Prijava
Korisničko ime:

Lozinka:

remember me

Zaboravili lozinku?

Registrirajte se!
Glavni menu
Potraga
Tko je online
10 korisnika je online (4 korisnika cita Diskusije)

članovi: 0
Gosti: 10

više...
HULK-Diskusije - Linux početnici - Od količine pitanja u ovom topicu će vam past mrak na oči. (Novi linux korisnik)
Chat WIKI Kontakt
HULK Forum Index
   Linux početnici
  Od količine pitanja u ovom topicu će vam past mrak na oči. (Novi linux korisnik)

Pregledavanje ovog Threada:   1 Anonimnih Korisnika

 

 Dno   Prethodna tema   Sljedeca tema
  •  Ocjena Threada
      Ocijenite ovaj Thread
      Izvrsno
      Dobro
      Prosjecno
      Loše
      Užasno
Pošiljatelj Thread
  •  MadDrive
      MadDrive
Od količine pitanja u ovom topicu će vam past mrak na oči. (Novi linux korisnik)
#1
Upravo došao
Pridružen: 19.11.2005
Od
Poruke: 2
Level : 1
HP : 0 / 0
MP : 0 / 36
EXP : 2
Grupa:
Registered Users
Offline
Daklem,jučer sam instalirao Mandriva Linux 2006 Free edition.

E sad,imam hrpu pitanja.

1.kako se bilo šta instalira?kako se kompajlira,kako se radi bilo što što ima veze sa instaliranjem programa.

2.Firefox.Svaki put kada ga pokrenem,traži me da napravim profil,a kad pokušam napraviti profil,javi da je
da nemože zapisivat u default folder za profile,jer je taj profil "acess denied".Da se logiram kao root?
A ako probam koristiti default profil, javi da je "in use".

3.vezano na prvo pitanje. Skinuo sam s neta onaj mplayerhq.Kako njega instalirati?

4.Da li je XMMS boji od mplayerhq-a? Dali pomoću njega mogu gledati/slušati video i glazbu koja je kodirana u .wma/.wmv¸/.asf formate? Kako njega instalirati? Da li sa njim mogu gledat DVD-e?

5.Aktviranje bluetootha.Mandriva mi prepoznaje BT dongle,ali neznam kako i što trebam da bih mogao npr poslat neki fajl sa mobitela na komp i obrnuto.?

To je za sada to.


Napomena:

Napravio sam dual boot s windozama,a s Mandrivom nemogu na Net jer moj kabelski modem ne podržava linux preko usb-a,samo preko mrežne,a mrežna na laptopu (gericom x5) mi ne radi. Kad kupim za par dana neku PCMCIA mrežnu,ona ću napokon bit windrek free..........


molim vas da mi ne kažete RTFM,ili da potražim na google-u,jer mi stvatno nije niš jasno,a pI molim vas daa mi pomognete, stvarno želim prijeć potpuno na linux.......


Unapriijed zahvaljujem.


Postano : 19.11.2005 11:47:39
Izradi PDF od ove poruke Ispis
Vrh
Re: Od količine pitanja u ovom topicu će vam past mrak na oči. (Novi linux korisnik)
#2
Linux Master
Pridružen: 03.01.2005
Od Rijeka
Poruke: 286
Level : 15
HP : 0 / 370
MP : 95 / 20906
EXP : 82
Grupa:
Registered Users
Offline
Pozdrav, pa ti ni nemas neki error niti ti sto treba objasnjavat.
Kako se sto instalira i kompajlira ?

to ces naucit sa vremenom, nit se svaki program jednako kopajlira nit ima jednake zahtjeve. Svaki program koji skines sa neta u tar.gz ili slicnom formatu u sebi ima ili help ili readme ili install file, koji moras procitat dabi nesto napravio.

Sta se tice firefoxa, nebih znao jer ga ne koristim osobno. Jedino sto znam da sam ga ja bez problema pokrenuo i nije me pitao nikakv profil, vjerujem da je to neka banana koju ces rijesit samo tako :D

Player - meni to nije bitno. glavno da svira

Bluetooth - neznam dal pricas za lap ili za desk, bilo kako bilo moras kompajlirat u kernel ali to ti nema smisla objasnjavat nego citaj dokumentaciju.





_________________
www.enecom.hr
Postano : 19.11.2005 12:23:28
Izradi PDF od ove poruke Ispis
Vrh
  •  MadDrive
      MadDrive
Re: Od količine pitanja u ovom topicu će vam past mrak na oči. (Novi linux korisnik)
#3
Upravo došao
Pridružen: 19.11.2005
Od
Poruke: 2
Level : 1
HP : 0 / 0
MP : 0 / 36
EXP : 2
Grupa:
Registered Users
Offline
Carlo je rekao:
Player - meni to nije bitno. glavno da svira

A kaj da radim ako NE svira neke formate? Skinuo sam jedno 4 različita precompiled rpm filea od Mplayera-ne radi.

Source od mplayera probao compile -ne radi,kaže da mi verzija gcc-a ne valja,probam --gcc-disable checking,opet.

probao instalirati codecs-ne radi. Kaj bi trebo,convertirat sve kaj imam u WMV i WMA formatu sam da bi mogo slušat i GLEDAT na Mandrivi? Znači-moram i dalje zadržat j..... windoze?

A sve sam pročito,svu dokumentaciju kaj je došla sa mplayerom.


Mei treba samo neki program koji podržava sve formate.

ili da mi netko kaže kako instalirat codece od mplayera u xine ili kaffein, probao staviti u /usr/lib/win32 ali opet ništa, ni xine ni kaffein ne kuže niš.
Postano : 19.11.2005 17:47:37
Izradi PDF od ove poruke Ispis
Vrh
Re: Od količine pitanja u ovom topicu će vam past mrak na oči. (Novi linux korisnik)
#4
Linux Master
Pridružen: 03.01.2005
Od Rijeka
Poruke: 286
Level : 15
HP : 0 / 370
MP : 95 / 20906
EXP : 82
Grupa:
Registered Users
Offline
ako imas sa gcc problema onda ces imat cijelo vrijeme problema :D
_________________
www.enecom.hr
Postano : 24.11.2005 20:19:10
Izradi PDF od ove poruke Ispis
Vrh
 Vrh   Prethodna tema   Sljedeca tema

 


 Ne možete pokrenuti novu temu.
 Možete citati teme.
 Ne možete odgovarati na poruke.
 Ne možete uredivati svoje poruke.
 Ne možete brisati svoje poruke.
 Ne možete dodavati nove ankete.
 Ne možete glasati u anketama.
 Ne možete dodavati fileove porukama.
 Ne možete slati poruke bez odobrenja.
Copyright © 1995-2009 HULK web team. Sva prava pridržana. RSS. Engine: XOOPS