Prijava
Korisničko ime:

Lozinka:

remember me

Zaboravili lozinku?

Registrirajte se!
Glavni menu
Potraga
Tko je online
13 korisnika je online (4 korisnika cita Diskusije)

članovi: 0
Gosti: 13

više...
HULK-Diskusije - Linux općenito - GRUB2
Chat WIKI Kontakt
HULK Forum Index
   Linux općenito
  GRUB2

Pregledavanje ovog Threada:   1 Anonimnih Korisnika

 

 Dno   Prethodna tema   Sljedeca tema
  •  Ocjena Threada
      Ocijenite ovaj Thread
      Izvrsno
      Dobro
      Prosjecno
      Loše
      Užasno
Pošiljatelj Thread
  •  taz1
      taz1
GRUB2
#1
Upravo došao
Pridružen: 08.01.2010
Od
Poruke: 2
Level : 1
HP : 0 / 0
MP : 0 / 28
EXP : 2
Grupa:
Registered Users
Offline
imam 3 harda...hd0 je linux,hd1 je windows i hd2 je frebsd...e sad kad sam instaliravo ubuntu na hd0 onda mi je instaliro grub2 i dualboot ubuntu i win i to radi super...sad am ja dodo 3 hard i stavio freebsd da zauzem cijeli hard i zelim da ga grub boota al ne sljaka...odlucio sam tako jer mi freebsd-ov boot menager nije mogao sredit dual boot sa win(prije dok sam imo samo to sam rucno mjenjal kablove oviso kojeg sam htio da prvog boota) pa reko stavit cu ubutnu(da isprobam linux) pa nek grub2 to sve sredi ovak i onak mi ti hardovi sam skupljaju prasinu po policama...

e sad posto je to grub2 promjenim /etc/grub.d/40_custom file i onda update-grub al nis ne radi...valjda sam isprobo sve jeben kombinacije....


menuentry "FreeBSD" {
set root=(hd2,1,a)
chainloader +1
}

-

ako stavim (hd2,1,a) kaze da ne postoji ta particija,to grub ni ne vidi al kazem isprobavo sam sve zivo...


menuentry "FreeBSD" {
set root=(hd0,1)
chainloader +1
}

nis se ne dogodi...crni ekran se pojavi i kursor zmiga...po meni bi ovo trbalo sljakat al ne radi...


menuentry "FreeBSD" {
set root=(hd0,1)
freebsd /boot/loader
}

kaze "file not found"...a taj file postoji lol


kad udem u gurb2 console i ls dobim (hd2),(hd2,1) i (hd2,5) al znam da je (hd2,1) boot...a ovo (h2,5) uopce ne kuzim jer je samo jedna particija na hardu tj cijeli hard je uzet...

disk geometry je ok...kad sam pogle iz linuxa kak on vidim od tog hara bila je ista ko i kak kad sam inst freebsd...

dali netko zna u cem je problem....kad sam inst freebsd nisam uzeo boot menager nego standard....negdje sma procito se nesmije nista stvati al onda opet i tako sam probao pa isti dick...
Postano : 08.01.2010 3:25:10
Izradi PDF od ove poruke Ispis
Vrh
  •  taz1
      taz1
Re: GRUB2
#2
Upravo došao
Pridružen: 08.01.2010
Od
Poruke: 2
Level : 1
HP : 0 / 0
MP : 0 / 28
EXP : 2
Grupa:
Registered Users
Offline
problem napokon rijesen....nakon bezbroj pokusaja i kombinacija da grub2 boota freebsd pala mije ideja da inst freebsd-ov boot mngr u nadi da ce skuzit linix(jer mi nije kuzio win) i uspjelo je...prvo bootam freebsd onda biram dal hocu linux ili freebsd ako hocu linux loada se Grub2 i onda on preuzme ako hocu ubuntu ili win :P...

eto ako itko naide na slican probem i ako sve ostalo ne uspije moze ovako rijesit problem... pozz
Postano : 08.01.2010 4:51:27
Izradi PDF od ove poruke Ispis
Vrh
 Vrh   Prethodna tema   Sljedeca tema

 


 Ne možete pokrenuti novu temu.
 Možete citati teme.
 Ne možete odgovarati na poruke.
 Ne možete uredivati svoje poruke.
 Ne možete brisati svoje poruke.
 Ne možete dodavati nove ankete.
 Ne možete glasati u anketama.
 Ne možete dodavati fileove porukama.
 Ne možete slati poruke bez odobrenja.
Copyright © 1995-2009 HULK web team. Sva prava pridržana. RSS. Engine: XOOPS