Prijava
Korisničko ime:

Lozinka:

remember me

Zaboravili lozinku?

Registrirajte se!
Glavni menu
Potraga
Tko je online
23 korisnika je online (16 korisnika cita Diskusije)

članovi: 0
Gosti: 23

više...
HULK-Diskusije - Linux općenito - [Osijek] Razmjena vještina u klubu Paklena naranča
Chat WIKI Kontakt
HULK Forum Index
   Linux općenito
  [Osijek] Razmjena vještina u klubu Paklena naranča

Pregledavanje ovog Threada:   1 Anonimnih Korisnika

 

 Dno   Prethodna tema   Sljedeca tema
  •  Ocjena Threada
      Ocijenite ovaj Thread
      Izvrsno
      Dobro
      Prosjecno
      Loše
      Užasno
Pošiljatelj Thread
[Osijek] Razmjena vještina u klubu Paklena naranča
#1
Regularni posjetitelj
Pridružen: 06.08.2005
Od Osijek
Poruke: 57
Level : 6
HP : 0 / 135
MP : 19 / 7372
EXP : 41
Grupa:
Registered Users
UrednikNovosti
UrednikRecenzija
UrednikLinkova
ModeratoriForuma
UrednikSekcija
Offline
Pozdrav svima.

Hrvatska udruga Linux korisnika podružnica Osijek, u suradnji s Gradskom i sveučilišnom knjižnicom Osijek, ovo ljeto pokreće program aktivnosti pod nazivom "Razmjena vještina".
Radi se o obliku druženja tijekom kojeg onaj koji ne zna postavlja pitanje, a onaj koji zna odgovora te ponekad, ako postoji interes, to znanje i vještinu prenosi na druge. Spektar znanja i vještina sudionika kreće se na skali od "ne znam ništa o tome" do "jedan sam od najboljih stručnjaka u tom području".

Osnovni je cilj ove inicijative napraviti "Razmjenu vještina" ugodnim mjestom razmjene znanja i vještina i mjestom konstruktivnog, kreativnog i korisnog druženja.

"Razmjena vještina” inspirirana je GNU pokretom slobodnog softvera, pa tako okuplja tehnološke entuzijaste različitih profila koji (najčešće) koriste GNU/Linux operativni sustav.
U Hrvatskoj je ovaj program pokrenuo Marcell Mars aka Nenad Romić u travnju 2004. godine u zagrebačkom klubu "mama", a nedavno su slična događanja i druženja pokrenuta i u Rijeci u Molekuli, u Splitu u Kocki, u Čakovcu u Act-u, u Skopju pod imenom “Spodeli znaeenje” i u Varaždinu na Fakultetu organizacije i informatike.

Osječki program "Razmjene vještina" počinje u sijedu, 6. srpnja, s početkom u 11.00 sati u prostoru kluba Paklena naranča pri Gradskoj i sveučilišnoj knjižnici Osijek. Druženja će se održavati svake srijede u mjesecu srpnju s početkom u 11.00 sati. Nakon ljetne pauze u kolovozu program "Razmjene vještina" će se nastaviti u rujnu.

Svi zainteresirani pozvani su uključiti se u program, bilo kao oni koji pitaju ili kao oni koji odgovaraju na pitanje.

Svi koji se žele aktivno uključiti u Razmjenu pozivam da se uključe u raspravu na našem forumu:
http://linux-osijek.org/forum/index.php?topic=1321.msg2892

Ugodan dan vam želim,
Valent Turković.
Postano : 27.06.2011 7:23:05
Izradi PDF od ove poruke Ispis
Vrh
Re: [Osijek] Razmjena vještina u klubu Paklena naranča
#2
Regularni posjetitelj
Pridružen: 06.08.2005
Od Osijek
Poruke: 57
Level : 6
HP : 0 / 135
MP : 19 / 7372
EXP : 41
Grupa:
Registered Users
UrednikNovosti
UrednikRecenzija
UrednikLinkova
ModeratoriForuma
UrednikSekcija
Offline
Ispravio sam, bio je krivi datum u prvoj najavi :(
Dakle pravi datum je 6.7. u 11h i svaka srijeda nakon toga u isto vrijeme.
Postano : 28.06.2011 5:18:07
Izradi PDF od ove poruke Ispis
Vrh
Re: [Osijek] Razmjena vještina u klubu Paklena naranča
#3
Regularni posjetitelj
Pridružen: 06.08.2005
Od Osijek
Poruke: 57
Level : 6
HP : 0 / 135
MP : 19 / 7372
EXP : 41
Grupa:
Registered Users
UrednikNovosti
UrednikRecenzija
UrednikLinkova
ModeratoriForuma
UrednikSekcija
Offline
Trebamo pomoć oko instalacije Linuxa na računala u knjižnici, tražimo iskusne znalce koji mogu pomoći jer smo naletili na neki bug ili slično.

Naime sva računala na koja sam probao instalacije nije uspjela zbog navodno grešaka na ntfs particiji. Računala imaju po jednu 250GB particiju i na njoj windowse. Pokšao sam s Fedora installerom i s gpartedom no oba odbijaju išta jer je navodno ntfs particija "nečista". To se dogodi kod reseta ili kada se windowsi ne ugase na propisan način.

Standardno rješenje je da se napravi chkdsk /f te onda napravi reset. Prlikom boota windowsi provjere particiju i i poprave ako je neka greška ili nekonzistencija u ntfs zapisima. Nakon skena particije i restarta i dalje stoji da je particija nečista iako windowsi nisu našli nikakvu grešku.

To se dogodilo na sva 4 računala na kojima sam probao. Sva četiri imaju uključen Windows ready state, no s njim nemam iskustva i ne zna da li on može utjecati na to.

Kod pokretanja chkdsk /f i restarta dobijem popup ekran u kojem sustav pita da li da se zapišu promjene ili da se odbace. Ako se odbace onda chkdsk se niti ne pokrene pri slijedećem bootu. Probao sam obje opcije, i dalje bez promjene kada bootam Fedora Live USB ili DVD :( I dalje svi alati vide greške na ntfs particiji i ne žele ništa raditi na njoj.

Ima li tko kakvi ideju?

Ako je netko u Osijeku sutra smo opet u knjižnici oko 11-12h ili poslijepodne oko 17-18h.
Postano : 30.06.2011 14:55:01
Izradi PDF od ove poruke Ispis
Vrh
Re: [Osijek] Razmjena vještina u klubu Paklena naranča
#4
Linux Master
Pridružen: 04.01.2005
Od 33 stupnja i 4 minute sjeverno, i zatim 5 koraka na zapad
Poruke: 2391
Level : 39
HP : 0 / 964
MP : 797 / 54169
EXP : 56
Grupa:
Webmasters
Registered Users
HULK
UrednikNovosti
UrednikRecenzija
UrednikLinkova
ModeratoriForuma
UrednikSekcija
UrednikBlogova
UrednikDogadjanja
UrednikDokumenata
UrednikKomentara
Offline
Jel to baš "windows ready state" ili "windows steady state"? Jer postoje oba proizvoda.

Da li su windows strojevi provjereni na viruse? Oni vole svašt radit po FS-u...
_________________
Poći ću s vama jer volim šalu, hoću da vidim ježa budalu.

Put u Japan
Postano : 01.07.2011 4:50:27
Izradi PDF od ove poruke Ispis
Vrh
  •  Totti
      Totti
Re: [Osijek] Razmjena vještina u klubu Paklena naranča
#5
Linux Master
Pridružen: 09.10.2006
Od
Poruke: 244
Level : 14
HP : 0 / 340
MP : 81 / 17362
EXP : 60
Grupa:
Registered Users
Offline
Imao sam posla nekada sa tim nesretnim Steady State ..prvovjeri zastitu diska ako je ukljucena..pogledaj sliku.Ako je "ON" oda te vjerovatno to koci.Napravi OFF.

_________________
We want to be free! We want to be free to do what we want to do! We want to be free to ride. And we want to be free to ride our machines without being hassled by The Man.
Postano : 01.07.2011 8:40:49
Izradi PDF od ove poruke Ispis
Vrh
  •  Totti
      Totti
Re: [Osijek] Razmjena vještina u klubu Paklena naranča
#6
Linux Master
Pridružen: 09.10.2006
Od
Poruke: 244
Level : 14
HP : 0 / 340
MP : 81 / 17362
EXP : 60
Grupa:
Registered Users
Offline
Nije uhvatio link na sliku pa ponavljam

http://img835.imageshack.us/i/steady.png/

http://imageshack.us/photo/my-images/835/steady.png/[img align=left]http://imageshack.us/photo/my-images/835/steady.png/[/img]
_________________
We want to be free! We want to be free to do what we want to do! We want to be free to ride. And we want to be free to ride our machines without being hassled by The Man.
Postano : 01.07.2011 8:42:51
Izradi PDF od ove poruke Ispis
Vrh
Re: [Osijek] Razmjena vještina u klubu Paklena naranča
#7
Regularni posjetitelj
Pridružen: 06.08.2005
Od Osijek
Poruke: 57
Level : 6
HP : 0 / 135
MP : 19 / 7372
EXP : 41
Grupa:
Registered Users
UrednikNovosti
UrednikRecenzija
UrednikLinkova
ModeratoriForuma
UrednikSekcija
Offline
Evo da se javim kako sam na kraju riješio problem s ntps particijama.

Koristio sam Windows Live CD (imam čak svoj original) te iz repair conzole pokrenuo "chkdsk /f" koji je našao i uklonio greške.

Nakon toga je GParted uredno smanjio particije te je Anaconda installed uspješno instalirao Fusion Linux.

Napisao sam pun članak pa koga zanima pun tekst i par fotki kluba Paklena naranča i računala pogledajte ovdje:
http://kernelreloaded.blog385.com/index.php/archives/fedora-in-public-libraries/
Postano : 04.07.2011 16:38:28
Izradi PDF od ove poruke Ispis
Vrh
  •  Totti
      Totti
Re: [Osijek] Razmjena vještina u klubu Paklena naranča
#8
Linux Master
Pridružen: 09.10.2006
Od
Poruke: 244
Level : 14
HP : 0 / 340
MP : 81 / 17362
EXP : 60
Grupa:
Registered Users
Offline
Odlicno bitno da si uspio.
_________________
We want to be free! We want to be free to do what we want to do! We want to be free to ride. And we want to be free to ride our machines without being hassled by The Man.
Postano : 05.07.2011 1:51:44
Izradi PDF od ove poruke Ispis
Vrh
 Vrh   Prethodna tema   Sljedeca tema

 


 Ne možete pokrenuti novu temu.
 Možete citati teme.
 Ne možete odgovarati na poruke.
 Ne možete uredivati svoje poruke.
 Ne možete brisati svoje poruke.
 Ne možete dodavati nove ankete.
 Ne možete glasati u anketama.
 Ne možete dodavati fileove porukama.
 Ne možete slati poruke bez odobrenja.
Copyright © 1995-2009 HULK web team. Sva prava pridržana. RSS. Engine: XOOPS