Prijava
Korisničko ime:

Lozinka:

remember me

Zaboravili lozinku?

Registrirajte se!
Glavni menu
Potraga
Tko je online
11 korisnika je online (5 korisnika cita Diskusije)

članovi: 0
Gosti: 11

više...
HULK-Diskusije - Poslužitelj - HP raid i Debian - Molim pomoć oko kontrolera
Chat WIKI Kontakt
HULK Forum Index
   Poslužitelj
  HP raid i Debian - Molim pomoć oko kontrolera

Pregledavanje ovog Threada:   1 Anonimnih Korisnika

 

 Dno   Prethodna tema   Sljedeca tema
  •  Ocjena Threada
      Ocijenite ovaj Thread
      Izvrsno
      Dobro
      Prosjecno
      Loše
      Užasno
Pošiljatelj Thread
HP raid i Debian - Molim pomoć oko kontrolera
#1
Upravo došao
Pridružen: 30.12.2009
Od
Poruke: 1
Level : 1
HP : 0 / 0
MP : 0 / 0
EXP : 0
Grupa:
Registered Users
Offline
Pozdrav svima,

Malo sam zaglavio u istrazi jer imam praktički ništa iskustva s RAID-om, pa molim pomoć.

Moja udruga i ja smo nabavili server HP ProLiant ML110 G5 s nekakvim integriranim RAID kontrolerom za kojega sam sumnjao da je "fake" što mi je i potvrdila instalacija Debiana5 kada mi je prilikom particioniranja diskova pokazala 4 diska umjesto dva mirrora kako sam u RAID biosu napravio.

Da budem iskren, ja ni neznam koja je razlika između ovakvog fake-raida na ploči i softverskog raida unutar OS-a? Jer ovaj očito ne može raditi bez drivera kojih Debian5 učito nema, a da stvar bude lošije - ne mogu niti dokučiti koji je to raid kontroler (koji to nije).

Ima li nade da ovo proradi (možda netko ima iskustva?) a da ne instaliravam RedHat ili SuSe jer to ne želim. (te dve distre šatro podržavaju ovaj server i njegov raid)

Ako nema nade ili ako je ova fake-raid kartica isto što i klasičan softverski raid, bi li mi preporučili da se okanim ćorava posla i stavim softverski raid ili da kupim neku raid karticu koja je podržana od Debiana? Gledao sam da je nekakva E200 kartica podržana, ali ta košta 3500kn što mi je pola cijene servera pa to nekako otpada. Ako ima za manje od soma kuna neka početna raid kartica, ali da radi samostalno bez driverske podrške u OS-u to bi bilo idealno jer sam malo skeptičan prema softverskom raidu.

Inače imam 4 diska, od kojih su dva manja i dva veća što će u konačici rezultirati s dva mirror polja jer mi je integritet podataka najvažniji.

Dakle ako mi neznate na ništa gore navedeno odgovoriti, molim barem prijedloge za jeftinije raid kontrolere podržane u Debianu, ali podržane u smislu monitoringa mirror polja nakon instalacije, a da nisu preskupe HP E200 kartice.

Hvala puno!
Postano : 30.12.2009 4:42:50
Izradi PDF od ove poruke Ispis
Vrh
  •  stef
      stef
Re: HP raid i Debian - Molim pomoć oko kontrolera
#2
Linuxaš wanna-be
Pridružen: 04.01.2005
Od
Poruke: 38
Level : 4
HP : 0 / 98
MP : 12 / 5562
EXP : 94
Grupa:
Registered Users
Offline
Kolko je HW RAID "divan" na takvom serveru shvatit ćeš prvi put kad ti krepa matična ploča ili kontroler, a server je davno EOL. Badava ti onda mirror. Fino to upogoniš preko mdadm-a i sve 5. Još si lijepo složiš mail notifikaciju, za slučaj da se polje ikad raspadne zbog kvara na jednom od diskova.
Postano : 31.12.2009 12:42:33
Izradi PDF od ove poruke Ispis
Vrh
Re: HP raid i Debian - Molim pomoć oko kontrolera
#3
Padawan
Pridružen: 20.09.2005
Od
Poruke: 87
Level : 8
HP : 0 / 182
MP : 29 / 9915
EXP : 29
Grupa:
Registered Users
Offline
Koji je raid controller, sta kaze kada se boot-a, tamo nesta P400...ili nesta drugo. Anyway nije fake controller i ako je u njemu tada se moze nastimati.
Sa debian-om, neznam, jer

http://h20000.www2.hp.com/bizsupport/TechSupport/SoftwareIndex.jsp?lang=en&cc=us&prodNameId=3577715&prodTypeId=15351&prodSeriesId=3577708&swLang=8&taskId=135&swEnvOID=4006

ne kaze da ima debian driver, samo suse/rh, i server nije EOL, jos se pravi, mada sada ima i ML110G6, ali moj " ljubimac " DL360 G5/G6 :)

Poz
Postano : 05.01.2010 6:11:16
Izradi PDF od ove poruke Ispis
Vrh
 Vrh   Prethodna tema   Sljedeca tema

 


 Ne možete pokrenuti novu temu.
 Možete citati teme.
 Ne možete odgovarati na poruke.
 Ne možete uredivati svoje poruke.
 Ne možete brisati svoje poruke.
 Ne možete dodavati nove ankete.
 Ne možete glasati u anketama.
 Ne možete dodavati fileove porukama.
 Ne možete slati poruke bez odobrenja.
Copyright © 1995-2009 HULK web team. Sva prava pridržana. RSS. Engine: XOOPS