForuma
UrednikSekcija
UrednikBlogova
UrednikDogadjanja
UrednikDokumenata
UrednikKomentara
Offline
Ponavljam - trenutno se radi na glosaru. Na ondašnjem sastanku smo svi iznijeli svoja gledišta i planove. Norme su dio globalnog problema, žao mi je da to ne vidite kao bitnu stvar.

HULK nije tu da bi napravio kompletnu reformu školstva, niti privredni kriminal bez konkretnih dokaza ukazivao USKOK-u, o čemu smo isto pričali na tom sastanku. Naša i vaša vizija se po tim pitanjima razlikuje, i bojim se da ćete za takve stvari morati pokretati vlastitu udrugu.

Što se tromosti tiče, o tome se može raspravljati. Ako netko dođe s konkretnim prijedlozima i akcijama i misli da može brže i bolje obaviti stvari, podržat ćemo ga/ju/ih. Ali, pod uvjetima iz prethodnog mog paragrafa.

Recite dotičnim ljudima (odnosno toj jednoj osobi kako ste to naveli u prethodnoj poruci) da se meni jave sa pitanjima što, zašto, kako.
_________________
Poći ću s vama jer volim šalu, hoću da vidim ježa budalu.

Put u Japan
Postano : 26.04.2010 7:51:49
Izradi PDF od ove poruke Ispis
Vrh
  •  lxpiko
      lxpiko
Re: hulk varaždin
#8
Upravo došao
Pridružen: 26.10.2009
Od
Poruke: 12
Level : 2
HP : 0 / 31
MP : 4 / 1323
EXP : 25
Grupa:
Registered Users
Offline
Citat:

ledin je napisao/la:
Ja sam koordinator HULK Varaždin i profesor sam na ESS. Od 1995. godine nastojim implementirati GNU/Linux u privredu, državne institucije i školstvo.


Profesore svaka vam čast ako ste 1995 pokušavali progurati GNU/Linux u privredu i školstvo.

Koliko se sječam 1995 je T-Com (onda se nije tako zvao) tek počeo sa internetom i bio je preskup za nas obične smrtnike. Spajali smo se preko CarNet-a nevjerovatnom brzinom od 9600 bps. Bilo je svega 5 CarNet-ovih čvorova na koje se je moglo spajati. Uglavnom sam se spajao na riteh a ako je bilo zauzeto onda je trebalo još plaćati međugradske impulse jer se je trebalo spajati na neki drugi slobodni čvor npr. u Puli, Zagrebu ili Osjeku.

Obzirom da je brzina interneta bila nevjerovatna CD sa linux-om sam kupio u Span-u. Još uvjek čuvam račun za uspomenu, obzirom da je to bio prvi komad software-a koji sam kupio. Na CD-u je pisalo "CD Linux Developer's Resource", naravno da znate o kojoj se distribuciji radilo.

Kako nisam imao pojima što ću sa time. CD sam dao Dobrici (naravno da ne moram objašnjavati tko je Dobrica, ustvari sam ga zamjenio za njegov "HR-CD"). Sječam se da su Dobrica i još jedan kolega sa FOI-a (Dino iz Splita) kompajlirali kernel cijelo jutro na nekoj 486 kanti, ne bi li složili sustav po mjeri koji bi trebao "letiti" na toj kanti.


Nakon što je njihov podhvat uspio (naravno iz više pokušaja) i kad se dignuo X server. Onda smo se divili svim tim čudima koje je taj sustav imao. Obzirom da smo doma imali nekakav DOS sa windowsima 3.11 koji nisu imali podršku za TCP već je trebalo instalirati Trumpet Winsock a za browsanje Netscape.

Dobrica je kao po običaju pričao u nekakvim šiframa
kao što su Font Server, Window manager ...

Što se tiće linux-a u školstvu te iste '95 godine Dobrica je na FOI-u od nekih starih kanti (mislim da su bile 386-tice) složio nešto kao internet cafe gdje smo mogli surfati ali samo u text modu web browser se je zvao "Links". U to vrijeme FOI je imao pristup na internet od "nevjerovatnih" 33600 Baud-a.

Koliko se sjećam tri godine kasnije je osnovan HULK.


Nadam se da sam mlađima bar malo dočarao kako je to izgledalo '95 u vrijeme dok je naš profesor uvodio GNU u školstvo i privredu.

Inaće kad sam već kod profesora moram i njih pohvaliti. U to vrijeme je IBM poklonio FOI-u AS400 za jednu Kn. ne bi li se studenti mogli učiti raditi na njemu. Profesori su naravno odlučili da samo oni smiju raditi na njemu, ali niti oni nisu radili na njemu jer nisu imali trake za napraviti backup softwarea koji je došao sa njime. Tako je računalo skupljalo prašinu

Postano : 29.04.2010 19:51:55
Izradi PDF od ove poruke Ispis
Vrh
Re: hulk varaždin
#9
Linux Master
Pridružen: 04.01.2005
Od 33 stupnja i 4 minute sjeverno, i zatim 5 koraka na zapad
Poruke: 2391
Level : 39
HP : 0 / 964
MP : 797 / 54169
EXP : 56
Grupa:
Webmasters
Registered Users
HULK
UrednikNovosti
UrednikRecenzija
UrednikLinkova
ModeratoriForuma
UrednikSekcija
UrednikBlogova
UrednikDogadjanja
UrednikDokumenata
UrednikKomentara
Offline
Citat:

lxpiko je napisao/la:
Koliko se sjećam tri godine kasnije je osnovan HULK.


Koliko se sjećam, 1996. smo na FOI-u skupljali novce za osnivanje HULK-a.
_________________
Poći ću s vama jer volim šalu, hoću da vidim ježa budalu.

Put u Japan
Postano : 30.04.2010 3:35:08
Izradi PDF od ove poruke Ispis
Vrh
  •  lxpiko
      lxpiko
Re: hulk varaždin
#10
Upravo došao
Pridružen: 26.10.2009
Od
Poruke: 12
Level : 2
HP : 0 / 31
MP : 4 / 1323
EXP : 25
Grupa:
Registered Users
Offline
Citat:

slobodan je napisao/la:

Koliko se sjećam, 1996. smo na FOI-u skupljali novce za osnivanje HULK-a.


Imaš pravo Slobodane prije će biti da je to bila '96,
ah davno je to bilo :)
Postano : 30.04.2010 4:45:14
Izradi PDF od ove poruke Ispis
Vrh
 Vrh   Prethodna tema   Sljedeca tema

 


 Ne možete pokrenuti novu temu.
 Možete citati teme.
 Ne možete odgovarati na poruke.
 Ne možete uredivati svoje poruke.
 Ne možete brisati svoje poruke.
 Ne možete dodavati nove ankete.
 Ne možete glasati u anketama.
 Ne možete dodavati fileove porukama.
 Ne možete slati poruke bez odobrenja.
Copyright © 1995-2009 HULK web team. Sva prava pridržana. RSS. Engine: XOOPS