Prijava
Korisničko ime:

Lozinka:

remember me

Zaboravili lozinku?

Registrirajte se!
Glavni menu
Potraga
Tko je online
34 korisnika je online (13 korisnika cita Diskusije)

članovi: 0
Gosti: 34

više...
HULK-Diskusije - Linux početnici - Flashanje biosa
Chat WIKI Kontakt
HULK Forum Index
   Linux početnici
  Flashanje biosa

Pregledavanje ovog Threada:   1 Anonimnih Korisnika

 

 Dno   Prethodna tema   Sljedeca tema
  •  Ocjena Threada
      Ocijenite ovaj Thread
      Izvrsno
      Dobro
      Prosjecno
      Loše
      Užasno
Pošiljatelj Thread
  •  TONYA_
      TONYA_
Flashanje biosa
#1
Upravo došao
Pridružen: 10.11.2010
Od Pula
Poruke: 5
Level : 1
HP : 0 / 8
MP : 1 / 333
EXP : 34
Grupa:
Registered Users
Offline
Pozdrav!
Kako flashati bios na laptopu u nekoj Linux distri tj.(npr. Ubuntu 10.04.1, ako nije za sve isto) bez dizanja Winsa.Nije mi potrebno , ali da znam u slučaju potrebe. Ako je bilo molim link. Do pisanja TONYA_
_________________
I pitanje je odgovor
Postano : 04.12.2010 4:05:49
Izradi PDF od ove poruke Ispis
Vrh
  •  Totti
      Totti
Re: Flashanje biosa
#2
Linux Master
Pridružen: 09.10.2006
Od
Poruke: 244
Level : 14
HP : 0 / 340
MP : 81 / 17362
EXP : 60
Grupa:
Registered Users
Offline
Flashanje BIOSA nema veze sa operativnim sistemom.Nekada se ploce uglavnom flashirale preko disekta.Obicno se skinuo na internetu update BIOS file i obicno izvrsni programcic preko koje se preko diskete pokretao.Neke se ploce samo odredjenom kombinacijom tipki to same pokretale da diskete.
Sve ovisno o proizvodjacu ploce koji ce postupak nadogradnje BIOS-a napraviti.Mislim da danasnje ploce vecinom imaju live update BIOS-a.Tj same si na internetu pronadju odogovrajuci noviji udate BIOS-a.
Inace uvijek treba biti oprezan sa flashanjem BIOS-a jer neki nestanak napajanja u toku updatea moze nepovratno unisiti plocu.
_________________
We want to be free! We want to be free to do what we want to do! We want to be free to ride. And we want to be free to ride our machines without being hassled by The Man.
Postano : 04.12.2010 4:51:36
Izradi PDF od ove poruke Ispis
Vrh
  •  TONYA_
      TONYA_
Re: Flashanje biosa
#3
Upravo došao
Pridružen: 10.11.2010
Od Pula
Poruke: 5
Level : 1
HP : 0 / 8
MP : 1 / 333
EXP : 34
Grupa:
Registered Users
Offline
Hvala na razumijevanju, sada znam neke stvari koje nisam znao. Sa disketom mi je poznato, vezujem se za laptopove npr. TOSHIBA SATELLITE L500 12P short name PSLJTE koja daje samo .EXE file za flash. Samo za Winse i to na "živo". Pitanje kako ovaj .exe file "puknuti" u Linuxu preko sticka, cd-a harda, vanjski floppy?
Na kućnom Asusova MB P5B SE može preko diskete(dos-a) i Winsa. Nije valjda da samo Toshiba radi samo za Winse flash biosa, a po tome ispada da moram dići Winse radi flasha
Moj primjer Toshiba C650 16R prije 3mj. glat novi iz najlona "nepoznaje" Ubuntu 10.04 samo početni logo i ni makac. Instalirao 9.10+update+upgrade i
restart -- crni ekran. Po blagoslovu servisa gdje sam kupio,(dolazi bez OS-a), digo Winse -samo flash biosa na živo-, 10.10 se vrti bez beda.
Trenutno mi to netreba, ali nek' se nađe za druge.
Hvala na zauzimanju vremena za ovu temu i do pisanja TONYA_
_________________
I pitanje je odgovor
Postano : 04.12.2010 6:36:43
Izradi PDF od ove poruke Ispis
Vrh
  •  Totti
      Totti
Re: Flashanje biosa
#4
Linux Master
Pridružen: 09.10.2006
Od
Poruke: 244
Level : 14
HP : 0 / 340
MP : 81 / 17362
EXP : 60
Grupa:
Registered Users
Offline
Ma nema na cemu.Zato jesmo na ovom forumu da razmijenjujemo iskustva i eto sada i ja uvidjam da sam malo pogrijesio u tumacenju updejtanja BIOS-a.
Posto dugo to nisam radio malo sam se smeo:).Da kao sto sam sad primjetio iz tvoje price postoje proizodjaci koji imaju BIOS update na razini samog OS sto ja nisam uzeo u obzir.Pa i ovaj nekada update je imao veze saOS jer je isao preko DOS-a.Ustvari htio sam reci da nema veze sa OS koji je bootan ali ipak ispada da ima.
Zbilja sad i mene zanima nacin flashanja pod Linuxom.Mozda naidje netko tko je radio pa napise svoje iskustvo.
_________________
We want to be free! We want to be free to do what we want to do! We want to be free to ride. And we want to be free to ride our machines without being hassled by The Man.
Postano : 04.12.2010 10:40:49
Izradi PDF od ove poruke Ispis
Vrh
 Vrh   Prethodna tema   Sljedeca tema

 


 Ne možete pokrenuti novu temu.
 Možete citati teme.
 Ne možete odgovarati na poruke.
 Ne možete uredivati svoje poruke.
 Ne možete brisati svoje poruke.
 Ne možete dodavati nove ankete.
 Ne možete glasati u anketama.
 Ne možete dodavati fileove porukama.
 Ne možete slati poruke bez odobrenja.
Copyright © 1995-2009 HULK web team. Sva prava pridržana. RSS. Engine: XOOPS