Prijava
Korisničko ime:

Lozinka:

remember me

Zaboravili lozinku?

Registrirajte se!
Glavni menu
Potraga
Tko je online
8 korisnika je online (5 korisnika cita Diskusije)

članovi: 0
Gosti: 8

više...
HULK-Diskusije - Desktop - Koji GUI?
Chat WIKI Kontakt
HULK Forum Index
   Desktop
  Koji GUI?

Pregledavanje ovog Threada:   1 Anonimnih Korisnika

 

 Dno   Prethodna tema   Sljedeca tema
123>
  •  Ocjena Threada
      Ocijenite ovaj Thread
      Izvrsno
      Dobro
      Prosjecno
      Loše
      Užasno
Pošiljatelj Thread
Re: Koji GUI?
#26
Linux Master
Pridružen: 03.01.2005
Od Rijeka
Poruke: 310
Level : 16
HP : 0 / 386
MP : 103 / 21723
EXP : 46
Grupa:
Registered Users
Offline
Odlicno je da si rekao sa cime ima veze.

Ispricavam se ako ovo nije MS proizvod, u svakom slucaju bas na ovoj konferenciji gdje je snimljen intervju, Microsoft je predstavio isti/slican uredaj/tehnologiju. Stvarno je nebitno je li ovaj video bas "to".

Poanta je da ce se u tom smjeru razvijati buduca korisnicka sucelja, a sa KDE vs Gnome pricom mozete orbisati nos. Jer Gnome 2 i KDE 3 ce za godinu ili dvije biti zaboravljena prica.
_________________
You need to install an RTFM interface.
Postano : 03.06.2007 14:51:18
Izradi PDF od ove poruke Ispis
Vrh
Re: Koji GUI?
#25
Linux Master
Pridružen: 01.01.2005
Od Zagreb
Poruke: 368
Level : 17
HP : 0 / 422
MP : 122 / 23737
EXP : 89
Grupa:
Registered Users
Offline
Citat:

anrxc je napisao/la:
Da se nadovezem na moj pretprosli post, ovdje mozete vidjeti sta Microsoft radi trenutno:
http://www.youtube.com/watch?v=7NiHZa6YRZY

Takoder pogledajte zanimljiv intervju sa gdje Gates i Jobs pricaju o buducnosti user interfacea, ali i drugim stvarima:
http://gizmodo.com/gadgets/when-two-worlds-collide/gates-vs-jobs-the-complete-videos-264788.php


Krivo si shvatio to ti nema nikakve veze sa microsoftm :)
_________________
I never come back to KDE
Ubuntu-hr Ubuntu vodič Moja stranica
Postano : 02.06.2007 17:07:49
Izradi PDF od ove poruke Ispis
Vrh
Re: Koji GUI?
#24
Linux Master
Pridružen: 03.01.2005
Od Rijeka
Poruke: 310
Level : 16
HP : 0 / 386
MP : 103 / 21723
EXP : 46
Grupa:
Registered Users
Offline
Da se nadovezem na moj pretprosli post, ovdje mozete vidjeti sta Microsoft radi trenutno:
http://www.youtube.com/watch?v=7NiHZa6YRZY

Takoder pogledajte zanimljiv intervju sa gdje Gates i Jobs pricaju o buducnosti user interfacea, ali i drugim stvarima:
http://gizmodo.com/gadgets/when-two-worlds-collide/gates-vs-jobs-the-complete-videos-264788.php
_________________
You need to install an RTFM interface.
Postano : 02.06.2007 15:03:24
Izradi PDF od ove poruke Ispis
Vrh
Re: Koji GUI?
#23
Upravo došao
Pridružen: 04.01.2005
Od Zagreb, Hrvatska
Poruke: 5
Level : 1
HP : 0 / 8
MP : 1 / 479
EXP : 34
Grupa:
Registered Users
Offline
KDE.

KDE se puno brže razvija... ima bolju budućnost sigurno...
Postano : 02.06.2007 10:36:31
Izradi PDF od ove poruke Ispis
Vrh
Re: Koji GUI?
#22
Linux Master
Pridružen: 13.03.2005
Od Novi Vinodolski
Poruke: 448
Level : 19
HP : 0 / 465
MP : 149 / 25923
EXP : 63
Grupa:
Registered Users
Offline
Wmii-3 gui taman koliko treba bit. Dovoljan da pokrenem one aplikacije kojima je potreban X (firefox, openoffice, xterm, neki preglednik slika i jos nesto sitno aplikacija), ostatak se jako ljepo da napravit iz CLI jos je zabavnije i poucnije.
Prije sam eksperimentirao sa kde, gnome, fluxbox itd. i odlucio da nema smisla da mi X window manager trosi previse resursa.
Postano : 01.06.2007 13:12:19
Izradi PDF od ove poruke Ispis
Vrh
  •  Grubi
      Grubi
Re: Koji GUI?
#21
Linux Master
Pridružen: 15.01.2006
Od Osijek <=> Oriovac
Poruke: 212
Level : 13
HP : 0 / 314
MP : 70 / 16736
EXP : 58
Grupa:
Registered Users
Offline
Ne uvlacim tebe direktno u pricu, samo navodim tvoj postuzpak koji si primjenio na sidious-u.

Vidim da vecina ljudi ovdje gleda na pricu totalno krivo. Gledate stranu koja uopce ne postoji. Naime, ja nisam optuzio KDE da mi je "namjerno" srusio sustav vec sam samo istaknuo svoju cinjenicu da mi se sustav vise rusio sa KDE-om nego sa GNOME-om.

Ako malo bolje procitate ono sto sam napisao gore vidjet cete da uopce nema potreba za argumentiranjem, ako bas zelite evo nekoliko primjera.

Naime, najvise mi je sustav padao kod gasenja(zatvaranja) aplikacija. Klikom na X dogadalo se zamrzavanje kompa i jedino sto je pomagalo je bio restart kompa. E sad, nije to razlog pada sistema. Jer restart sam po sebi ne znaci pad sistema. Ali nakon restarta nekoliko puta OS se vise nije dao podici.

Dakle gospodo, nemojte vise izvrtati rijeci nego komentirajte samo ono sto je napisano. Ako pak ne razumijete napisano, onda se nemojte niti upustati u diskusiju.

I da, ja sam ovdje puno cesce nego sto to itko od vas zna, za razliku od nekih.
_________________
Is this Sun or Java?
Postano : 25.05.2007 9:31:22
Izradi PDF od ove poruke Ispis
Vrh
Re: Koji GUI?
#20
Linux Master
Pridružen: 03.01.2005
Od Rijeka
Poruke: 310
Level : 16
HP : 0 / 386
MP : 103 / 21723
EXP : 46
Grupa:
Registered Users
Offline
Sto sad mene uvlacis u pricu? Mozda da cesce dolazis bi znao da je onaj gore poznati trol koji je dosao provocirati, taj poznaje samo jedan nacin komunikacije.

Optuzio KDE da mu rusi racunalo, uz nikakve argumente i onda nasao mene da proziva, vi gospodine sirite FUD.
_________________
You need to install an RTFM interface.
Postano : 24.05.2007 20:07:38
Izradi PDF od ove poruke Ispis
Vrh
  •  Grubi
      Grubi
Re: Koji GUI?
#19
Linux Master
Pridružen: 15.01.2006
Od Osijek <=> Oriovac
Poruke: 212
Level : 13
HP : 0 / 314
MP : 70 / 16736
EXP : 58
Grupa:
Registered Users
Offline
Citat:

RidiK je napisao/la:
Citat:

Grubi je napisao/la:
Hmm.... KDE kazes...
U ove dvije godine koliko koristim linux, mogu samo raci da mi se vise puta rusio sistem na kojem sam imao instaliran KDE. Za razliku od sustava na GNOME-om...


Ma nije valjda???? Hajde onda da svi pređemo na GNOME samo zato što se tebi rušio sistem.

Dakle ja koristim KDE i do sada nisam imao nikakvih problema.

Ovo je stvar izbora, jednostavno probati i KDE i GNOME i Xfce itd... pa lepo odluči šta ti najviše odgovara.

O ukusima ne vredi raspravljati



A jooj..sto se nasmijah...
Ajd sad, jesam ja negdje spomenuo di bi bilo tko trebao poceti koristiti Gnome samo zato sto ja tako kazem??? Nisam.
Ajd procitaj dva-tri puta moj post pa da shvatis moje rijeci. I meni se zna dogodit da nabrzinu procitam nesto pa krivo shvatim.
Nemoj mi tu kupit anrxc-ove metode argumentiranja, kod mene to ne prolazi.
Ako sam nesto krivo rekao, uredu ali nemoj tako...

Onaj moj odgovor je samo bio komentar na sidiusov post, stoga moje riječi ne znače da netko treba poceti koristiti GNOME.
_________________
Is this Sun or Java?
Postano : 24.05.2007 16:11:13
Izradi PDF od ove poruke Ispis
Vrh
Re: Koji GUI?
#18
Linux Master
Pridružen: 03.01.2005
Od Rijeka
Poruke: 310
Level : 16
HP : 0 / 386
MP : 103 / 21723
EXP : 46
Grupa:
Registered Users
Offline
Citat:
centar137
Krenio sam s KDEom, ali mi smeta ona velika traga dolje i sto se neki programi ne zatvaraju klikom na X.
Zasad sam zadovoljan s GNOMEom. Gore padajuci izbornici i ikone s raznim programima, desno ikone particija i raznih akcija, dolje taskbar


Ta ista traKa moze biti gdje god hoces u KDE, stovise KDE i Gnome mogu izgledati potpuno identicno sto se tice tog nacina kako upravljamo suceljem koji navodis. Drugo, aplikacije se ne zatvaraju "klikom na X", pa to je podrazumjevano ponasanje aplikacija koje imaju tray podrsku, do sada nisam naisao da aplikaciju koja nije nudila izmjenu te podrazumjevane akcije... mozda poneka i postoji, to je zaista zanemarivo i nije za zamjeriti sucelju u globalu vec bih ja zamjerio developeru same aplikacije jer se nije pridrzavao necega sto cu nazvati K standard.

U jednom trenutku prije godinu dana KDE je bio daleko ispred Gnoma sto se tice odredene funkcionalnosti. Stvari kojih prosjecan korisnik, a kamoli newbie nije ni svjestan a uveliko mu mogu olaksati rad sa samim sustavom. U meduvremenu Gnome je mozda dostigao neke stvari, ne pratim razvoj niti jednog sucelja pa neznam.

To su stvari kao DCOP, kio_slaves, kparts... postojao je jedan tekst "Why KDE rules all others", danas ga se moze naci u Internet arhivu, i neki jos mogu puno nauciti iz teksta:
http://tinyurl.com/23fqjy

Tko zna sto nam KDE 4 donosi, prije jedno dvije godine citao sam optimisticne najave da ce QT4+KDE4 trositi i do 50% manje memorije i da ce biti do 40% responzivniji / brzi ako bas hocete. Tko zna mozda su se oslanjali na to da ce u meduvremenu svi imati desktope sa par GB radne memorije :)

Ako je netko poblize upoznat sa buducim razvojem Gnoma moze li odvojiti koji red da nam kaze sto nam donose buduce verzije? Mozda "Gnome 3" donosi nesto revolucionarno? :)

Ja osobno mislim da danasnja graficka sucelja uopce nisu buducnost, nacin na koji cemo mi vrsiti interakciju sa racunalima za nekih 5-10 godina (mozda vise?). Ako netko slucajno nije vidio sto radi Jeff Han moze pogledati video sa Youtube: http://www.youtube.com/watch?v=PLhMVNdplJc

Doduse to mahanje rukama kao u Minority Report moze korisniku uzeti dosta energije... mozda su buducnost nekakve rukavice sa razno raznim ekstenzijama itd ...

U svakom slucaju tada cemo se samo nasmijati na ovo sto imamo danas (kao sto to moze biti slucaj danas sa Win 3.11). Zar je to zaista toliko bitno nekim "svetim" ratnicima da vode borbe oko sucelja od useneta do web foruma skrivenih i po najmracnijim djelovima globalne mreze :)

Na kraju, ako se malo zamislimo mozemo vidjeti da smo vec mogli biti tamo... ili makar puno naprijed nego danas, pogledajte video iz 1988
Wang Laboratories "Freestyle" Demonstration Video:
Part1

Necu ostavljati link za drugi dio ... kome se svidi moze ga sam naci na stranici sa prvim videom.
_________________
You need to install an RTFM interface.
Postano : 24.05.2007 12:02:38
Izradi PDF od ove poruke Ispis
Vrh
  •  Coolboy
      Coolboy
Re: Koji GUI?
#17
Linuxaš wanna-be
Pridružen: 14.01.2005
Od Zagreb
Poruke: 28
Level : 4
HP : 0 / 75
MP : 9 / 4250
EXP : 3
Grupa:
Registered Users
Offline
Ja osobito koristim KDE i zadovoljan sam nikad nisam imao problema s njim...
Postano : 24.05.2007 7:54:12
Izradi PDF od ove poruke Ispis
Vrh
 Vrh   Prethodna tema   Sljedeca tema
123>

 


 Ne možete pokrenuti novu temu.
 Možete citati teme.
 Ne možete odgovarati na poruke.
 Ne možete uredivati svoje poruke.
 Ne možete brisati svoje poruke.
 Ne možete dodavati nove ankete.
 Ne možete glasati u anketama.
 Ne možete dodavati fileove porukama.
 Ne možete slati poruke bez odobrenja.
Copyright © 1995-2009 HULK web team. Sva prava pridržana. RSS. Engine: XOOPS