Prijava
Korisničko ime:

Lozinka:

remember me

Zaboravili lozinku?

Registrirajte se!
Glavni menu
Potraga
Tko je online
19 korisnika je online (14 korisnika cita Diskusije)

članovi: 0
Gosti: 19

više...
HULK-Diskusije - Razno - Ne vezano za Linux
Chat WIKI Kontakt
HULK Forum Index
   Razno
  Ne vezano za Linux

Pregledavanje ovog Threada:   1 Anonimnih Korisnika

 

 Dno   Prethodna tema   Sljedeca tema
  •  Ocjena Threada
      Ocijenite ovaj Thread
      Izvrsno
      Dobro
      Prosjecno
      Loše
      Užasno
Pošiljatelj Thread
  •  Psychocase
      Psychocase
Ne vezano za Linux
#1
Regularni posjetitelj
Pridružen: 02.05.2007
Od
Poruke: 60
Level : 6
HP : 0 / 140
MP : 20 / 6978
EXP : 62
Grupa:
Registered Users
Offline
Imam blesavo pitanje, koje nije nimalo vezano za Linux i nije mu mjesto na ovom forumu, ali s obzirom da ste vi tu svi pametni ljudi, mozda ce netko imati ideju. Ovako, Postoji li ikakav nacin, da ako znas broj necijeg mobitela (i taj broj nije registriran, da saznas vlasnika tog broja...ili da ikako udes u trag tom korisniku).

Kao sto rekoh, glupo pitanje i nije mu ovdje mjesto, ali ako netko zna, bio bih mu/joj zahvalan!!!
_________________
Be a Rock, Never Roll!!!
Postano : 25.06.2007 16:30:16
Izradi PDF od ove poruke Ispis
Vrh
Re: Ne vezano za Linux
#2
Linux Master
Pridružen: 04.01.2005
Od 33 stupnja i 4 minute sjeverno, i zatim 5 koraka na zapad
Poruke: 2391
Level : 39
HP : 0 / 964
MP : 797 / 54416
EXP : 56
Grupa:
Webmasters
Registered Users
HULK
UrednikNovosti
UrednikRecenzija
UrednikLinkova
ModeratoriForuma
UrednikSekcija
UrednikBlogova
UrednikDogadjanja
UrednikDokumenata
UrednikKomentara
Offline
Naravno. Postoji nekoliko načina, a svi zahtjevaju od tebe da si ili ponuđač usluga mobitela (odnosno zaposlenik sa pristupom do tog IT dijela) kod kojega dotični/a ima broj, ili da tamo imaš dobru vezu u IT dijelu, ili da imaš odgovarajuću opremu kojom možeš odraditi radiogoniometriju.

Koliko mi je poznato što se tiče naših zakona... Kao privatna osoba bez detektivske licence odnosno da nisi pripadnik bilo koje od zakonski postavljenih izvršnih organa vlasti (policija, vojska, tajna služba), imati ćeš VELIKIH problema sa zakonom pokušaš li doći do tog vlasnika ako nije javno registriran taj broj.

Ako ti je vlasnik tog broja učinio nešto loše, bolje se obrati policiji, nego da sam rješavaš stvari. A ako ne, postoji nešto što se naziva otprilike "protupravno zadiranje u tuđu privatnost" i adekvatno se zakonski sankcionira, odnosno novčane te zatvorske kazne.

Zato se bolje nemoj igrati s tim.
_________________
Poći ću s vama jer volim šalu, hoću da vidim ježa budalu.

Put u Japan
Postano : 25.06.2007 17:27:38
Izradi PDF od ove poruke Ispis
Vrh
  •  Psychocase
      Psychocase
Re: Ne vezano za Linux
#3
Regularni posjetitelj
Pridružen: 02.05.2007
Od
Poruke: 60
Level : 6
HP : 0 / 140
MP : 20 / 6978
EXP : 62
Grupa:
Registered Users
Offline
Ma, malo sam googlao o tome i bas mi je zanimljiva tema...to i uz to pracenje broja (postoji li ikakva mogucnost da se to radi besplatno putem interneta?), pa sam mislio probati (naravno na svom broju)
_________________
Be a Rock, Never Roll!!!
Postano : 26.06.2007 9:11:00
Izradi PDF od ove poruke Ispis
Vrh
Re: Ne vezano za Linux
#4
Linux Master
Pridružen: 04.01.2005
Od 33 stupnja i 4 minute sjeverno, i zatim 5 koraka na zapad
Poruke: 2391
Level : 39
HP : 0 / 964
MP : 797 / 54416
EXP : 56
Grupa:
Webmasters
Registered Users
HULK
UrednikNovosti
UrednikRecenzija
UrednikLinkova
ModeratoriForuma
UrednikSekcija
UrednikBlogova
UrednikDogadjanja
UrednikDokumenata
UrednikKomentara
Offline
Što podrazumijevaš pod "praćenje broja"? Otkrivanje fizičke lokacije uređaja? Otkrivanje aktivnosti uređaja? Prisluškivanje komunikacije? Nešto treće?
_________________
Poći ću s vama jer volim šalu, hoću da vidim ježa budalu.

Put u Japan
Postano : 26.06.2007 13:43:31
Izradi PDF od ove poruke Ispis
Vrh
  •  Psychocase
      Psychocase
Re: Ne vezano za Linux
#5
Regularni posjetitelj
Pridružen: 02.05.2007
Od
Poruke: 60
Level : 6
HP : 0 / 140
MP : 20 / 6978
EXP : 62
Grupa:
Registered Users
Offline
Mislim na fizicku lokaciju...ako sam dobro shvatio, to se moze otkriti cak i ako je mob samo ukljucen, bez da je na vezi (a negdje sam vidio da se moze otkriti lokacija i ugasenog moba, ako je u njemu jos jedna baterija)
_________________
Be a Rock, Never Roll!!!
Postano : 26.06.2007 14:33:21
Izradi PDF od ove poruke Ispis
Vrh
Re: Ne vezano za Linux
#6
Linux Master
Pridružen: 04.01.2005
Od 33 stupnja i 4 minute sjeverno, i zatim 5 koraka na zapad
Poruke: 2391
Level : 39
HP : 0 / 964
MP : 797 / 54416
EXP : 56
Grupa:
Webmasters
Registered Users
HULK
UrednikNovosti
UrednikRecenzija
UrednikLinkova
ModeratoriForuma
UrednikSekcija
UrednikBlogova
UrednikDogadjanja
UrednikDokumenata
UrednikKomentara
Offline
Mobiteli kao i drugi primopredajnici rade tako da primaju i šalju elektromagnetske valove, odnosno kako se to popularno zove "radio valovi". To su neke osnove rada elektromagnetskog primopredajnika, učilo se prije i u osnovnoj školi iz fizike, ne znam kako je sad.

Da bi otkrio lokaciju nekog elektromagnetskog primopredajnika, isti MORA slati signal. Ako je ugašen, ne šalje signal, znači ne može se locirati. Nema veze što prima signal, ako ga ne šalje, NE MOŽEŠ ga naći. Točka.

Kad je mobitel uključen, bez obzira što ga ti ne koristiš (ne šalješ sms-ove i ne zoveš), i dalje održava kontakt s relejnim antenama (to su ti sve one antene sa čudnim četvrtastim bijelim kutijama na vrhu), na osnovu kojih cijeli sustav mobilne telefonije zna di se nalazi taj mobitel. Znači, svako malo (mislim da je u pitanju svakih 2-5 sekundi) kontaktira sustav i javlja da je aktivan. Najbliže antene hvataju njegov signal i javljaju centrali di se nalazi. Da ne ulazim u detalje, to se radi zbog optimalnog iskorištavanja pojedinih releja, jer svaki relej ima ograničeni broj kanala koji se mogu istovremeno koristiti, pa te sustav automatikom raspoređuje tamo di mu je manje opterećenje a dovoljna blizina za primopredaju signala. To ujedno znači da te mobilni operateri (HT, VIP...) mogu locirati gdje se nalaziš (čini mi se u krugu od sto metara), a vani su te sustave razradili toliko da mobitel mogu locirati unutar kruga promjera jedan metar (mislim da je otprilike tolika preciznost).

Dok god je mobitel ugašen, odnosno nije izvor elektromagnetskih signala, možeš stavljati i tisuću baterija, nećeš ga naći. Tko god ti je prodao tu foru lupa gluposti i nema pojma o fizici, niti radiogoniometriji.

Još jedan dodatni problem vezan za mobiteliju je da u pojedinim mobilnim mrežama uređaji koriste isti raspon frekvencija, tako da bi locirao pojedini uređaj, moraš znati ne samo frekvencijski raspon koji se koristi nego i koji je njegov kod kojim se svakih par sekundi identificira i javlja mobilnoj mreži da je aktivan.

Predlažem ti da ipak prvo proučiš malo fiziku, pogotovo vezanu za elektromagnetske valove, a zatim kreneš u lov na mobitele...

A kako ovo definitivno nema veze s linuxom, to je to što se mene tiče.
_________________
Poći ću s vama jer volim šalu, hoću da vidim ježa budalu.

Put u Japan
Postano : 26.06.2007 15:19:36
Izradi PDF od ove poruke Ispis
Vrh
  •  Psychocase
      Psychocase
Re: Ne vezano za Linux
#7
Regularni posjetitelj
Pridružen: 02.05.2007
Od
Poruke: 60
Level : 6
HP : 0 / 140
MP : 20 / 6978
EXP : 62
Grupa:
Registered Users
Offline
Za pocetak, hvala na informacijama!

Sto se tice onog dijela s baterijama, to se nije odnosila na lokaciju pomocu radiovalova, nego pomocu GPS-a!

Ma, ono sto je mene zanimalo, je. dali netko zna neki program (ili neki site) koji bi omogucio takvu lokaciju (ili pomocu radiovalova ili pomocu GPS-a...svejedno)...

U svakom slucaju, jos jednom HVALA!
_________________
Be a Rock, Never Roll!!!
Postano : 26.06.2007 18:06:48
Izradi PDF od ove poruke Ispis
Vrh
Re: Ne vezano za Linux
#8
Linux Master
Pridružen: 04.01.2005
Od 33 stupnja i 4 minute sjeverno, i zatim 5 koraka na zapad
Poruke: 2391
Level : 39
HP : 0 / 964
MP : 797 / 54416
EXP : 56
Grupa:
Webmasters
Registered Users
HULK
UrednikNovosti
UrednikRecenzija
UrednikLinkova
ModeratoriForuma
UrednikSekcija
UrednikBlogova
UrednikDogadjanja
UrednikDokumenata
UrednikKomentara
Offline
GPS odnosno Global Positioning System radi tako da sateliti u orbiti šalju elektromagnetski signal sa specifičnim kodom, i na osnovu tih signala GPS uređaji na tlu izračunavaju položaj. Da bi GPS uređaj na osnovu tih signala mogao točno odrediti svoj položaj u 3D prostoru, mora primiti signal minimalno 4 različita satelita.

Ovdje pročitaj o osnovama GPS-a. Nakon što pročitaš osnove, pogledaj malo detaljnije u wikipedii.

Znači, mobitel mora podržavati primanje i dekodiranje GPS signala, s tim da to nije baš nešto puno modela trenutno na terenu. I to nema nikakve veze s brojem baterija u uređaju. Ne mora slati signal ali ga mora primiti, a da bi ga mogao primiti mora biti uključen.

GPS sustav jesu radiovalovi. Software ti ne znači ništa ako nemaš odgovarajući hardware koji će primiti i procesirati signal. I naravno, uređaj mora biti uključen da bi uopće primio signal.
_________________
Poći ću s vama jer volim šalu, hoću da vidim ježa budalu.

Put u Japan
Postano : 27.06.2007 1:07:54
Izradi PDF od ove poruke Ispis
Vrh
  •  Psychocase
      Psychocase
Re: Ne vezano za Linux
#9
Regularni posjetitelj
Pridružen: 02.05.2007
Od
Poruke: 60
Level : 6
HP : 0 / 140
MP : 20 / 6978
EXP : 62
Grupa:
Registered Users
Offline
Hvala na odgovorima i na linkovima!

Necu vise gnjaviti s ovim
_________________
Be a Rock, Never Roll!!!
Postano : 27.06.2007 5:03:09
Izradi PDF od ove poruke Ispis
Vrh
 Vrh   Prethodna tema   Sljedeca tema

 


 Ne možete pokrenuti novu temu.
 Možete citati teme.
 Ne možete odgovarati na poruke.
 Ne možete uredivati svoje poruke.
 Ne možete brisati svoje poruke.
 Ne možete dodavati nove ankete.
 Ne možete glasati u anketama.
 Ne možete dodavati fileove porukama.
 Ne možete slati poruke bez odobrenja.
Copyright © 1995-2009 HULK web team. Sva prava pridržana. RSS. Engine: XOOPS