Prijava
Korisničko ime:

Lozinka:

remember me

Zaboravili lozinku?

Registrirajte se!
Glavni menu
Potraga
Tko je online
11 korisnika je online (9 korisnika cita Diskusije)

članovi: 0
Gosti: 11

više...
HULK-Diskusije - HULK općenito - Clanstvo
Chat WIKI Kontakt
HULK Forum Index
   HULK općenito
  Clanstvo

Pregledavanje ovog Threada:   1 Anonimnih Korisnika

 

 Dno   Prethodna tema   Sljedeca tema
1234...6>
  •  Ocjena Threada
      Ocijenite ovaj Thread
      Izvrsno
      Dobro
      Prosjecno
      Loše
      Užasno
Pošiljatelj Thread
Re: Clanstvo
#56
Upravo došao
Pridružen: 22.08.2007
Od slavonija
Poruke: 17
Level : 2
HP : 0 / 46
MP : 5 / 2270
EXP : 86
Grupa:
Registered Users
Offline
eeey! eo mene XD

se dobiju kakve članske iskaznice il neš da se mogu hvalit da sam članica HULK-a?
Postano : 17.08.2008 14:53:49
Izradi PDF od ove poruke Ispis
Vrh
  •  hrvooje
      hrvooje
Re: Clanstvo
#55
Linux Master
Pridružen: 07.12.2006
Od vinkovci
Poruke: 225
Level : 14
HP : 0 / 325
MP : 75 / 16533
EXP : 1
Grupa:
Registered Users
Offline
ovo je smiješno! ... daj broj računa i ja ću ti platit pola iliti 60 kn ...
Postano : 29.05.2008 16:40:42
Izradi PDF od ove poruke Ispis
Vrh
  •  TinaZg
      TinaZg
Re: Clanstvo
#54
Upravo došao
Pridružen: 31.01.2008
Od Zagreb
Poruke: 16
Level : 2
HP : 0 / 43
MP : 5 / 2071
EXP : 74
Grupa:
Registered Users
Offline
Dobro si mu rekao Slobodane. Imaš argumente, a moram priznati da nisam shvatila što Tedo želi reći...Da se smanji članarina jer on tako hoće. To mu je jedini argument. Sve otalo - to njemu ne treba, svi su zločesti...itd. Imaš pravo - ko neki klinac kuka.

A gluposti u stilu "on nije iz ZG",a mi iz Zg-a plivamo na lovi...hahaha!!
Tedo, kakve to veze ima s ičim? Nisi iznio argumente - zato sam i ja "zločesta"!

I nek ostanu tvoji postovi - možda se jave tvoji istomišljenici...S manje zloće i umišljenosti.
Postano : 29.05.2008 14:19:31
Izradi PDF od ove poruke Ispis
Vrh
Re: Clanstvo
#53
Linux Master
Pridružen: 04.01.2005
Od 33 stupnja i 4 minute sjeverno, i zatim 5 koraka na zapad
Poruke: 2391
Level : 39
HP : 0 / 964
MP : 797 / 54408
EXP : 56
Grupa:
Webmasters
Registered Users
HULK
UrednikNovosti
UrednikRecenzija
UrednikLinkova
ModeratoriForuma
UrednikSekcija
UrednikBlogova
UrednikDogadjanja
UrednikDokumenata
UrednikKomentara
Offline
O egu ne želim komentirati vezano za nekoga tko nakon kritike želi sve izbrisati.

Svi iznosimo mišljenja i komentare i kritike i imamo na to pravo. Ako do sad nisi naučio da na svoje javno iznošenje mišljenja dobijaš i javno iznošenje kritike, kad ćeš onda?

Što se argumentiranog iznošenja prijedloga tiče, sve što ja vidim je da bi mi trebali smanjiti članarinu zato jer ti tako kažeš, i zato jer IEEE ima 60 kn članarinu. Kakve veze mi imamo sa IEEE? S međunarodnom udrugom elektroničkih inženjera? I na osnovu čega misliš da bi imali više članova smanjenjem članarine? Ne vidim te argumente nigdje.

Kao što sam već više puta rekao, HULK kao udruga ima svoj statut u kojemu je definirano što i kako ćemo mi raditi kao udruga. Ako želiš promjene u tom statutu, odnosno u načinu na koji HULK postoji, postoji redovna skupština, di se takve stvari kroz glasanje rješavaju. I raspravljaju. I kritiziraju. Ima i svađanja. I sve je to normalan dio priče. Sukob ega radi konačnih pozitivnih rezultata za sve. Mada je naravno najbolje kad se ego ostavi kod kuće. Tko to može, taj je svetac.

A što se brisanja tiče, ovo je javni forum, i rasprave su isto tako javne. Kako si se ti nadovezao na raspravu iz 2005. godine, tako se možda netko za 10 godina nadoveže na ovaj dio.
_________________
Poći ću s vama jer volim šalu, hoću da vidim ježa budalu.

Put u Japan
Postano : 29.05.2008 2:54:26
Izradi PDF od ove poruke Ispis
Vrh
  •  Tedo
      Tedo
Re: Clanstvo
#52
Upravo došao
Pridružen: 16.09.2005
Od
Poruke: 6
Level : 1
HP : 0 / 11
MP : 2 / 640
EXP : 47
Grupa:
Registered Users
Offline
Najljepše molim admina da obriše ovaj dio rasprave u kojoj sam učestvovao, kao i moj korisnički račun na ovom forumu. Moram to tražiti s obzirom da korisnici nemaju takva, inače uobičajena prava na drugim forumima.
Hvala
Postano : 28.05.2008 18:42:26
Izradi PDF od ove poruke Ispis
Vrh
  •  Tedo
      Tedo
Re: Clanstvo
#51
Upravo došao
Pridružen: 16.09.2005
Od
Poruke: 6
Level : 1
HP : 0 / 11
MP : 2 / 640
EXP : 47
Grupa:
Registered Users
Offline
Citat:

Smanjiti članarinu samo zato jer ti misliš da bi to bilo dobro? Daj konkretnu analizu pa ćemo raspraviti o tome. Ovako se možemo prepucavati bezveze.


Pa vi se i prepucavate bez veze. Iznio sam svoje mišljenje. Nemam li na njega pravo? Da li sam nekoga vrijeđao? Nisam li argumentirano raspravljao? Očito sam bio zainteresiran za uključiti se u rad HULK-a.
Vrlo prijateljsko društvo, nema što. Možda Oleg nije bez osnova iznosio svoja poznata stajališta o linuksašima...

Ah taj ljudski ego...
Postano : 28.05.2008 18:38:18
Izradi PDF od ove poruke Ispis
Vrh
Re: Clanstvo
#50
Linux Master
Pridružen: 04.01.2005
Od 33 stupnja i 4 minute sjeverno, i zatim 5 koraka na zapad
Poruke: 2391
Level : 39
HP : 0 / 964
MP : 797 / 54408
EXP : 56
Grupa:
Webmasters
Registered Users
HULK
UrednikNovosti
UrednikRecenzija
UrednikLinkova
ModeratoriForuma
UrednikSekcija
UrednikBlogova
UrednikDogadjanja
UrednikDokumenata
UrednikKomentara
Offline
Možemo i sjeckati, nije bed.

Citat:

Tedo je napisao/la:
Naravno da sam pročitao "sve od početka". A ti?


Ja sam sudjelovao u originalnoj raspravi, zar ne vidiš?

Citat:

Nemam primjedbi na to, osim što to tako nije zvučalo. Ništa ti ne umećem već sam stekao takav dojam.


Umjesto što me analiziraš i dokučuješ, pitaj ako ti nešto nije jasno.

Citat:
Citat:

Stoga, tu nije pitanje što udruga može učiniti za tebe, nego što ti možeš učiniti za udrugu.


Malo sam prestar za takve citate, ali to naravno nisi mogao znati...


O, znam ja tebe, i bolje no što misliš, još dok sam u Srcu radio i sjedio pokraj ekipe sa helpdeska za sistemce...

Citat:

Citat:

... oni koji žele pomoći to će i učiniti, a oni koji to ne žele, neće pa i da je besplatno.


Potpuno se ne slažem.


Svatko ima pravo na svoje osobno mišljenje.

Citat:

Citat:

Za razliku od IEEE, svi HULK materijali na webu su besplatni, otvoreni i dostupni svima a ne samo članovima HULK-a, uključujući i korištenje ovih foruma i slično. Čak i korištenje naših servera za raznorazne projekte i aktivnosti, dovoljno je pitati i reći što ti sve treba. Ni za to ne moraš biti član HULK-a, nego je dovoljno pokrenuti i održavati neki projekt vezan za Linux u Hrvatskoj.


Uh, stvarno jako korisno! Ne mogu li to i sam?


Onaj tko želi u sklopu svog projekta referencirati i HULK, ili koristiti HULK resurse to i može. Fino se dogovorimo ko ljudi, bez neke velike birokracije i natezanja. A sam ne možeš koristiti IEEE resurse ako ne platiš. Siguran sam i da ih ne možeš samo tako referencirati. To što za tebe nema koristi, ne znači da nije tako i za druge. Kako sam već rekao, HULK nije tu prvenstveno radi koristi pojedinca.

Citat:
Citat:

To što nisi iz Zagreba ne znači da ne možeš sjesti u vlak ili autobus i doći do Zagreba. Da li si se ikad interesirao? Nisi. Da jesi, znao bi da pomažemo ljudima i oko besplatnog smještaja.


Oprosti, ali to bi ja trebao znati sam po sebi? Da li to negdje piše?


Tko pita ne skita. Nismo mi tajna služba pa da sve tajimo, ali nismo ni turistička agencija pa da iznosimo ponude smještaja. Ali jesmo ljudi, i možemo se dogovoriti ako su obje strane zainteresirane za suradnju i razgovor.

Citat:
Gle, uopće nisi shvatio poantu moga posta. Vjerovao ili ne, nije bilo zlonamjerno - upravo suprotno.
Vidim da nema smisla. Očito nam interpreteri nekompatibilni i potječu sa različitih tržnica.


Ako nisam shvatio tvoju poantu, možda je to zato što mi ju nisi dobro prezentirao?

U biti, pitam se zašto si uopće i došao do toga da želiš postati članom HULK-a? Ako ne želiš pomoći ni donacijom ni sudjelovanjem, ako odmah postavljaš svoje uvjete bez da si prije sudjelovao u radu udruge i upoznao se sa problemima koje mi svakodnevno srećemo, ako ti ništa od onoga što nudimo svojim članovima ne odgovara, ono, čemu onda? Da bi rekao da si član HULK-a? Ne kužim ni tvoje motivacije ni ciljeve. Nisi sirotinja. Živiš na državnoj sisi. Imaš očito viška slobodnog vremena. U čemu je problem? Ovako stičem dojam da ti je malo dosadno pa bi se malo raspravljao s nekim o nečemu što je eto tebi baš upalo u oko pa te žulji.

"Do sad sam mislio pomoći ali sad više neću". Tako klinci govore a ne odrasli.

Kao što sam rekao, svake godine je skupština HULK-a, tamo možeš doći i argumentirano se izjasniti o svojim prijedlozima. Smanjiti članarinu samo zato jer ti misliš da bi to bilo dobro? Daj konkretnu analizu pa ćemo raspraviti o tome. Ovako se možemo prepucavati bezveze.
_________________
Poći ću s vama jer volim šalu, hoću da vidim ježa budalu.

Put u Japan
Postano : 28.05.2008 7:47:48
Izradi PDF od ove poruke Ispis
Vrh
  •  Tedo
      Tedo
Re: Clanstvo
#49
Upravo došao
Pridružen: 16.09.2005
Od
Poruke: 6
Level : 1
HP : 0 / 11
MP : 2 / 640
EXP : 47
Grupa:
Registered Users
Offline
Citat:

TinaZg je napisao/la:
Tedo, potpuno se slažem sa Slobodanom. Nemoj mi reć da ti 120kn puno,


Je, puno mi je za članarinu kojom ne dobivam ništa. Nemam ništa protiv da se ništa ne dobije, dapače! Članarina je supportiranje udruge. Samo, iznos mi za to izgleda visok. Naravno da su drugačija financijska mjerila vama u "metropoli" i nama u "selendri". Radi informacije o razlikama, predlažem uočiti razliku u primanjima između ZG/ZG županije i Međimurske županije.

Citat:

a da ti apsolutno ništa ne znači to što možeš na konferenciju, čitat o gotovo svemu što te zanima o Linuxu - i dobit pritom odgovore


Da, apsolutno mi ništa ne znači.

Citat:

Pa šta misliš da su te dokumente i linkove napisali Marsovci?!?.


Pokušaj duhovitosti? Nisam se nasmijao. I nisam znao da se honoriraju članci i dokumenti. Moram malo bolje prosurfati siteom.


Citat:

I nekako si to na ružan način napisao,


Ti bi ljepše? Kako?

Citat:

imam feeling da je članarina i 20kn da bi nešto prigovarao...Nema veze, valjda si takav po prirodi.


Ne bi. Uredno bi platio ne očekujući ništa. Onako za potporu. Bilo bi mi smiješno malo, ali tko me može spriječiti da uplatim više? Ovako, neću sigurno. Možda ima još takvih poput mene? A možda sam endem (vjerojatnije)?
Ako nas ima više, možda bi ukupna masa tako prikupljenih sredstava (iznenađenje!) bila viša?
EOC
Postano : 27.05.2008 20:16:58
Izradi PDF od ove poruke Ispis
Vrh
  •  Tedo
      Tedo
Re: Clanstvo
#48
Upravo došao
Pridružen: 16.09.2005
Od
Poruke: 6
Level : 1
HP : 0 / 11
MP : 2 / 640
EXP : 47
Grupa:
Registered Users
Offline
Citat:

slobodan je napisao/la:
Pročitaj prvo sve od početka, kad već pokrećeš staru temu, pa ako ti nešto od onoga što je napisano nije jasno, reci pa ćemo prodiskutirati.


Naravno da sam pročitao "sve od početka". A ti?

Citat:

Članarina nije beznačajna, niti sam to igdje napisao. Nemoj mi umetati nešto što nisam rekao. Ono što sam rekao je da je sreća da ne ovisimo samo o njoj, i da se znamo snaći i brinuti za novce, jer bi inače brzo propali, stoga je članarina više simbol da postoje ljudi koji se slažu s politikom naše udruge, i da ako već ne mogu pomoći u radu, mogu pomoći barem članarinom i tako nas podržati.


Nemam primjedbi na to, osim što to tako nije zvučalo. Ništa ti ne umećem već sam stekao takav dojam.


Citat:

Stoga, tu nije pitanje što udruga može učiniti za tebe, nego što ti možeš učiniti za udrugu.


Malo sam prestar za takve citate, ali to naravno nisi mogao znati...


Citat:

... oni koji žele pomoći to će i učiniti, a oni koji to ne žele, neće pa i da je besplatno.


Potpuno se ne slažem.


Citat:

Za razliku od IEEE, svi HULK materijali na webu su besplatni, otvoreni i dostupni svima a ne samo članovima HULK-a, uključujući i korištenje ovih foruma i slično. Čak i korištenje naših servera za raznorazne projekte i aktivnosti, dovoljno je pitati i reći što ti sve treba. Ni za to ne moraš biti član HULK-a, nego je dovoljno pokrenuti i održavati neki projekt vezan za Linux u Hrvatskoj.


Uh, stvarno jako korisno! Ne mogu li to i sam?


Citat:

Svaka udruga ima svoj statut, svoj način skupljanja članarina, i svoje visine članarina i kompenzacije za članove. Ne bih znao kako je u drugim udrugama, kod nas je tako jer smo se mi koji smo aktivno sudjelovali u HULK aktivnostima bilo članarinom bilo suradnjom dogovorili i stavili u statut udruge. Ako želiš promjenu visine članarine, ili bilo čega drugoga vezanog za rad udruge, dođi na skupštinu HULK-a koja se održava svake godine, iznesi argumentirano svoje prijedloge pa ćemo glasati o tome.


Tu ne mogu i ne želim proturječiti. Sve stoji.

Citat:

To što nisi iz Zagreba ne znači da ne možeš sjesti u vlak ili autobus i doći do Zagreba. Da li si se ikad interesirao? Nisi. Da jesi, znao bi da pomažemo ljudima i oko besplatnog smještaja.


Oprosti, ali to bi ja trebao znati sam po sebi? Da li to negdje piše?


Citat:

Ako ti to sve ne odgovara, možeš pokrenuti vlastitu udrugu. Sve ostalo spada u domenu neargumentiranog žicanja i cjenkanja, a to se radi na tržnici.


Gle, uopće nisi shvatio poantu moga posta. Vjerovao ili ne, nije bilo zlonamjerno - upravo suprotno.
Vidim da nema smisla. Očito nam interpreteri nekompatibilni i potječu sa različitih tržnica.
Postano : 27.05.2008 20:04:35
Izradi PDF od ove poruke Ispis
Vrh
  •  v-v
      v-v
Re: Clanstvo
#47
Padawan
Pridružen: 04.01.2005
Od irc.freenode.net
Poruke: 83
Level : 8
HP : 0 / 176
MP : 27 / 9971
EXP : 6
Grupa:
Registered Users
UrednikNovosti
UrednikLinkova
UrednikDogadjanja
Offline
Citat:
Pa šta misliš da su te dokumente i linkove napisali Marsovci?!?.

Ma jadni marsovci sada su oni kao manje vrijedni
Postano : 24.05.2008 17:01:30
Izradi PDF od ove poruke Ispis
Vrh
 Vrh   Prethodna tema   Sljedeca tema
1234...6>

 


 Ne možete pokrenuti novu temu.
 Možete citati teme.
 Ne možete odgovarati na poruke.
 Ne možete uredivati svoje poruke.
 Ne možete brisati svoje poruke.
 Ne možete dodavati nove ankete.
 Ne možete glasati u anketama.
 Ne možete dodavati fileove porukama.
 Ne možete slati poruke bez odobrenja.
Copyright © 1995-2009 HULK web team. Sva prava pridržana. RSS. Engine: XOOPS