Prijava
Korisničko ime:

Lozinka:

remember me

Zaboravili lozinku?

Registrirajte se!
Glavni menu
Potraga
Tko je online
18 korisnika je online (8 korisnika cita Diskusije)

članovi: 0
Gosti: 18

više...
HULK-Diskusije - Linux početnici - ubuntu download-ani paketi
Chat WIKI Kontakt
HULK Forum Index
   Linux početnici
  ubuntu download-ani paketi

Pregledavanje ovog Threada:   1 Anonimnih Korisnika

 

 Dno   Prethodna tema   Sljedeca tema
  •  Ocjena Threada
      Ocijenite ovaj Thread
      Izvrsno
      Dobro
      Prosjecno
      Loše
      Užasno
Pošiljatelj Thread
Re: ubuntu download-ani paketi
#5
Linux Master
Pridružen: 04.01.2005
Od 33 stupnja i 4 minute sjeverno, i zatim 5 koraka na zapad
Poruke: 2391
Level : 39
HP : 0 / 964
MP : 797 / 54385
EXP : 56
Grupa:
Webmasters
Registered Users
HULK
UrednikNovosti
UrednikRecenzija
UrednikLinkova
ModeratoriForuma
UrednikSekcija
UrednikBlogova
UrednikDogadjanja
UrednikDokumenata
UrednikKomentara
Offline
Ono što u toj poruci nije rečeno je da se ne nalaze sve postavke u $HOME, nego se dio postavki sistemskih programa i servisa nalaze u /etc, i ako su tu napravljene neke posebne izmjene bilo putem konfiguracije paketa prilikom instalacije bilo naknadno, to se isto treba prebaciti.

No to što prekopiraš sadržaj /var/cache/apt/archives ne znači da ih ne moraš ponovno instalirati. Tamo se nalaze paketi koje je skinuo neki od package managera i instalirao. Tako da treba te pakete prebaciti u /var/cache/apt/archives novog računala, i zatim pokrenuti i instalaciju, bilo putem adepta, aptitude, apta ili dpkg-a (ako se instalira putem dpkg-a onda je svejedno di staviš pakete no dpkg ih ne skida s neta ako mora zadovoljiti neki dependency odnosno ako mu pofali neki paket).

Jedina je razlika između ove metode i standardne instalacije da se neće skidati paketi koji su već skinuti ako postoje u archives, svi ostali koraci su isti - instalacija, konfiguracija...
_________________
Poći ću s vama jer volim šalu, hoću da vidim ježa budalu.

Put u Japan
Postano : 10.09.2007 2:37:14
Izradi PDF od ove poruke Ispis
Vrh
  •  Psychocase
      Psychocase
Re: ubuntu download-ani paketi
#4
Regularni posjetitelj
Pridružen: 02.05.2007
Od
Poruke: 60
Level : 6
HP : 0 / 140
MP : 20 / 6973
EXP : 62
Grupa:
Registered Users
Offline
Procitaj zadnji post na ovom linku...mislim da je to ono sto zelis:
http://www.ubuntu-hr.org/forum/index.php?topic=2606.0
_________________
Be a Rock, Never Roll!!!
Postano : 09.09.2007 19:08:07
Izradi PDF od ove poruke Ispis
Vrh
  •  Jaje
      Jaje
Re: ubuntu download-ani paketi
#3
Upravo došao
Pridružen: 06.09.2007
Od
Poruke: 5
Level : 1
HP : 0 / 8
MP : 1 / 414
EXP : 34
Grupa:
Registered Users
Offline
znam za taj način sa popisom paketa...našao sam na netu...ali me zanima da li je moguće spasiti pakete koje sam već skinuo s neta da ih opet ne moram skidati bez da radim image, jer mi s image-ima nikad nije poslo za rukom u potpunosti, a i trebam povećati particiju na kojoj mi je lunux (malo sam škrtario, a sad vidim da sam pogriješio).
Postano : 09.09.2007 17:33:58
Izradi PDF od ove poruke Ispis
Vrh
Re: ubuntu download-ani paketi
#2
Linux Master
Pridružen: 04.01.2005
Od 33 stupnja i 4 minute sjeverno, i zatim 5 koraka na zapad
Poruke: 2391
Level : 39
HP : 0 / 964
MP : 797 / 54385
EXP : 56
Grupa:
Webmasters
Registered Users
HULK
UrednikNovosti
UrednikRecenzija
UrednikLinkova
ModeratoriForuma
UrednikSekcija
UrednikBlogova
UrednikDogadjanja
UrednikDokumenata
UrednikKomentara
Offline
Pod uvjetom da pri instalaciji win ne čačkaš po particijama nego ostaviš kako je i win ponovno instaliraš tamo di je i bilo, sve što ćeš naknadno morati napraviti je reinicijalizirati grub loader.

Baci pogled na ovaj forum, pročitaj pažljivo, pitaj ako ti nije nešto jasno i primjeni.

Kao što rekoh, ako pod win instalacijom ne čačkaš po particijama, sve će ti biti ok.

Ali, ako te je i dalje strah cijele te priče, kad na više računala želiš imati iste pakete... Treba ti neki alat koji može kreirati image trenutnog diska (odnosno bitnih particija) koje naknadno vratiš nazad, npr nešto tipa norton ghost i slični. O tome smo već raspravljali pa možeš na ovom forumu potražiti među prijašnjim temama.

Osim toga, može se koristiti i sync, no on zahtjeva u ovakvim slučajevima posjedovanje dodatne particije na koju ćeš privremeno spremati sve datoteke, i prebacuje samo podatke, a ne i stvari na particijskoj tablici i boot recordima. Sync u pravilu koristim samo za prebacivanje datoteka koje u tom trenutku ništa ne koristi, jer inače nastupaju veliki problemi. Npr. botanjem sa cd-a se to može riješiti.

Osobno radim slijedeće jer mi se kao prvo ne da gnjaviti sa kreiranjem imagea, kao drugo različiti kompovi imaju neke stvari različito konfigurirane pa mi baš i ne odgovara prebaciti direktnu kopiju, a kao treće uglavnom imam posla sa različitim diskovima (različite geometrije diska) pa tu ako baš točno ne znaš što radiš može biti više gnjavaže i posla nego zdravoseljačkom metodom.

Uvjet je da je na drugom računalu instaliran minimum paketa da se sustav može dići i spojiti na net.

U komandnoj linij, naredbodavnom retku, promptu (biraj naziv koji ti odgovara), kao običan user (a može i kao root, svejedno je):

COLUMNS=200 dpkg -l > popis_paketa

Zatim u editoru maknem prvih par redova sve dok se ne pojavi ime prvog paketa (popis paketa će biti abecednim redom). Znači, u tom popisu trebaju ostati samo redovi sa imenima paketa. Možeš ostaviti kako je sa cijelim tekstom reda, bitno je da onih prvih par redova koji završavaju sa redom +++-======== nema.

Nakon toga kao root prebacim /etc/apt/sources.list sa prvog računala na drugo (ako su te dvije datoteke različite, kod mene inicijalno jesu jer koristim neke dodatne repozitorije kojih u default (k)ubuntu instalaciji nema). Napravim refresh popisa repozitorija kao root, najjednostavnije je sa

apt-get update

ili

aptitude update

Uglavnom trošim aptitude ali YMMV...

Kad sam s tim gotov, u komandnolinijskom retku napišem

aptitude install $(awk '{print $2}' popis_paketa)

odnosno ako preferiraš apt-get

apt-get install $(awk '{print $2}' popis_paketa)

pričekam da pocucla s neta sve što mu treba, iskonfiguriram štogod ako me zatraži, po potrebi rebootam ako je skinuo noviji kernel od onoga što je prije toga instalirano na default instalaciji i to je to.
_________________
Poći ću s vama jer volim šalu, hoću da vidim ježa budalu.

Put u Japan
Postano : 09.09.2007 14:13:27
Izradi PDF od ove poruke Ispis
Vrh
  •  Jaje
      Jaje
ubuntu download-ani paketi
#1
Upravo došao
Pridružen: 06.09.2007
Od
Poruke: 5
Level : 1
HP : 0 / 8
MP : 1 / 414
EXP : 34
Grupa:
Registered Users
Offline
Ovako....
Već desetak dana koristim kubuntu. Prilagodio sam ga maksimalno svojim potrebama skidajući pakete preko ADEPT MENAGERA. U međuveremenu su mi se raspali windowsi na drugoj particiji i računalo mi iziskuje novu reinstalaciju. Kako sam imao već posla sa dual boot sistemima, znam da će mi se raspasti linux kad se taknem u windowse. Ja bih želio spasiti pakete koje sam skinuo s neta, tj cijeli linux ako je ikako moguće, da ne moram sve nanovo instalirati i prilagođavati. postoji li ikakav način da se to napravi.
Postano : 09.09.2007 11:37:31
Izradi PDF od ove poruke Ispis
Vrh
 Vrh   Prethodna tema   Sljedeca tema

 


 Ne možete pokrenuti novu temu.
 Možete citati teme.
 Ne možete odgovarati na poruke.
 Ne možete uredivati svoje poruke.
 Ne možete brisati svoje poruke.
 Ne možete dodavati nove ankete.
 Ne možete glasati u anketama.
 Ne možete dodavati fileove porukama.
 Ne možete slati poruke bez odobrenja.
Copyright © 1995-2009 HULK web team. Sva prava pridržana. RSS. Engine: XOOPS