Prijava
Korisničko ime:

Lozinka:

remember me

Zaboravili lozinku?

Registrirajte se!
Glavni menu
Potraga
Tko je online
17 korisnika je online (13 korisnika cita Diskusije)

članovi: 0
Gosti: 17

više...
HULK-Diskusije - Projekti - Linux posao
Chat WIKI Kontakt
HULK Forum Index
   Projekti
  Linux posao

Pregledavanje ovog Threada:   1 Anonimnih Korisnika

 

 Dno   Prethodna tema   Sljedeca tema
123>
  •  Ocjena Threada
      Ocijenite ovaj Thread
      Izvrsno
      Dobro
      Prosjecno
      Loše
      Užasno
Pošiljatelj Thread
Re: Linux posao
#23
Linuxaš wanna-be
Pridružen: 04.01.2005
Od Zagreb
Poruke: 28
Level : 4
HP : 0 / 75
MP : 9 / 4276
EXP : 3
Grupa:
Registered Users
Offline
Citat:

hondo je napisao/la:
usput....
bez uvrede molim.

javna je tajna da u državnoj službu rade najveći gubitnici (to se prije svega tiče informatike) jer da nešto vrijede otvorili bi svoje obrte i neka društva a ne se klatinjali za nikakvu plaću i nikakvu odgovornost po državnoj renti.

važno da znaju kenjarati... tu su najjači!


Pa, generalno je tako kao sto si rekao, no mi imamo svoju Cluster distribuciju (tj. komponente) DCC, Debian mirror, jednog Debian developera, jednog developera koji trenutno u CERN-u paketira njihove programe na Debian i jos podosta toga.
No ova diskusija nije pokrenuta kako bi se hvalile ili pljuvale drzavne sluzbe.
Stereotipi su gadna stvar kad se covjek na njih navuce u bilo kojem pogledu.

Postano : 03.01.2006 4:24:20
Izradi PDF od ove poruke Ispis
Vrh
Re: Linux posao
#22
Linux Master
Pridružen: 04.01.2005
Od 33 stupnja i 4 minute sjeverno, i zatim 5 koraka na zapad
Poruke: 2391
Level : 39
HP : 0 / 964
MP : 797 / 54416
EXP : 56
Grupa:
Webmasters
Registered Users
HULK
UrednikNovosti
UrednikRecenzija
UrednikLinkova
ModeratoriForuma
UrednikSekcija
UrednikBlogova
UrednikDogadjanja
UrednikDokumenata
UrednikKomentara
Offline
Citat:

hondo je napisao/la:
pa...... ako ćemo tako i web stranica je program.

i ovaj forum je program
web trgovina nije program?
sve je program što obavlja neki zadatak.

po čemu je knjigovodstveni program ili mreža veći program od jednog weba??

je veći s obzirom na broj zadataka koje obavlja ali sama funkcija im je slična. zadovoljiti potrebe korisnika.


To nisam rekao, skrećemo sad s glavne teme. Stvar je u tome da tvoja firma ne radi isključivo web stranice, nego se bavi izdavaštvom i tko zna kojim još stvarima koje nisu direktno informatički obrt.

Isto tako, različite državne ustanove na različit način koriste informatiku. A samim time imaju i različite ljude, sa različitim sposobnostima. Državne ustanove nisu samo vlada i općinski uredi, nego i različiti inspektorati, statistički odjeli, državna riznica, a isto i fakulteti i slične ustanove. Reći da su baš u svim državnim ustanovama nesposobni ljudi je glupo. Pogotovo stoga što sam siguran da ne poznaješ sve te ljude koji se bave informatikom. S obzirom da radim u sveučilišnom računskom centru, koji je državna ustanova, znam kakvi sve ljudi rade tamo, i mogu ti reći da ima ekipe koja totalno kuži što i kako, ali im jednostavno više odgovara tamo di jesu.

Nekima je bolje u vlastitoj firmi, nekima u državnoj, svaka okolina ima svoje prednosti i mane. Tako da su te neke izjave tipa "da su imalo sposobni imali bi vlastitu firmu" glupe i nepotrebne. Kome se to treba dokazivati i zbog čega? Jedina osoba kojoj ja moram nešto dokazivati o svojoj sposobnosti je moj šef.

Drago mi je da ti firma uspješno radi već 4 godine, nadam se da si zaposlio nekoliko ljudi i da ih redovno plaćaš, da su prijavljeni i da im plaćaš mirovinsko i zdravstveno, ali pokraj jedne tvoje firme, postoji dosta koje su propale. Nije posjedovanje vlastite firme za svakoga, a pogotovo nije dokaz o poznavanju informatike općenito. A zašto i bi morao znati išta, kad možeš zaposliti onoga koji zna...
_________________
Poći ću s vama jer volim šalu, hoću da vidim ježa budalu.

Put u Japan
Postano : 30.12.2005 7:23:54
Izradi PDF od ove poruke Ispis
Vrh
  •  Rado
      Rado
Re: Linux posao
#21
Padawan
Pridružen: 05.01.2005
Od Zagreb
Poruke: 84
Level : 8
HP : 0 / 178
MP : 28 / 10050
EXP : 12
Grupa:
Registered Users
UrednikNovosti
UrednikRecenzija
UrednikLinkova
UrednikBlogova
UrednikDogadjanja
Offline
Firme koje bi mogle biti zainteresirane za Linux stručnjake su ti, pazi sad imena:

IBM
Vipnet
T-Com
Vodatel
(i svi drugi koji imaju telekomunikacijske usluge, jer sigurno imaju nešto Open Source rješenja u primjeni)

Vodatel, primjerice, razvija neka rješenja pod Linuxom.
Telekom operateri su prilično sramežljivi glede Linuxaša jer neki, vjerovao ili ne, ne žele da javnost zna da dio njihovog softvera radi na FLOSS platformi. :)
Postano : 30.12.2005 3:59:54
Izradi PDF od ove poruke Ispis
Vrh
Re: Linux posao
#20
Padawan
Pridružen: 28.09.2005
Od Požega
Poruke: 129
Level : 10
HP : 0 / 235
MP : 43 / 12763
EXP : 40
Grupa:
Registered Users
Offline
pa...... ako ćemo tako i web stranica je program.

i ovaj forum je program
web trgovina nije program?
sve je program što obavlja neki zadatak.

po čemu je knjigovodstveni program ili mreža veći program od jednog weba??

je veći s obzirom na broj zadataka koje obavlja ali sama funkcija im je slična. zadovoljiti potrebe korisnika.
_________________
hurt, agony, pain.... love it!!
Postano : 29.12.2005 13:26:44
Izradi PDF od ove poruke Ispis
Vrh
Re: Linux posao
#19
Linux Master
Pridružen: 04.01.2005
Od 33 stupnja i 4 minute sjeverno, i zatim 5 koraka na zapad
Poruke: 2391
Level : 39
HP : 0 / 964
MP : 797 / 54416
EXP : 56
Grupa:
Webmasters
Registered Users
HULK
UrednikNovosti
UrednikRecenzija
UrednikLinkova
ModeratoriForuma
UrednikSekcija
UrednikBlogova
UrednikDogadjanja
UrednikDokumenata
UrednikKomentara
Offline
To je informatički obrt ili obrt u kojemu koristiš informatiku za potrebe obrta? Ja govorim o informatičkom obrtu, di je rezultat rada ili program ili sustav ili mreža.
_________________
Poći ću s vama jer volim šalu, hoću da vidim ježa budalu.

Put u Japan
Postano : 29.12.2005 4:28:17
Izradi PDF od ove poruke Ispis
Vrh
Re: Linux posao
#18
Padawan
Pridružen: 28.09.2005
Od Požega
Poruke: 129
Level : 10
HP : 0 / 235
MP : 43 / 12763
EXP : 40
Grupa:
Registered Users
Offline
hehe

pa ja vec radim 4 godine i nije tako teško kako pričaš.

to su samo priče kako je imati vlastiti posao teško i nemoguće.... to su komunističke zaostavštine..... prava istina je radi pošteno i ne dopusti da te prevare.....

a evo po čemu sam bolji od kvazi umjetnika i nadri informatičara koji samo kenjaju po ovom forumu mjesto da se prihvate nekog posla.... ja radim i ne glumim da sam neki frajer!! u tome je razlika. www.nakladnik.com
_________________
hurt, agony, pain.... love it!!
Postano : 28.12.2005 13:48:57
Izradi PDF od ove poruke Ispis
Vrh
Re: Linux posao
#17
Linux Master
Pridružen: 04.01.2005
Od 33 stupnja i 4 minute sjeverno, i zatim 5 koraka na zapad
Poruke: 2391
Level : 39
HP : 0 / 964
MP : 797 / 54416
EXP : 56
Grupa:
Webmasters
Registered Users
HULK
UrednikNovosti
UrednikRecenzija
UrednikLinkova
ModeratoriForuma
UrednikSekcija
UrednikBlogova
UrednikDogadjanja
UrednikDokumenata
UrednikKomentara
Offline
S obzirom da ja radim u državnoj službi, i s obzirom da znam ljude koji rade u državnim službama i kakva je situacija sa znanjem i slično, i s obzirom da znam koliko krvi i znoja i veza i novaca treba da bi u našoj maloj državi netko otvorio informatički obrt koji će živjeti duže od godinu dana i to koliko toliko uspješno, mogu ti reći da sereš a pojma nemaš...

Svatko ima svoje razloge zašto (i gdje) radi to što radi. Neki ljudi bolje funkcioniraju u vlastitoj firmi, neki u tuđim firmama (bilo privatnim bilo državnim).

Privatne firme imaju prednost što možeš obrnuti veće novce (ako uspiješ u tome, na jednu uspjelu firmu u razvijenim zemljama ide 10 koje su propale) te si sam svoj gazda ako je tvoja firma.

Državne firme imaju prednost u tome da je plaća redovna, da zaposlenici imaju sva prava po zakonu (godišnji odmori, radno vrijeme, plaćeno mirovnisko i zdravstveno osiguranje), plus što državne firme češće šalju svoje zaposlenike na školovanje i slično.

Radio sam i u privatnim firmama, i mogu ti reći da dobar dio tih malih poduzetnika tretira svoje zaposlenike kao robove. Neredovite plaće, rad na crno... Vidio sam svakakve stvari.

Ti slobodno otvaraj obrte, ali ne pljuj po ljudima koje ne poznaješ. A ako već misliš pljuvati, prvo izvoli pokazati po čemu si ti to bolji da zaslužuješ pravo pljuvati po drugima.
_________________
Poći ću s vama jer volim šalu, hoću da vidim ježa budalu.

Put u Japan
Postano : 28.12.2005 3:53:49
Izradi PDF od ove poruke Ispis
Vrh
Re: Linux posao
#16
Padawan
Pridružen: 28.09.2005
Od Požega
Poruke: 129
Level : 10
HP : 0 / 235
MP : 43 / 12763
EXP : 40
Grupa:
Registered Users
Offline
usput....
bez uvrede molim.

javna je tajna da u državnoj službu rade najveći gubitnici (to se prije svega tiče informatike) jer da nešto vrijede otvorili bi svoje obrte i neka društva a ne se klatinjali za nikakvu plaću i nikakvu odgovornost po državnoj renti.

važno da znaju kenjarati... tu su najjači!
_________________
hurt, agony, pain.... love it!!
Postano : 27.12.2005 15:29:06
Izradi PDF od ove poruke Ispis
Vrh
Re: Linux posao
#15
Padawan
Pridružen: 28.09.2005
Od Požega
Poruke: 129
Level : 10
HP : 0 / 235
MP : 43 / 12763
EXP : 40
Grupa:
Registered Users
Offline
ma bravo....

sreća pa su kod vas svi vrhunski stručnjaci...

ne mogu se suzdržati pa reći kako je stvarno rijetkost naći takvu firmu s takvim lumenima.....
:)
vi bi trebali raditi vani a ne u ovoj jadnoj zemlji gdje su web dizajneri nadri PHP korisnici a o adminima bi se dalo na široko raspravljati.

stvarno rijetko kvalitetna firma (ili je sve opet pričam ti priču, svi samo pričaju a kad treba nešto napraviti prsti u g....)
_________________
hurt, agony, pain.... love it!!
Postano : 27.12.2005 15:25:44
Izradi PDF od ove poruke Ispis
Vrh
Re: Linux posao
#14
Linuxaš wanna-be
Pridružen: 04.01.2005
Od Zagreb
Poruke: 28
Level : 4
HP : 0 / 75
MP : 9 / 4276
EXP : 3
Grupa:
Registered Users
Offline
Citat:

taivanac je napisao/la:
Nadam se da ne zelis da ti student prava kroji pravdu na sudu, ili student medicine operira srce itd.... Pa i oni moraju negdje stjecati iskustvo.
Nestrucnim radom na serveru moze nastati ne samo materijalna steta vec se moze nastetiti i ugledu vlasnika firme ili kapitala itd... Npr. nek ti se na stranicama pojave 4s pa onda ne samo da mozes izgubiti poslovne partnere nego i ugled koji ti omogucuje da steknes nove poslovne partnere.


Kad smo vec kod studenata, moje je iskustvo (a trenutno kod mene rade dva studenta) da ima izuzetnih admina i programera u studentskim redovima (kao sto sam napisao dva su kod mene, a jos ih je nekoliko na IRB-u) kao sto ima i izuzetno losih admina i programera koji su "profesionalci". Na srecu takvi su otisli od nas.
Moram napomenuti da je kod nas i jedan bivsi FER-ovac koji je poceo raditi kod nas kao student, zatim je diplomirao, pa odsluzio civilnu vojsku kod nas i sada je zaposlen na IRB-u s time da smo ga poslali na privremeni rad u IT centar na CERN-u, pa ti vidi da li je dobro uzimati studente honorarce.
Dakle, studente trazimo jer im mozemo isplacivati honorare, a profesionalce isto trazimo, no sa njihovim zaposljavanjem imamo problema zbog nedostatka radnih mjesta, a i zbog promanja koja mogu imati u drzavnoj instituciji.
Postano : 26.12.2005 11:55:25
Izradi PDF od ove poruke Ispis
Vrh
 Vrh   Prethodna tema   Sljedeca tema
123>

 


 Ne možete pokrenuti novu temu.
 Možete citati teme.
 Ne možete odgovarati na poruke.
 Ne možete uredivati svoje poruke.
 Ne možete brisati svoje poruke.
 Ne možete dodavati nove ankete.
 Ne možete glasati u anketama.
 Ne možete dodavati fileove porukama.
 Ne možete slati poruke bez odobrenja.
Copyright © 1995-2009 HULK web team. Sva prava pridržana. RSS. Engine: XOOPS